Author Topic: _Phoenix_  (Read 2390 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline _Phoenix_

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
  • Find what you love, and let it kill you!
    • View Profile
_Phoenix_
« on: 01/June/2013 »
Ćao raja! Prije svega moram reći da je ovaj forum fenomenalna stvar i da mi posebnu emociju izaziva činjenica da ste/smo ovdje svi na neki način konkurenti, a svejedno se dijele iskustva, savjeti i iskrene želje da onaj drugi uspije! Zato sam ponosna na svoje Balkance!  :uzdravlje:

E sad, malo o meni, haha.. Iz Bosne sam, imam 21 godinu i završavam ekonomiju. Planiram na brod čim uzmem diplomu  :D Sad pošto mi baš nevolja i nije, mislim, mlada sam :) ne bih prihvatila bilo kakvu poziciju. Pucam na staff ( nije mi finta u tome da crnčim po cijele dane nego više da vidim svijeta a da nisam nikome na grbači ) Ovo nikako ne znači da ne volim raditi. Smatram se vrijednom i ambicioznom ali znate već da se to kod nas manje cijeni.  -()-
Engleski znam jako dobro, španjolski se mogu sporazumjeti i pričati o nekim osnovnim stvarima, svakodnevnim (poradila bih ja i na drugim terminima) i to je to što se jezika tiče. MS Office, naravno baratam, SAP program, Corell Draw... ne znam koliko mi to igra ulogu ali eto. Iskustva imam u komercijali, prodaji, administrativnim poslovima i kozmetici. Obzirom da završavam ekonomiju, recimo da imam znanja i u nekim drugim poljima ove discipline ali iskustva ne. Učestvovala sam na dosta multikulturalnih programa u zemlji i svijetu pa bih mogla nabrati koju preporuku internacionalnog karaktera.
Ali pazite sad ovo, svo ovo moje iskustvo je bilo uz redovan studij tako da je bilo na kraće periode i s prekidima. Imam ja ugovore ali sam čitala na forumu da ne bi trebale biti ¨rupe¨ u radu, u CV-u.

Šta mislite da li bih ovakva ja mogla upasti na recepciju prilikom prvog ugovora? Ili da idem u shop? Od pozicije cashiera sam odustala za početak jer mi se čini preambiciozno za prvi ugovor bez iskustva direktno na tom polju.
I da li mi je pametno aplicirati online, ili bolje da idem preko agencije? (studenti u BiH nemaju love)
I ima još jedna stvar, vidim da mnogi nažalost čekaju mjesecima na ukrcaj ili čak samo na odgovor.. ja sam spremna ići za nekih recimo pola godine, da li da odmah apliciram ili da čekam još? Mogu li ja njima predložiti termin odlaska?  :hehe:

Hvala svim forumašima koji nađu vremena da me posavjetuju i nisam se zahvalila Šefu, živio!

Svima koji plove želim mirno more i dosta zabave i zelembaća !

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: _Phoenix_
« Reply #1 on: 01/June/2013 »
Pozdrav drugarice :D
Sto se tice samog radnog iskustva uvek mozes da ga "nasminkas" u CV-u. Bitno je da ono sto si napisala znas i da sve to prezentujes agentima kompanije tj da ih ubedis da si zaista radila na istim. Ako te zanima posao na recepciji procitaj sta sam napisao u par postova jer nema bas mnogo nas pursera na forumu koji smo imali intervjue u zadnjih par meseci. Tu smo da se ispomazemo.
Za ostale pozicije takodje ce ti neko izaci u susret i dati najsvezije informacije. Dovoljno je da pitas :D
Inace samo cekanje zna da zavisi od pozicije, kompanije...ma svega i svacega. Ako vec planiras da ides za par meseci mozda bi bilo dobro da sada sve odradis i onda da cekas termin ukrcaja jer moze se desiti da cekas finalni i po 2 ili vise meseci, onda idu lekarski, viza, cekanje na ukrcaj i to sve moze da se otegne malo vise i samim tim se uklopi u tvoje planove...
U svakom slucaju dobro dosla :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline _Phoenix_

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
  • Find what you love, and let it kill you!
    • View Profile
Re: _Phoenix_
« Reply #2 on: 01/June/2013 »
Hvalaaaa!  :D  Evo bacila sam se na čitanje ponovo.. na forumu sam cijelu sedmicu po 5 sati dnevno, ne znam više ni šta sam pročitala, a šta ne, haha! Skontat cu u ovih par dana za šta mi je najbolje pokušati, pa da malo poradim na tome i krenem u akciju!

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Re: _Phoenix_
« Reply #3 on: 01/June/2013 »
Ako planiras recepciju, najrealnije su ti dve opcije, Princess i Carnival. Bez zaista jakog iskustva i jakih preporuka iza sebe online apliciranje mozes odmah baciti u vodu.
Sto se tice Princessa, uozbiljili su se, i za njih je u poslednje vreme bilo zaista tesko upasti (to ce ti potvrditi remorker :) ), no opet, oni ti placaju kartu, te su troskovi odlaska kod njih dosta manji.
Za Carnival ce ti s druge strane izaci nesto skuplje, jer sama placas kartu u jednom smeru, no dobijanje posla je, iz mog licnog iskustva, dosta jednostavnije.

U svakom slucaju, imas dosta opcija. Srbija i Makedonci za Princess, Hrvati za Carnival. Ko god da te posalje na brod, odlican je :)

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: _Phoenix_
« Reply #4 on: 01/June/2013 »
Samo bih dodala da ti je i NCL opcija, pogotovo ako nemas nekog veceg iskustva... oni placaju sve troskove, ali pazi se, plate su im nize od ostalih i kabine su  poprilican sh**  ::yes::
Though she be but little, she is fierce!

Offline cenja

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: _Phoenix_
« Reply #5 on: 01/June/2013 »
Potrudi se da dobro nashminkash CV i mozda bi ti bilo bolje da za prvi ugovor idesh preko agencije jer ce ti oni dodatno pomoci oko svega shto trebash da spremish.
P.S. Spremi malo vishe novca jer ce ti trebati za svashta neshto.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: _Phoenix_
« Reply #6 on: 01/June/2013 »
tu i tamo baci pogled na HAL-ov site, znaju uzimati na recepciju ljude bez iskustva.
 

Offline _Phoenix_

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
  • Find what you love, and let it kill you!
    • View Profile
Re: _Phoenix_
« Reply #7 on: 02/June/2013 »
Hvala drugari!  :uzdravlje: