Author Topic: Garantno pismo, 2nd cook/ ass.cook, greška ili ne?  (Read 4734 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dzordana

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Dobila sam garantno pismo,i tamo pise da sam primljena za 2nd cook,a ne za ass.cook,kao sto sam i aplicirala  :facepalm:
Agencija mi nista ne javlja u vezi toga,pa nemam pojma da li je tako ili su se samo malo zeznuli.Je li se to jos nekom desilo?
"Za dvadeset godina, bićete više razočarani stvarima koje niste učinili nego onima koje jeste. Zato isplovite iz sigurne luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrijte. "

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Re: Garantno pismo-greska ili ne?
« Reply #1 on: 27/May/2013 »
Garantno pismo nije relevantno. Bice bitno sta pise u ugovoru, koji ces morati potpisati neposredno pred polazak. Ako je i tu 2nd umjesto asst, neka ti je sa srecom - imaces oko 1800$. Premda, oko 90% ljudi koji su 2nd   zaista znaju posao. Ali vidjao sam ih i koji su losiji i od mene, a ja prije broda nikad nisam radio u kuhinji. U svakom slucaju, ne buni se ako su ti dali 2nd. Ne znam nikoga u Princess da je dobio demotion zbog neadekvatnih vjestina.
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline Dzordana

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Garantno pismo-greska ili ne?
« Reply #2 on: 27/May/2013 »
Mene to iskreno plasi,jer mislim da nemam dovoljno iskustva za 2nd.Kada sam pitala agenciju zasto mi pise da sam za drugog,oni kazu da je mozda greska,ali da za sve ove godine poslovanja nikada nisu pogresili.Videcu kada dobijem ugovor  b00/
"Za dvadeset godina, bićete više razočarani stvarima koje niste učinili nego onima koje jeste. Zato isplovite iz sigurne luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrijte. "

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Garantno pismo-greska ili ne?
« Reply #3 on: 27/May/2013 »
Mene to iskreno plasi,jer mislim da nemam dovoljno iskustva za 2nd.

Ovo nikad više nemoj ni pomisliti ako želiš dobro proći na brodu.
Budi sretna ako ti daju 2nd.  :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dzordana

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Garantno pismo-greska ili ne?
« Reply #4 on: 27/May/2013 »
Razumem,Sefe!  :plovim: Verovatno je greska,al videcu   :nokti:
"Za dvadeset godina, bićete više razočarani stvarima koje niste učinili nego onima koje jeste. Zato isplovite iz sigurne luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrijte. "

Offline Makani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Garantno pismo-greska ili ne?
« Reply #5 on: 27/May/2013 »
ako te nekako greskom posalju za 2nd cook-a , cuti i uzivaj , jer na brodu ces ionako raditi manje vise isti posao i kao 2nd i kao ass. najverovatnije - ono sto ti zapovede :D . Nemoj da mislis da ce da te vrate kuci zato sto nemas dovoljno iskustva, jer i da imas, tamo se pola stvari radi drugacije i naucices vec sve tamo. Ajde sa srecom...zelim ti da pogrese isto i na ugovoru kada ti posalju :)
:D

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Steta sto si ista pitala agenciju tim povodom. Dakle, ako bude 2nd, prihvataj i nista ne pitaj, a tamo ces se izboriti. Mene su u Safe Cruise predlozili za 2nd, a ja sam se uplasio jer nikad nisam radio kao kuhar i pomalo i namjerno intervju odradio tako da dobijem 3rd. Plasio sam se da ce me kolege zivog pojesti kada vide da ne znam posao. To je bila greska. Ako se tamo postavis kao normalna osoba koja otvoreno kaze da ne zna, ali da zeli da nauci, ljudi ce ti pomoci i uci ces u fazon. Kada su mene bacili u preparaciju (sto je najgore i ti kao zena nema sanse tamo da zavrsis), prvi kuvar, kad bi me vidio kako radim, upao bi u predinfarktno stanje i govorio: "You are very slow, man". Onda bi uzeo mrkvu, isjekao je expresno, govoreci: "Bum, bum, bum - finish". Isto  bi uradio sa tikvicom, prazilukom. Onda bi slijedilo nezaobilazno: "And you - v e r y  s l o w. Everything you do - you do very slow".  :smack: Jednom mi je pukao film, pa sam mu rekao: "Capo, I`m not slow in everything". On me pita: "Where are you fast"? Ja mu odgovorim: "In sex - bum, bum, bum - finish".  :yahoo: Tada, kada je vidio da sam zezator, smanjio je dozivljaje, postao je strpljiviji i sve mi polako pokazivao. Brzina se i kvalitet rada su se brzo poboljsali. Kako se priblizavao datm odlaska, molio me je da produzim ugovor.
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline Dzordana

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Ma sami su mi rekli da se to prvi put desilo,i da ce se kao raspitati o tome,ali mi nista nisu javili.Ja cu da cutim i necu previse da pametujem,pa vam javljam sta se desilo :) Hvala na odgovorima :)
"Za dvadeset godina, bićete više razočarani stvarima koje niste učinili nego onima koje jeste. Zato isplovite iz sigurne luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrijte. "

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
I ja kazem, ako ti posalju ugovor za 2nd, idiiii i pevaj, i onako ces da radis isti posao. A da te utesim, desava se cesto da ass.cook zna posao bolje i od 1st cook  :), na samom Princessu ima dosta primera.
I da se nadovezem, mozda idem off topic, ali nisi jedini slucaj, zanm licno decka koji je dobio 3rd pizza cook na intervjuu, a ugovor su mu poslali na ass. pizza cook.
Jaoooooj a ti Mario se ne hvali, nego cuti tuuuu :), mozda te capo Santosh sa Horizonta saceka i na Islandu , hahhahah... I bice tu onda " bum bum, bum, refill the line. when you refill, you can take your break"
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.