Author Topic: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!  (Read 23054 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #45 on: 21/July/2012 »
Cela ova stvar je glupost, ja sam sta vise u new orleansu prvi port izasao bez I95... dobio sam ga tek naknadno... a sta tek reci o crncima koji pregledaju sea passove i i95... jbe im se ko sta pokazuje... Cak sta vise kad sam izgubio (negde u sobi) i95, uzeo sam od kolege i95 i prosao iako je lik uporedjivao moje ime na sea passu i na onom papiru ime i prezime :D ahahaha ameri su veliki tupsoni  :run:

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #46 on: 22/July/2012 »
 Koji crni crnci :haha: nama je obican security, brodski, trazio I95 pre nego sto izadjemo. Ja recimo zaboravim, on zna da imam ali me ne pusta dok mu ne pokazem j$€¥ni I95.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #47 on: 22/July/2012 »
Cela ova stvar je glupost, ja sam sta vise u new orleansu prvi port izasao bez I95... dobio sam ga tek naknadno... a sta tek reci o crncima koji pregledaju sea passove i i95... jbe im se ko sta pokazuje... Cak sta vise kad sam izgubio (negde u sobi) i95, uzeo sam od kolege i95 i prosao iako je lik uporedjivao moje ime na sea passu i na onom papiru ime i prezime :D ahahaha ameri su veliki tupsoni  :run:

Pa gle ja se uvjek sjetim moga profesora iz skole kad vidin vako neshto, on je nama znao reci ka radimo pi***rije "mozete kako hocete ali necete dokle hocete".

A i to ce sve se tako lezerno gledat dok god se nesh ne desi. Na carnivalu security brodski je gledo ozbiljno na i 95.
Uzme ti ID i i 95 i tu nema sale. Nek te uvate pa prijave pa ti objasni shta si radio.

Ja uopce ne vidin razloga da se sa tin zezash. Dobish ga djabe i samo traze od tebe da ga nosih na US tlu i cao. Cemu radit probleme sebi i drugima zbog gluposti.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #48 on: 22/July/2012 »
Ja recimo zaboravim, on zna da imam ali me ne pusta dok mu ne pokazem j$€¥ni I95.

Ako te pusti bez I95, i negdje u gradu te policija hoće legitimirati, on (security) gubi posao, jer se u sistemu jako dobro vidi kada si napustio brod i tko te pustio sa broda. A ima i video.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline frantix

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
  • xexexexe move you ass bitch
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #49 on: 29/July/2012 »
Jeste ne moze napolje 90 dana na USA Obalu da izade se .Sad sam bio na Rubiju i srbi nisu mogli izaci na Usa obalu ,alaska je druga prica ja sam dobio 2010 bez problema ali sad samo novi radnici na Princessu nemogu izaci 90 dana na Usa obalu ,jas m veci imo ranije taj I95 pa sam obnavljao na brodu.
rolliin bro positive

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #50 on: 03/August/2012 »
Pa gle ja se uvjek sjetim moga profesora iz skole kad vidin vako neshto, on je nama znao reci ka radimo pi***rije "mozete kako hocete ali necete dokle hocete".


Znam ja to druze, to je isto kao da nosis falsifikovan pasos ili licnu kartu sa sobom... ali samo sam hteo reci koliko im je to postalo nebitno... bar sto se tice NewOrleans-a

Offline srle777

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #51 on: 22/November/2012 »
Otkud ti to ?  ""]]

Sva posada MORA proci US immigration u sledecem US portu, eventualno opet u istom portu gdje su se i ukrcali, samim tim i dobijaju I-95, Crew member landing permit  :pop:
Ovo je 100% tacno ovako mora biti!!

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #52 on: 22/November/2012 »
Gle ak si se ukrco u europi prvi puta rekli su meni i josh 20/tak ljudi da u US nemogu na njihovo tlo, kompanijanje bila Crystal i vredin navodno za sve kompanije. Us zakon. Al to je samo za ekipu koja se u ukrcala prvi put na brodu van US i nikad prije nije krocila na US tlo, Imigration se prolazi iz drugih razloga, ne mjesajte to sa ovim, i tam ce se sam gledat dali je sva posada prisutna na brodu da nije netko pobjego.

Offline Sommelijer 31

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #53 on: 07/July/2013 »
Ne razumem vas pa to je valjda normalno od pocetka godine prvih 120 dana za gradjane Srbije,Makedonije,Hrvatske i Bih u vecini slucajeva (zavisi od procene ambasade)nema izlaska u USA portovima

Nije normalno, ali se dešava. To ti je slobodan izbor carinskog službenika, ako mu se učiniš sumnjiv onda ti da tu zabranu od tri meseca, ali samo u američkim lukama. Npr. ja sam dobio odmah I-95, a kolega koji je došao posle dva meseca nije. A generalno niko sa broda ne može da ti zabrani da izlaziš u luke ako imaš I-95. Jedino port maning ti je obaveza čitaj službena dužnost. Nevidjena je glupost da ti neko zabrani tri meseca da izlaziš napolje. Ta tri meseca se odnosi na Američke luke, ako ti američke vlasti ne odobre I-95 kao što sam napisao gore. Pozdrav.