Author Topic: Dobio je momak otkaz na Carnivalu. I sada želi da se vrati. Može li?  (Read 3853 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Marko87

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Treba mi mala pomoc.
Drugar me pitao ako mogu da mu pomognem u vezi ovoga. Dobio je momak otkaz na Carnivalu.
I sada zeli da se vrati tamo ali naravno da promeni poziciju i department. Da li to moze da uradi?
Ja znam neke slucajeve da su ljudi davali otkaze i vracali se ponovo na Carnival a neki su i dobijali pa su se isto tako vracali samo promeili pozicije.
Sta mislite, moze li ili da aplicira za neku drugu kompaniju?
I jel na royal caribbean i celebrity kompaniji ima dosta nasih ljudi? Pozdrav i hvala na pomoci.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pa pošto ne znam okolnosti, dobre su šanse da je zaslužio taj otkaz.
Znam da mu želiš pomoći, ali moguće je da bi mu najviše pomogao ako bi ostao po strani.
Za neke ljude nije život na brodu, a kopno nudi puno alternativa.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Marko87

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
znam sefe, ali je momak dobar i dobar mi je ortak...bio je sa mnom na ugovoru i imao je problema sa kanjenjem na posao. a sve ostalo mu je bilo ok. bio je dobar radnk i sve. svi su znali da je dobra osoba i sve. pa me je pitao znam li nesto da li moze da se vrati ili ne.. hoce da promeni department i da se vrati ako je moguce na karnival. sta mislis o tome?

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
znam sefe, ali je momak dobar i dobar mi je ortak...bio je sa mnom na ugovoru i imao je problema sa kanjenjem na posao. a sve ostalo mu je bilo ok. bio je dobar radnk i sve. svi su znali da je dobra osoba i sve. pa me je pitao znam li nesto da li moze da se vrati ili ne.. hoce da promeni department i da se vrati ako je moguce na karnival. sta mislis o tome?

Mi mozemo da nagadjamo samo ali najbolji odgovor ce dobiti od same kompanije. U svakom slucaju nema sta da izgubi ako im se obrati i pita da li moze da se vrati na brod.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
znam sefe, ali je momak dobar i dobar mi je ortak...bio je sa mnom na ugovoru i imao je problema sa kanjenjem na posao. a sve ostalo mu je bilo ok. bio je dobar radnk i sve. svi su znali da je dobra osoba i sve. pa me je pitao znam li nesto da li moze da se vrati ili ne.. hoce da promeni department i da se vrati ako je moguce na karnival. sta mislis o tome?

Pa ja sam čuo neke priče da se recimo Princess brodovi vode kao zasebne firme, i da je moguće dobiti otkaz na jednome pa dobiti posao na drugome, naravno, ako prestup nije bio teže prirode.
Ali pošto su ti neki koji su dobili otkaz kod mene, navodno dobili posao na drugom brodu, a ja na druge brodove nisam išao, ne znam ...

I naravno, ostaje pitanje, kako će on ikoga uvjeriti da može ustati na vrijeme.
Da bi dobio otkaz zbog kašnjenja, treba biti opomenut jedno 4-5x, a to nije malo.
Obzirom da je propustio toliko šansi da se uozbilji, ... šta reći ... znao je važnost situacije.
Ako je baš dobar radnik, šef bi ga pokrivao nekako, a izgleda nije.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Traxx

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Ja bih rekao da su mu vece sanse dobit jackpot na lotu nego rehire na carnivalu  :embarrased:

Iz iskustva, ja sam dao sporazumni odkaz u kojem mi je F&B manager oznacio possible rehire:yes, i kada sam kontaktirao carnival za rehire glatko su me odbili i pozeljeli srecu drugdje.
Posao i život na brodu su super ... ako se izboriš za posao koji voliš i/ili želiš raditi. U suprotnom je mučenje i križanje dana na kalendaru.

Offline The D

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
postoji varijanta.....izvadi drugi pasos (zbog broja pasosa), zatim aplicira za drugu poziciju preko druge agencije i kaze da: opcija broj 1 nije nikad radio na CCL-u (ameri ne gledaju JMBG vec broj pasosa tako da nece ga naci u bazi)
opcija broj 2 objasni sve agentu i pita koje su mu realne sanse da se vrati.
Opcija broj 1...ne znam nikoga ko je to uradio ali znam iz pouzdanih izvora da je moguce.
Opcija broj 2...znam osobu koja je to uradila i agent rekao -zaboravi ajde da ti ides na drugu kompaniju. Zavisi ko mu je agent i zavisi od dobre volje agenta koliko sam ja shvatio.
“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw
off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”
― H. Jackson Brown Jr.

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Upoznah nedavno curu. Carnival 1. ugovor odradi 3 mjeseca, da otkaz. 2. ugovor odradi na istom poslu, ponovno na Carnivalu - opet da otkaz. Eto sad mijenja brod, sve u istoj agenciji  :hmm:
audaces fortuna iuvat