Author Topic: Antonio, Hrvatska, 21 godina  (Read 2484 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dr. House

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Antonio, Hrvatska, 21 godina
« on: 30/May/2013 »
Pozdrav svima!

Za posao na kruzeru sam se zainteresiro nedavno, malo sam istrazivo na internetu i naso sam ovaj forum.
Citam forum nekih mjesec dana, ima lijepih prica i jako dobrih savjeta, ali jos uvijek nisam odlucio za koji se posao prijavit, preko koga itd.

Inace, imam zavrsenu hotelijersko-turisticku skolu, u kojoj sam uz engleski ucio spanjolski i njemacki.
Engleski mi je odlican, a njemacki i spanjolski nisam koristio nakon srednje, pa je to dosta lose.

Osim odradjivanja prakse u hotelima, radno iskustvo u ugostiteljstvu nemam.

Uglavnom, odlucan sam otic, barem na jedan ugovor, pa dalje kako bude. Mislim da se nema sto izgubit, u najgorem slucaju nakon pola godine doc doma bogatiji za iskustvo, pa dobro ili lose, kako kome...

Par savjeta bi dobro doslo.

Hvala!

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Antonio, Hrvatska, 21 godina
« Reply #1 on: 30/May/2013 »
Guest Relations, junior guest purser mislim da je pozicija, solidna placa za prvi ugovor, prvih dva mjeseca sjedis u uredu i pises mailove lagano, a ako si malo ponovis ove jezike mogao bi i brzo napredovati... to ti je moja preporuka jer posao nije katastrofa, lova je ok, moci ces izaci skoro u svakoj luci.
mislim da je placa oko 1,5 soma dolara, ali nemoj me ovdje drzati za rijec...

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: Antonio, Hrvatska, 21 godina
« Reply #2 on: 30/May/2013 »
Blade ti je dao odlicnu preporuku, osim u slucaju da bi radio u nekom drugom departmentu, u tom slucaju ako odaberes Bar cu te drage volje savjetovat u vezi svega sto te zanima.
Ovako opcenito najbitnijinti je stav, i da znas cim vise jezika. Ovo drugo se sve lako doradi  :uzdravlje:
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline Dr. House

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Antonio, Hrvatska, 21 godina
« Reply #3 on: 31/May/2013 »
@idebrod  Najsretniji bi bio s nekom pozicijom u Baru, to mi lezi  :D Imam i nesto malo iskustva, ali nista sto bi dobio napismeno.
Nadam se da se mogu i bez preporuke ugurat, pocet ko Bar Server.


@Blade91  Za Junior Purser sam mislio da rade za cca 1000 USD fiksno pa nisam puno ni razmisljo o toj poziciji. Ako je to 1500 USD kako kazes, nije ni to lose, uopce.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Antonio, Hrvatska, 21 godina
« Reply #4 on: 31/May/2013 »
Na Princessu Junior assistant purser ima pocetnu platu od 1400 dolara. Sa svakim novim ugovorom plata se povecava za 200 dolara. Na osnovu skole koju imas zavrsenu, mozes pokusati da konkurises za tu poziciju. Jedino bi u CV mogao da napises da si "radio" u hotelima visoke kategorije a onda za finalni se spremis kao da si zaista i radio u njima :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: Antonio, Hrvatska, 21 godina
« Reply #5 on: 31/May/2013 »
@idebrod  Najsretniji bi bio s nekom pozicijom u Baru, to mi lezi  :D Imam i nesto malo iskustva, ali nista sto bi dobio napismeno.
Nadam se da se mogu i bez preporuke ugurat, pocet ko Bar Server.


@Blade91  Za Junior Purser sam mislio da rade za cca 1000 USD fiksno pa nisam puno ni razmisljo o toj poziciji. Ako je to 1500 USD kako kazes, nije ni to lose, uopce.

Ja nisam imao preporuku, pa sam upao za bartendera, samo moras imas lijep CV i to ti je to. Onda samo pokazat na interviewu sta znas i to je to :)
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Antonio, Hrvatska, 21 godina
« Reply #6 on: 01/June/2013 »
jednom mi je jedan wise man na ovom forumu rekao da napisem sve moguce u svoj cv i da sam sebe uvjerim da je to istina... kazao je on: to ce ti u startu dati prednost, a kasnije je sve na tebi...
eto tako mene u 6. mjesecu 1. ugovora, nadam se da ce ih biti vise, a mogao bi polako i kuci :p

Offline Dr. House

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Antonio, Hrvatska, 21 godina
« Reply #7 on: 01/June/2013 »
Aplicirat cu za bar waitera.

Kakav CV da posaljem u prvom kontaktu s agencijom? Hocu li odma napisat hrpu lazi ili da to u dogovoru s njima radim?

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: Antonio, Hrvatska, 21 godina
« Reply #8 on: 01/June/2013 »
"Nasminkaj" CV onoliko koliko mislis da tu sminku mozes odbraniti.