Author Topic: da li i koliko poznanik može olakšati odlazak na kruzer?  (Read 2877 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Boki27

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Pozdrav svima,

nov sam na forumu, prije nego sto pocnem htio bih reci da je forum izuzetno dobar.
Moze se naci mnogo informacija..no da ne davim.

Postavio bih pitanje iskusnijim forumasima.
Imam poznanika jednog koji vec duzi niz godina radi na kruzeru (Celebrity mislim da je u pitanju), u poslednjih nekoliko mjeseci sam intenzivno poceo da razmisljam o odlasku na kruzer (shvativsi da ovdje buducnost i neka perspektiva, nazalost, ne postoji). Stupio sam u kontakt s njim, malo se raspitao...On je kol'ko sam ja shvatio sef konobara ili tako nesto, obecao mi je pomoci. Rekao mi je nesto vezano za pomocnika konobara, plata 2000 USD.
Mene interesuje, ako neko od vas moze da mi kaze, da li i koliko on meni tu moze olaksati odlazak na kruzer?

Hvala unaprijed :D

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Pitanje za odlazak
« Reply #1 on: 24/May/2013 »
Može ti olakšati sa savjetima, informacijama i pripremi za intervjue.
A ako misliš na to da te uvede na brod 'preko veze' - zaboravi.  +U+

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pomoćnik konobara da ima platu $2.000?  :pad:

Pomoćnik konobara, kao ni konobar na brodu, imaju fixnu platu od nekih $50-$100, a njihova zarada ide preko "tips"-a.
Bolje je da odmah prestaneš slušati kolegu jer mislim da on ne zna šta priča.

Za usporedbu:
Plaća američkih konobara u Americi je oko $1638/mjesec, od čega im veliki dio ode na porez.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Boki27

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
@CEO
Moguce da sam ja to pogresno protumacio, vjerovatno je mislio na platu + napojnice, no dobro nije meni novac najbitniji u toj prici.. Mene vise interesuje koliko je on u mogucnosti da mi pomogne, i na koji nacin, ali evo nora kaze da necu imati neku veliku pomoc od njega. Mada se ja nadam drugacijem ishodu  ="" al' dobro u svakom slucaju hvala na pomocu :)

Offline lauGh

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Silno sam se naslusao nasih ljudi i njihove dobre volje kako zele pomoci. Moje iskustvo govori da ce ti pre pomoci totalni neznanac nego neko koga poznajes, pa cak i da ti je familija. Ne kazem da nasi ljudi ne zele pomoci, ali toliko su "zauzeti" svojim problemima da prosto nemaju vremena. Ali vole da obecaju, to zaista vole  ::yes:: Sto se tice broda, zaista ne znam kako bi ti on mogao pomoci cak i da radis pod njegovim nadzorom, sem da mozda, i to mozda ne budes bio drndan od strane prvog nadredjenog. Pitaj ti njega kako ti tacno on moze pomoci, posto to nije razjasnjeno ?
All ideologies are i***tic, whether religious or political, for it is conceptual thinking, the conceptual word, which has so unfortunately divided man.

Offline Adri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 218
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Crystal Ocean and River Cruises/currently The World
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: Executive Housekeeper
Primjer: decko iz Srbije je aplicirao za Crystal bez posrednika, pozicija assistant waiter, dobio posao, kaze da ga je uvukao kolega sto vec godinama radi za tu kompaniju.  +U+
If you want something - go and get it.

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Za Crystal sam i ja cuo za takve slucajeve, verovatno ih ima na jos nekoj kompaniji. Ali za Royal (i Celebrity naravno) mislim da ce to tesko da upali.

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Celebrity ima taj program! Video sam plakat nesto u fazonu Be a shiny star crewmember, reffer a friend ili tako nesto. Ne znam kako funkcionise ali ne moze da skodi da pitas nekog ko je onboard.