Author Topic: Potrebna pomo? :) da li je ovaj forum još uvek aktivan?  (Read 3120 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Que Pasa

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Pozdrav svima,

Pre svega, želeo bih da upitam da li je ovaj forum još uvek aktivan, s obzirom na to da pojedini postovi datiraju još iz 2010 godine itd?
Naime, iz Srbije sam i u potrazi sam za poslom na brodu. Nemam nikakvog pređašnjeg iskustva, a moram napomenuti da sam voljan da radim i engleski govorim odlično.
Kome da se obratim, koje agencije su najbolje, koje agencije izbegavati itd...

Još mnogo je pitanja u meni, nadam se da ću naići na pozitivan odziv!

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Potrebna pomo? :)
« Reply #1 on: 09/June/2013 »
Pozdrav svima,

Pre svega, želeo bih da upitam da li je ovaj forum još uvek aktivan, s obzirom na to da pojedini postovi datiraju još iz 2010 godine itd?
Naime, iz Srbije sam i u potrazi sam za poslom na brodu. Nemam nikakvog pređašnjeg iskustva, a moram napomenuti da sam voljan da radim i engleski govorim odlično.
Kome da se obratim, koje agencije su najbolje, koje agencije izbegavati itd...

Još mnogo je pitanja u meni, nadam se da ću naići na pozitivan odziv!
Forum je aktivan, prelistaj forum i vidjeces da se stalno postavljaju nove teme i objave. Sto se tice agencija, moj ti je savjet da probas u Kouzonu ili ili agenciji Safe cruise, imas poseban dio foruma koji se tice agencija samo treba uloziti malo vremena da se sve lijepo procita, ali opet izbor agencije zavisi i od pozicije na koju zelis da apliciras.
 Agencijama ne spominji da nemas iskustva uljepsaj malo CV i nabavi jednu preporuku i rijesen problem, jer ako kazes da nemas iskustva mozes dobiti samo posao cistaca ili nesto slicno, ali opet i to sve zavisi od pozicije na koju zelis da se prijavis, prelistaj dobro forum imas i u vezi toga poseban dio foruma. :)
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Que Pasa

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Potrebna pomo? :)
« Reply #2 on: 09/June/2013 »
Zaboravio sam da napomenem da imam 20 god, a od obrazovanja završenu Gimnaziju. Možeš li mi ujedno reći šta da očekujem s obzirom na godine, obrazovanje i činjenicu da govorim dobro engleski? Što se tiče preporuka, one bi trebale biti od? Pretpostavljam da ako se prijavljujem za recimo kuvara, da pismeno dobijem od nekog kuvara ili? Inače, hvala na odgovoru i za savet! :)

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Potrebna pomo? :)
« Reply #3 on: 09/June/2013 »
Zaboravio sam da napomenem da imam 20 god, a od obrazovanja završenu Gimnaziju. Možeš li mi ujedno reći šta da očekujem s obzirom na godine, obrazovanje i činjenicu da govorim dobro engleski? Što se tiče preporuka, one bi trebale biti od? Pretpostavljam da ako se prijavljujem za recimo kuvara, da pismeno dobijem od nekog kuvara ili? Inače, hvala na odgovoru i za savet! :)
Sto se tice jezika to ti je veliki plus, sto bolje znanje jezika to je i bolja pozicija, a sto se tice obrazovanja to ti i ne igra veliku ulogu, bar kada je gimnazija u pitanju. Preporuku mozes da uzmes od nekog vlasnika restorana, nisam upoznat sa pozicijama u kuhinji ali mislim da ne bi mogao da apliciras za kuvara jer se tu ipak trazi iskustvi i brzo bi te provalili, pogledaj na forumu koje jos imaju pozicije u kuhinji gdje se trazi manje iskustva i gdje mozes lakse da izlaziras iskustvo a da te ne provale. Ali s obzirom da sam citao iskustva ljudi koji su radili u kuhinji, ne preporucujem ti taj posao, bolje da apliciras za Bar ili Restoran, npr. za Assistant Waiter poziciju, gdje se lakse upada i lako se lazira iskustvo ili za Bar Waiter poziciju, gdje je mozda malo teze upasti, ali ti u svakom slucaju treba preporuka od nekog vlasnika restorana ili kafica, u zavisnosti da li apliciras za bar ili restoran, sa pecatom naravno. Neke kompanije ne zaposljavaju mladje od 21 godine, a neke zaposljavaju, ali s obzirom da imas 20 godina to ne bi trebao biti problem jer se proces odlaska na brod otegne od nekoliko mjeseci do 1 godine, sto zavisi od slucaja do slucaja.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Que Pasa

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Potrebna pomo? :)
« Reply #4 on: 09/June/2013 »
Druže, nisi me dobro razumeo ili ja nisam bio dovoljno jasan, nisam zainteresovan za posao kuvara, nego sam samo na tom primeru hteo da pitam oko preporuka... Npr ako sam kuvar treba mi preporuka od kuvara, ako sam frizer - od frizera itd. Da li znaš koja kompanija konkretno nudi za ispod 21 godine? Hvala na odg

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Potrebna pomo? :)
« Reply #5 on: 09/June/2013 »
pa ne daje ti kuvar preporuku nego sef tog restorana ili neko zaduzen za to... Pa ispod 21god tesko da ces naci nekog... Jer koliko ja znam i informisan sam 21 god se u Americi smatra punoletstvom,pa bas zato i treba ,a naravno zbog iskustva....

Slusaj sta ti kazu stariji i javi se u Safe Cruise il iKouzon... Evo Safe sad ima prijavu za brod pa pitaj.. Inace,kad punis 21?

Offline Que Pasa

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Potrebna pomo? :)
« Reply #6 on: 09/June/2013 »
Da, da ... hvala ...
Videću u ove dve agencije :)

P.S. 1993. sam generacija, što znači da 21 punim u Novembru 2014, rekao sam 20 imajući u vidu da dok eventualno pođem na brod, napuniću 20..pozz i hvala

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Potrebna pomo? :)
« Reply #7 on: 09/June/2013 »
Da, da ... hvala ...
Videću u ove dve agencije :)

P.S. 1993. sam generacija, što znači da 21 punim u Novembru 2014, rekao sam 20 imajući u vidu da dok eventualno pođem na brod, napuniću 20..pozz i hvala
NCL, zaposljava ljude ispod 21 godine. Uglavnom bilo koji posao da je u pitanju treba ti preporuka od vlasnika ili eventualno menadzera.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: Potrebna pomo? :)
« Reply #8 on: 09/June/2013 »
Nego zasto su svi u zadnje vrijeme toliko zapeli za preporuke, a idu na entry pozicije ?  :hmm:
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: Potrebna pomo? :)
« Reply #9 on: 09/June/2013 »
Da da, sad svi poceli da traze preporuke, ne znam sto, valjda im se moze, biraju, koliko je to vec moguce.

NCL sigurno prima ispod 21 godine, verovatno jos neko, pojuri po forumu, pisalo se o tome.

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Istina. Sve je teza situacija svuda, sve je vise kandidata tako da kompanije mogu fino diktirat uvjete. Pa royal je poceo traziti 2 jezika za ass.waitera  :smack:
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline Que Pasa

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Hvala braćo, jel imaju oni svoj zvanični sajt, ili predstavništvo u NS? Msm kako da ih kontaktiram?

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.