Author Topic: Spanski kao drugi jezik  (Read 7572 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Passepartout

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Spanski kao drugi jezik
« Reply #15 on: 23/September/2014 »
Bas sam razmisljao da pored engleskog i francuskog koje pricam skoro kao "naski" stavim u CV i spanski i italijanski (prvi razumijem ali me sramota da pricam a drugi sam na izmedju A2 i B1) ali ipak necu jer ako me posalju nekim italijanima da im kazem sastojke nekog sosa  (idem za waiter-a) ima da se zacrvenim ko paprika i govorim "zguzi" pa trk po rjecnik  oT Bas sam pametan sto citam forum  :banana:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Spanski kao drugi jezik
« Reply #16 on: 23/September/2014 »
Samo ti stavi u CV sve što može da ti pomogne da dobiješ posao. Istakni sve svoje prednosti, to ti je plus da uspešno prođeš selekciju.

Od CV-a neće zavisiti kome ćeš ti na kraju pričati sastojke sosa.

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Spanski kao drugi jezik
« Reply #17 on: 23/September/2014 »
Od CV-a neće zavisiti kome ćeš ti na kraju pričati sastojke sosa.

Nece zavisiti od CVa kome ce pricati, al moze da se zadesi da taj koji drzi intervju bas prica zabarski i da ga nesto pita...
Stavi u CV, samo pripazi na level, pa ako i ne znas nesto, nece biti tako strasno...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Passepartout

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Spanski kao drugi jezik
« Reply #18 on: 23/September/2014 »
Nece zavisiti od CVa kome ce pricati, al moze da se zadesi da taj koji drzi intervju bas prica zabarski i da ga nesto pita...
Stavi u CV, samo pripazi na level, pa ako i ne znas nesto, nece biti tako strasno...

Mislio sam da ih ne interesuje taj pocetni nivo znanja jezika, u tom slucaju mogu staviti i njemacki, evo vec mi je 15-ti dan kursa pa ko zna mozda naucim do intervjua bar da "kazem nesto o sebi". A sto bi rekao Princ mozda je to jedino i bitno da prodjem intervju a dalje cu se snalaziti. Sta se moze lose desiti? Da me vrate na ass. waiter. Pif, briga me samo neka je na brodu  :D

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Spanski kao drugi jezik
« Reply #19 on: 24/September/2014 »
ma za te pozicije opusteno.. za recepciju ili neke staff pozicije mogu da zakeraju za drugi jezik, al za konobare ne verujem da ce praviti pitanje
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Re: Spanski kao drugi jezik
« Reply #20 on: 26/September/2014 »
Ma cak i recepcija, dod dodjes na brod samo stavis engleski i bude dovoljno...

Vise jezika, vise posla...Za iste pare...