Author Topic: Pomoc, da li je preliminarni ili ne?  (Read 2897 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Pomoc, da li je preliminarni ili ne?
« on: 27/May/2013 »
Danas su me zvali iz Kouzona iz Banja Luke, i rekli su mi da zele sutra da obave razgovor sa mnom preko Skype, jer sam bio sprecen da dodjem na preliminarni intervju 19.5. E sada me zanima da li ce mi se to racunati kao preliminarni intervju ili cu tek kasnije imati preliminarni? ;)
Izvinjavam se ako vec ima ova tema, ali ovaj slucaj jos nisam nasao na forumu, vidio sam da su ljudi imali intervjue online, ali je ovo malo drugacije.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline lauGh

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Pomoc, da li je preliminarni ili ne?
« Reply #1 on: 27/May/2013 »
Kada zavrsis razgovor to pitaj osobu sa kojom imas intervju. Tacan odgovor na neka pitanja ti ne moze dati forum na zalost sem ako Sef nije vezbao na magicnoj kugli.  Moze ti racunati kao preliminarni, ali ne mora. To je sutra, tako da pitaj, ne grizu (sem za novcanik)
All ideologies are i***tic, whether religious or political, for it is conceptual thinking, the conceptual word, which has so unfortunately divided man.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Pomoc, da li je preliminarni ili ne?
« Reply #2 on: 27/May/2013 »
Kada zavrsis razgovor to pitaj osobu sa kojom imas intervju. Tacan odgovor na neka pitanja ti ne moze dati forum na zalost sem ako Sef nije vezbao na magicnoj kugli.  Moze ti racunati kao preliminarni, ali ne mora. To je sutra, tako da pitaj, ne grizu (sem za novcanik)
Hvala ti, mislio sam da je neko imao slicno iskustvo. A treme uopste nemam, treba samo biti opusten, a uostalom mi njima placamo a ne oni nama, treba se samo potruditi da se sto bolje prodamo za nase pare. :rolleyes:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Pomoc, da li je preliminarni ili ne?
« Reply #3 on: 28/May/2013 »
Imao sam Skype intervju, samo su mi provjerili engleski jezik, tu sam zadovoljio jer mi engleski ne predstavlja problem. Trebam da dodjem na prezentaciju i preliminarni intervju koji ce biti oko 10.6. u Banja Luci, kazu da ce biti dosta mjesta u Royal Caribbean kompaniji(bar sto se Assistant Waiter pozicije tice) tako da cu za njih aplicirati. S tim sto mi je rekla da naucim neke osnovne stvari iz njemackog jezika, da se predstavim, da ponudim neko jelo i pice gostima i sl, tako da moram da strebam njemacki, jer mi je jako mrsav. :( Uglavnom u Kouzon agenciji su jako profesionalni i uljudni, spremni su da odgovore na svako pitanje, da maksimalno pomognu, tako bi trebali svi da se ophode prema potencijalnim kandidatima, jer ipak im se daju pozamasne svote novca.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline lauGh

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Pomoc, da li je preliminarni ili ne?
« Reply #4 on: 28/May/2013 »
Da, tako uobicajeno i posluju, skype provera engleskog, preliminarni, trening, finalni intervju.Ukoliko se izjasnis da zelis raditi za Celebrity (ogranak Royala) nece ti biti potreban Nemacki jezik, to vazi samo za RoyalCCL.
Zavisi sa koje strane gledas njihovu profesionalnost? Ukoliko se zadovoljavas sto brzo odgovore na mail i ne vicu na tebe preko telefona kao iz drugih agencija onda da, "profesionalni" su. Ukoliko sebe smatras profesionalcem ili barem zelis poslovati na profesionalnom poslovnom nivou, onda ti se nece dati da zadrzis takvo misljenje. Drago mi je zbog tebe ukoliko ides sa pozitivnim misljenjem i stavom da se zaposlis na brodu. Srecno  :uzdravlje:
All ideologies are i***tic, whether religious or political, for it is conceptual thinking, the conceptual word, which has so unfortunately divided man.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Pomoc, da li je preliminarni ili ne?
« Reply #5 on: 28/May/2013 »
Da, tako uobicajeno i posluju, skype provera engleskog, preliminarni, trening, finalni intervju.Ukoliko se izjasnis da zelis raditi za Celebrity (ogranak Royala) nece ti biti potreban Nemacki jezik, to vazi samo za RoyalCCL.
Zavisi sa koje strane gledas njihovu profesionalnost? Ukoliko se zadovoljavas sto brzo odgovore na mail i ne vicu na tebe preko telefona kao iz drugih agencija onda da, "profesionalni" su. Ukoliko sebe smatras profesionalcem ili barem zelis poslovati na profesionalnom poslovnom nivou, onda ti se nece dati da zadrzis takvo misljenje. Drago mi je zbog tebe ukoliko ides sa pozitivnim misljenjem i stavom da se zaposlis na brodu. Srecno  :uzdravlje:
Hvala ti.  :)
Znam da nije sve tako bajno i sjajno kao sto kazu, zato se i ne radujem prerano, tek cu da vidim kako ce i sta ce biti, jer sam tek krenuo sa procesom odlaska na brod, a volje imam vise nego sto je potrebno. Mislio sam da su profesionalni jer brzo odgovaraju i do sada su ispunili sve sto su mi rekli, ali to je tek pocetak. U svakom slucaju hvala ti sto si mi sugerisao da postoji i druga strana price. Pozz
Fiat iustitia et pereat mundus!