Author Topic: Lekarski za gift shop za Harding Brothers - Norwegian Maritime Directorate form  (Read 3302 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline milosiv88

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Pozz svima, radio sam pre neki dan lekarski za Harding Brothers, u Bg-u pa da napisem proceduru za buduce moreplovce.
Posao sam dobio preko Helene iz Riv agency i ona nas je poslala da radimo lekarski u privatnoj klinici Revida.
U pitanju je Norwegian Maritime Directorate form, cena lekarskog je 180 eura i sve se zavrsava za jedan dan.
Jedino sto ste u obavezi da ponesete na lekarski je snimak pluca, koji ja nisam imao pa sam  morao i to da uradim.
S obzirom da nemam zdravstvenu knjizicu a i da mi je lekarski bio zakazan 2 dana nakon glavnog intervjua ja sam snimak uradio u privatnoj poliklinici Medicor na Novom Beogradu i cena je 1600 din.
Dan pre toga sam malo googlao cene za snimak i oni su bili najjeftiniji.
Zakazete snimanje danas za sutra, dodjete u navedeno vreme i sve zavrsite za 15 min  :D
Lekarski u Revidi se isto zakazuje i obaveste vas da dan pre lekarskog ne smete jesti ni piti nista posle 6 osim vode naravno.
Na dan lekarskog dodjete ujutru u zakazano vreme (oko pola 10 cini mi se da je meni bio zakazan termin i bio sam jedini u klinici) gde vam sestra uzme snimak pluca i ispita vas par opstih pitanja tipa visina tezina, da li imate nesanicu ili psihicke poremecaje, da li ste putovali za inostranstvo u protekle 2 godine i gde sve itd...
Nakon  toga vam sestra da bocicu da date urin i izvadi vam krv, naplati vam 180 eura (ili 20.100 din po kursu tog dana kada sam ja bio) i kaze vam da ste slobodni do 3 popodne.
Posle ovoga smete da jedete i pijete normalno  :)
U 3 kada se vratite sestra vam uradi ocni pregled i idete kod doktorke da vam ona uradi ekg i spirometriju (duvate u aparat da vam izmeri kapacitet pluca).
Sve ovo bude gotovo za pola sata mozda i manje a toliko vremena vam treba i ujutru kad dodjete.
Sve u svemu pregled uopste nije komplikovan i sve se brzo zavrsi, jedino sto je cimanje sto mora dva puta da se dolazi.
PS i doktorka i sestra su vrlo ljubazne  sto je i za ocekivati s obzirom da je u pitanju privatna klinika.
Ako vam treba jos neka informacija pisite slobodno pozz  

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
   Zdravo kolega. Čestitam na dobijenom poslu. Sve najbolje! Nemoj pogrešno da me shvatiš ali ja sam taj isti lekarski uradio pre dve godine na Medicini rada na Novom Beogradu za 8.240 dinara. Sad sam radio lekarski za Regent Seven Seas(PCH medical, važi i za Oceania cruises) i isto su mi toliko naplatili jer je sestra na šalteru videla da ne mogu da urade neke testove krvi koji se traže u PCH, pa sam platio to dodatno u privatnoj laboratoriji. Inače bi bilo 9.600 dinara. Ne znam da li Harding Brothers nadoknadjuje taj lekarski za nove ljude, ali čisto da pomenem pa da ljudi vide da postoji i druga varijanta. Na koji brod ideš ako nije tajna?
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Offline milosiv88

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Pozz, ma ne shvatam pogresno naravno, znam ja da oni deru sa cenom to sve sto su uradili da sam radio u obicnom domu zdravlja ne znam da li bi bilo 5000 din ali jbg iz agencije su nam rekli da moramo bas kod njih jer oni izdaju taj Noreveski medical.  :waiting:
Sto se broda tice nije tajna naravno ali ni ja jos uvek ne znam, juce sam dobio vizu i u ponedeljak idem po pasos pa onda agenciji saljem kopiju vize i tek tad ce mi reci kad je ukrcaj i gde. Ali na onom papiru koji smo dobili kao support letter za US vizu je pisalo P&O crusies, tako da predpostavljam da ce biti neki brod iz njihove flote :D

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
   Interesantno,jer je meni pre dve godine Jelena Joksimović rekla da radim medical u Medicini rada na Novom Beogradu. Ali dobro, pitaj ti da li Harding nadoknadjuje troškove tog lekarskog pregleda. Srećno!
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.