Author Topic: Pitanja na preliminarnom za Assistant Waiter poziciju?  (Read 10372 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline baby_rainbow

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Zanima me jedna stvar:  :embarrased: Da li i ljude koji NIKADA nisu radili u nikakvom restoranu ili baru pitaju ista pitanja na preliminarnom. Moje radno iskustvo je mizerno  :neceici: I oslanjam se na poznavanje stranih jezika i sarm  :facepalm: Jel svih pitaju vrste juha i sta ide h koju salatu jer ja neman pojma.


I zasto to uopce pitaju na preliminarnom sta ne bi bilo logicnije na glavnom  -()- Ajde neka me neko utjesi i kaze da ce mene pitat nesto drugo  :run:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

I zasto to uopce pitaju na preliminarnom sta ne bi bilo logicnije na glavnom  -()-

... i onda ti dođeš na glavni i očekuješ siguran prolazak, pa dobiješ pitanje "Kako se pravi Cezar salata?" ... i onda naravno slijedi pad :pad:

Zašto bi se agencija kojoj je to i plaćeno, da procijeni tko ima šanse za prolazak, blamirala se i puštala na glavni interview one koje pojma nemaju?

Uslovi za posao su jasni, 2 godine iskustva u hotelijerstvu. Ako ne možeš pod parolom "fake it till you make it", ćao zdravo doviđenja :wave:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline baby_rainbow

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Ok jasno mi na glavnom moras znat ali zar agencija nije ta koja te mora uputit sta trebas znat. Nije valjda da su im.svi kandidati koje su poslali radili neki top restoranima wauuu  :neceici: Morali su od nekud naucit.

Sta ne bi bilo normalno da ti provjere engleski i ostale strane jezike, malo tvoje preferencije i upute u pitanja na glavnom intervju ili ja iman neki krivi pristup  -()-

Zasto su me onda uopce zvali kad iz mog CVa vide da restoranu nisan pristupila ili je to neki novi mazohizam, pozovimo ih pa ubijmo svaku nadu. Uhvatimo ih nespremne.

Sta rade ljudi koji ne dolaze na forum i ne procitaju da te na preliminarnom pitaju ko da si 5 godina radija u restoranu pa sve znas.
Nemojte mi sad napisat ne prolaze dalje, jer mi stvarno zvuci previse da regruter od mene ocekuje da to sve znam ili sam u startu eliminirana.


Offline Stiv

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re:
« Reply #18 on: 17/November/2015 »
Draga koliko sam ja skontao na ovom forumu, pozovu i tebe jer je njima u interesu da što više ljudi pošalju iz svoje agencije jer je i njima veća zarada onda. A ti ces se možda snaći bolje na intervjuu od nekog sa iskustvom ili imati lakša pitanja pa proći na neku entry poziciju. Mada se slažem sa tobom da skripte i druge pripreme za sve date pozicije za intervju bi mogla agencija da pripremi za nas jer bi šansa bila veća da zaposle njihove ljude. Al opet ljudi vole pare sa minimum ulaganja ☺

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pitanja na preliminarnom za Assistant Waiter poziciju?
« Reply #19 on: 18/November/2015 »
moj stivi, ti si bas vonder kad ne vidis da je ovo post iz 2013e

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re:
« Reply #20 on: 18/November/2015 »
Draga koliko sam ja skontao na ovom forumu, pozovu i tebe jer je njima u interesu da što više ljudi pošalju iz svoje agencije jer je i njima veća zarada onda. A ti ces se možda snaći bolje na intervjuu od nekog sa iskustvom ili imati lakša pitanja pa proći na neku entry poziciju. Mada se slažem sa tobom da skripte i druge pripreme za sve date pozicije za intervju bi mogla agencija da pripremi za nas jer bi šansa bila veća da zaposle njihove ljude. Al opet ljudi vole pare sa minimum ulaganja ☺

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk



Pre glavnog intervjua od Safe Cruise dobiješ skripte i sve ostale detaljne upute, sve što je potrebno da se dobije posao.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pitanja na preliminarnom za Assistant Waiter poziciju?
« Reply #21 on: 18/November/2015 »
moj stivi, ti si bas vonder
:rofl: :clapping:

Offline Stiv

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re:
« Reply #22 on: 18/November/2015 »
Jbg tek kad sam napisao skontao sam da je post stari... Nisam nigde do sad naišao da se dobijaju skripte, ako je već tako što onda ljudi postavljaju pitanja... Btw prinče nadam se da je floor čist ☺

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re:
« Reply #23 on: 18/November/2015 »
Vratiše se mi u 2013-u.


... Btw prinče nadam se da je floor čist ☺


? ovo neka interna šala ili?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Stiv

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re:
« Reply #24 on: 18/November/2015 »
Pa sta znaci rofl jbt?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Offline vanjaburek

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
pa kako se ja sjecam, jos od prije 3 godine, jedino pitanje o hrani mi je bilo, sta je bearnaise sos i sta sa cime ga mozes sluziti  =""