Author Topic: Što ponijeti, fen za kosu i sli?ne stvarcice ...  (Read 46636 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Što ponijeti, fen za kosu i sli?ne stvarcice ...
« Reply #30 on: 21/January/2010 »
jeste li moguce kupovina elektronike odmah po prispecu u USA i dali je neophodno placanje karticom ili moze i kesh?

Sto da ne? Svi vole cash, ukoliko kupujes na kopnu, tj. u prodavnici. Ako shoppingujes online, onda moras imati karticu.

Mozes kupovati odmah, ne znam otkud ti to da ne mozes?  ""]]
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline TiaMaria81

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Što ponijeti, fen za kosu i sli?ne stvarcice ...
« Reply #31 on: 21/January/2010 »
Imam jedno pitanjce u vezi tih kupovina tamo...
Pošto sam ja osoba koja baš i ne voli imati kod sebe cash...
Dal ima na brodu neka banka iz koje bih mogla izvaditi ili staviti novac?
Imam otvoren devizni račun... pa ako mi zafali za neš da se znam pripremiti...  :moli:
Hvala  ;D
"U životu je izgubljeno samo ono čega smo se odrekli!"

Offline dejanasrb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 62
  • Svi na brod! ODMAH!!!
    • View Profile
Re: Što ponijeti, fen za kosu i sli?ne stvarcice ...
« Reply #32 on: 21/January/2010 »
Da li moram da nosim fen sa sobom....idem na Carnival!!Pitam, posto sam cula da na Crystalu posada ima i to u kabinama....a to je devojkama, po mom misljenju, nesto najneophodnije!!! :embarrased:
Takodje, ako neko zna kakve su uniforme za ass waitress? Mislim, suknja ili pantalone? Pitam zbog carapa....i to je jako bitno :)
I naravno lak za nokte....da li sme?
 :embarrased:

Offline Vukas

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Da li je istina da patike moraju da budu bele boje?

Offline Oswald

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Na carnivalu se radi u cipelama...

Offline Vukas

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Izvinite,nisam lepo postavio pitanje.Cuo sam da patike za setnju po brodu, tj. nevezano za posao, znaci kada se ide u crewmess, teretanu... moraju da budu bele boje.

Offline abanico

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Mozes i tamo kupiti safety slip resistant cipele, za 30-ak $. Ako ih neces, kupi sebi ravne, udobe, crne, da nemaju otvora.Znaci cipelica, ne sandala.

Seamane, je'l cipelice smiju biti tenisice? Ne sad baš za sprintanje, nego Pume ili tak...? Na šljokice!  :-))))'  :-))))'

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Izvinite,nisam lepo postavio pitanje.Cuo sam da patike za setnju po brodu, tj. nevezano za posao, znaci kada se ide u crewmess, teretanu... moraju da budu bele boje.
Ne moraju da budu bele boje...:)) mozes da nosis koje god hoces, samo eto zbog pristojnosti ne bi trebalo da se ide u crew mess u japankama i sorcu. b00/

Offline runner

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
    • View Profile
Mislio sam ponjeti koju bijelu kosulju pamucnu odavde da imam tamo.. Znam da se radi u bijelim kosuljama (bar asst. waiter) e sad da li dugi ili kratki rukav? 
Negdje sam procitao da se kafetin ne preoprucuje koristiti n abrodu jer daje los nalaz na drogu, a paracetamol je ok?

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
ok, procitala sam cijeli forum i nasla sam neke informacije o shuzama, ali buduci da imam malo vece stopalo i kupujem cipke u posebnim ducanima za extra velicinu ili preko neta zanima me nekoliko stvari: do kojeg broja se mogu tamo kupiti zenske cipele (radit cu za Carnival kao purser).
druga stvar- u brosuri koju sam dobila iz ep-a je slika cipela na petu i pise da se moraju imati takve i crne i bijele, a na drugoj slici zenska ima nize zatvorene cipele.
smiju li se imati balerinke?
molim vas da ako imate slike kakve su sve tipovi cipela dopusteni da mi ih posaljete ili ovdje objavite i da mi tako skratite muke :)
hvala
Labor improbus omnia vincit.

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Može li mi neko ko je bio na Carnivalu reći da li je potrebno nositi svoj peškir za tuširanje ili to imam u kabini?

Znam da je za beach towel moje da nosim, što je i normalno, ali ovo me buni.
Ne bih da se pretrpavam nepotrebnim stvarima, a pogotovu ne peškirima koji zauzimaju gomilu mesta. :rolleyes:

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Može li mi neko ko je bio na Carnivalu reći da li je potrebno nositi svoj peškir za tuširanje ili to imam u kabini?

Znam da je za beach towel moje da nosim, što je i normalno, ali ovo me buni.
Ne bih da se pretrpavam nepotrebnim stvarima, a pogotovu ne peškirima koji zauzimaju gomilu mesta. :rolleyes:
staff i officer cabine imau cabin stewarda koji ti svaki dan donese ciste peskire a za crew ja nisam sigurna mislim da si sam moras ici po peskir u main loundry isto tako za postaljinu . netrebas pakovati peskir za tusiranje :) cak ni za plazu mozes uzeti tamo jedan od svog cabin stewarda bar ja tako radim . ako ne kupis si jedan  u mexicu a cozumel ti je port of call mozes tamo kupiti jedan za od 7 do 10 $ odma na pier area imas sopping a malo dalje cca 10min voznje taksijem $6 one way  imas trgovacki centar Mega (kozmetika garderoba hrana) i Cagadrea il nesto tako ,odma preko puta No Name bara gdje imas klopu plazu i dzaba net . tako i tako mozes sad samo cekirati jednu torbu i imati carry on luggage  sto se zamars sa tim neces ti imati vremena za plazu u prvih par nedelja dok ti traje obuka . sretno

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Na plažu i ne računam sledećih mesec dana, baš zbog obuke i posla, pitao čisto da ne nosim bespotrebne stvari.

Ne nosim ni jedan, neću da se pretrpavam.    :rolleyes:




Hvala rankic.    

Offline runner

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
    • View Profile

Moj muz je otisao prije 15tak dana, Carnival, ponio je:
- lična higijena
- jedan svoj ručnik (z aplazu ne jer su mu rekli da to moze gore dobiti a i kupiti za male pare)
- intimno rublje
- cipele ( i to je bila greška, i to dupla - ponio je dva para, jer cipele je uzeo od kompanije sto kompanija preferira da bi bili sigurni da je djon kvalitetan da nema klizanja)
- krema za cipele
- tablete protiv bolova (ne caffetin - savjet sa foruma)
- papire o zaposlenju - obaveza na koju ce te vjerovatno agencija upozoriti
- i ostalog se ne mogu sjetiti sada :)


Offline obrad8

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Što ponijeti, fen za kosu i sli?ne stvarcice ...
« Reply #44 on: 01/September/2010 »
Zanima me da li bih imao problema da u prtljagu stavim litru nekog pica, tipa neki VInjak ili rakija, da li bi mi to uzeli na granici-ulazu u brod, s obzirom da je svima dobro poznato da je rakija ljekovita stvar :D