Author Topic: Moja pitanja s preliminarnog. Pozicija Buffet Steward, pri?ala sam s Janošem  (Read 2521 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Clair

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Možda će nekome u budućnosti poslužiti, pa ću postaviti moja pitanja s preliminarnog. Pozicija BS, pričala sam s Janošem.
Prvo me pitao odakle sam, gdje sam rođena i kad, onda me pitao da kažem nešto o svom obrazovanju. Pošto u junu završavam faks nije mu bilo jasno što se javljam za brod i buffet, pa sam to objasnila. Onda je pitao za radno iskustvo, koliko sam dugo radila, gdje, da objasnim šta sam radila/ispričam svoje obaveze u restoranu. Onda smo prešli na meni, hladna predjela, supe, topla predjela, ja mu počela pričati dalje i pošto me pitao za hranu spomenem da je u pitanju bosanski restoran s bosanskom hranom. Pitala da li trebam spomenuti neke bosanske specijalitete rekao je da ga to ne zanima i da pričam o internacionalnim jelima. Navela sam ribe, steakove, paste. Onda me pitao o sosevima i koje je boje carbonara sos, pa šta daje zelenu boju pesto sosu i da navedem sastojke. Onda je tražio da pokažem kako nosim tanjire i pitao da li sam dešnjak. Onda je tražio da navedem šta sam služila od pića, 3-4 burbona, 3-4 viskija, 3-4 likera, vina van regije, šampanjce, bijela i crvena. Pa me je pitao odakle je basana (ili besana). Znam za vino basa iz Španije, ali za ovo nisam čula, uglavnom iz Italije je. Pitao me za Chianti, kakvo je vino, odakle, ja spomenula i da je specifično pakovanje, tj. boca. Onda je nastao muk, pa sam ja predložila da spomenem i piva koja imamo. Pa je pitao znam li neko američko pivo, ja spomenula dva. Pitao za lokalna piva, šta smo imali. Onda je pitao da kažem još nešto o sebi, šta radim u slobodno vrijeme, bavim li se nekim sportom. I rekao da je to to, ali kako ima čudan naglasak nisam skontala šta mi govori, pa sam malo sjedila, dok mi se opet nije zahvalio i tu smo se pozdravili.  :D
Uglavnom prilično detaljno i nimalo naivno.  no;;;