Author Topic: Sta obara na lekarskom?  (Read 5287 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tijanica

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Sta obara na lekarskom?
« on: 07/June/2013 »
Pozdrav svima!
Cekam LoE i pripremam se za lekarski (pijem vitamine, zdrava hrana...) ali me interesuje sta je to zbog cega mogu da napisu NOT FIT FOR DUTY?
Mislim da mi je najveci problem sto imam prosirene vene...Moze li to da utice na ocenu lekara?

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Sta obara na lekarskom?
« Reply #1 on: 07/June/2013 »
Neki dan je cura pisala da joj je ustanovio prosirene vene i da je prosla samo dobila upute kako se pazit. Ja sam nedavno isla doktoru jer sam sumnjala na prosirene pa je rekao da je sve ok ali da kad me bole noge od stajanja ili hodanja pojacam unos magnezija. Imas tablete jeftino.
audaces fortuna iuvat

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Sta obara na lekarskom?
« Reply #2 on: 07/June/2013 »
Obaraju nedozvoljene supstance u krvi i/ili u urinu, na prvom mestu. Sve ostalo zaista mala sansa da ne prodjes i ne dobijes zaokruzen FIT odgovor :D
I ja imam prosirene vene koje su unutrasnje i ne vide se spolja ali sam bez problema prosao lekarski.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Re: Sta obara na lekarskom?
« Reply #3 on: 08/June/2013 »
ako medical radis u Medicini rada na Novom Beogradu stvarno je tesko da dobijes NOT FIT
Samo da u krvi ne nadju nesto sto ne bi trebalo i na konju si  :pop:
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline dare_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Sta obara na lekarskom?
« Reply #4 on: 08/June/2013 »
Ja sam lekarski radio privatno za IMAGE, i burgijali su me žestoko. Pošto znam da imam neki Žilber sindrom, koji drži bilirubin visoko... a nemam nalaz :D tako da su morali to prvo da "dokažu"... Sve ok zapravo. Ako neko radi za Cunard onaj ENG1, to je sprdnja. $150 dolara za 5 minuta pipkanja po testisima i gledanja u uši. Ali ok, potreban je. Zapravo, samo taj ENG1 su mi i uzeli na brodu, ovaj srpski ih nije ni zanimao.

Offline CRNOGORAC

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Sta obara na lekarskom?
« Reply #5 on: 22/August/2013 »
Tijanice skroz ti je opusteno samo fina lagana prica i ne jedi noc pre i sve je ok,,ja sam putovao sa drustvom vozio cijelu noc bio iscrpljen jeli smo pre oko 12 posle pili vodu svratili na kafu ujutro i svi zdravi kao cigre  :-))))'

Offline Tacili

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Sta obara na lekarskom?
« Reply #6 on: 21/September/2013 »
Mene interesuje da li hormonska terapija "YAZ" tablete su u pitanju (inače se koriste i kao antibebi tablete) utiče negativno na lekarski? Inače ne pijem lekove (baš zahvaljujući hormonskoj terapiji koju upotrebljavam) tako da ne strahujem od bilo kakvih drugih supstanci, sem taj lek koji pijem već godinama...
Da li je to problem, zna li neko? Jel imala neka cura takvo iskustvo?  :hmm:

Offline Eden

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • Just do it alone!
    • View Profile
Re: Sta obara na lekarskom?
« Reply #7 on: 21/September/2013 »
Neki dan je cura pisala da joj je ustanovio prosirene vene i da je prosla samo dobila upute kako se pazit. Ja sam nedavno isla doktoru jer sam sumnjala na prosirene pa je rekao da je sve ok ali da kad me bole noge od stajanja ili hodanja pojacam unos magnezija. Imas tablete jeftino.

E prvo pozz svima, imam sličan problem , samo ja imam i ravna stopala i hronično imam umor u nogama (listovi i koljena) , mislim ja i do sad sam radio bez problema jer kad uđem u mašinu svejedno mi je li 4 sata ili 14 sati posla :D
Znači za taj problem otprilike šumeće tablet koje sadrže magnezij jel se mogu kupiti na brodu?

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Re: Sta obara na lekarskom?
« Reply #8 on: 24/September/2013 »
Mene interesuje da li hormonska terapija "YAZ" tablete su u pitanju (inače se koriste i kao antibebi tablete) utiče negativno na lekarski? Inače ne pijem lekove (baš zahvaljujući hormonskoj terapiji koju upotrebljavam) tako da ne strahujem od bilo kakvih drugih supstanci, sem taj lek koji pijem već godinama...
Da li je to problem, zna li neko? Jel imala neka cura takvo iskustvo?  :hmm:

Hormonska terapija nebi trebala da bude problem, samo naglasi ginekologu na pregledu da je uzimas. Inace, dosta devojaka koje ja poznjem koristi hormonsku terapiju na brodu ( vise zbog zastite od nezeljene trudnoce, nego zbog hormona).
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline Tacili

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Sta obara na lekarskom?
« Reply #9 on: 29/September/2013 »
Hvala lepo  :-*
Ah, zaštita od trudnoće je prezervativ, a hormoni (u mom slučaju) mi služe radi zdravlja  -()-

Offline began

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Sta obara na lekarskom?
« Reply #10 on: 29/September/2013 »
E prvo pozz svima, imam sličan problem , samo ja imam i ravna stopala i hronično imam umor u nogama (listovi i koljena) , mislim ja i do sad sam radio bez problema jer kad uđem u mašinu svejedno mi je li 4 sata ili 14 sati posla biggrin
Znači za taj problem otprilike šumeće tablet koje sadrže magnezij jel se mogu kupiti na brodu?
Nema veze na brodu je dobra amortizacija  :banana: :run: