Author Topic: Kako je otišla na kruzer ?erka moje koleginice (?MK)  (Read 2322 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Moon

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Razumećete zašto sam diskretna u ovom slučaju. Koliko vidim forum je čitan a ne želim da neko od pomenutih ima neprijatnosti.
Akteri su pominjani na ovom forumu (kompanija, agencija, regruter, lekar, brod).

Kako je otišla na kruzer Ćerka moje koleginice (ĆMK).
ĆMK je radila u kafićima na Adi ciganliji i u Braće Jugovića (čuvena beogradska silikonska dolina). Nakon što je poslala mail regruteru, odmah je usledio telefonski poziv.

... da pošalje fotografiju u elektronskoj formi, intervju je u Budimpešti za 2 dana...
... nema nešto pri ruci, ali ima nalog na FB...
... Odlično!
... nema para za put...
... dan posle intervjua, regruter dolazi u BG, pa da spremi (redovne, iz najbližeg Doma zdravlja) laboratorijske analize, uradi još neke preglede, test na droge, (odmah joj poslao mailom spisak) tamo gde joj je najbrže, najjednostavnije, i da obavezno zakaže intervju za vize GB i USA...

Nema pojma šta je očekuje, ne postavlja pitanja, čemu žurba, prati uputstva, ne sluti brzinu ukrcaja.
Majka joj gunđa, šta je toliko zapela da mora odmah, uvaljujemo se a ko zna kad će (i da li će, provejava u vazduhu) na brod. Koja razlika da li će za nedelju dana da radi analize... da zakaže za vize može i kroz mesec dana i kasnije. Poludeću od nje.
Tu je i ĆMK malo zastala, ali onda ja reagujem; ako nema razlike između odmah ili za mesec, onda neka bude odmah.

Kada je regruter došao, doneo joj je LOE i već odrađeno lekarsko uverenje, ona njemu predala rezultate laboratorije, test na droge, lekarske izveštaje i novac za lekarsko uverenje (ovde je sve bilo besplatno, što na studentskoj poliklinici što u domu zdravlja). Trčanje u ambasadu gde je imala zakazano.
Sutradan druga ambasada, drug je vozi da stignu autobus za Dubrovnik, na odmorištu, pošto je zakasnila...

Neću o jurnjavi da se nađu pare za vize (moj predlog, od više ljudi po manje para koje treba i pokupiti) a onda i brzinskoj kupovini neophodnog; pakovanju, trčanju ...
Koleginica i ja smo na par sati ušle u nedozvoljene minuse na tekućim, koje smo do kraja dana pokrile.
Koleginica se nije suzdržala od komplimenata, tipa - ako ste vas dve lude, ne znam šta meni ovo treba-.

Da kažem da nije znala šta je snalazi? Ni mi nismo. Otišla je kao bartender. Imala je i promociju ali i neka još pomeranja na bolje.
Menadžer Filipinac je sa suprugom na brodu, obožavaju je, skoro da su je usvojili.

Prvih mesec - mesecipo, imala je krizu, nekada zaista nije imala snage ni da plače, toliko umorna da ne može da zaspi.

Sada je na trećem ugovoru, na istom brodu. Posle prvog ugovora ponudili su joj novi brod, zahvalila se.
Kada dođe na odmor, posle mesec dana se uzvrpolji, jedva čeka da se vrati. Ovog leta vodi roditelje i brata na krstarenje.

E, sad: oko treće godine, imala je operaciju na otvorenom srcu, što joj u lekarskom uverenju nije pisalo. Ožiljak nije upadljiv ali je uočljiv, naročito na lekarskom pregledu.
Zbog polenske kijavice, alergije disajnih organa, povremeno koristi presing i po potrebi još nešto. Ponela je lekove uz savet da se obavezno obrati brodskom lekaru pre nego što uzme ma koji lek.
Sumnjam da je (iz naših krajeva u ovo vreme) neko brže otišao na brod sa USA (na 5 godina + turističkom, koju nije tražila) i GB vizom. Ova druga je posebna priča  :smack:.
Nije imala preporuke, i to joj je regruter sredio.

Elem, na njenom FB profilu, jasno se vide njena interesovanja, stil, mesta gde je radila; čak i da je duže radila u istom kafiću, sa kojim gostima (ima fotke sa Divcem, Kusturicom...) gde je sve putovala.
Da me ne bi pogrešno razumeli, naročito devojke, moderna je, ne nafurana; šašava i pristojna.

Offline Moon

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Sefe  :hekla:

Da ne bude zabune:

Lekarsko uverenje mora samo od nadležne klinike.
ĆMK je imala izuzetnu proceduru, o kojoj sam pisala da približim forumu, koliko je sve jednostavno pa i drugačije od uobičajenog, ako se slože kockice.
Hitno je zatrebao bartender određenih karakteristika u koje se uklapala.
Regruter ima iskustva i motiv da odabere što boljeg kandidata jer želi da sačuva i razvija svoj biznis.
Ponekad, bez obzira na proviziju.
A ja volim mlade i poguram, podržim ih koliko god mogu, naročito kada prepoznam potencijale.
Sada smem da priznam da sam ĆMK ubacila crvić, da je njena majka tada znala, ne bih kuckala sa vama  :rofl:.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Samo cu dodati da je "silikonska dolina" u Strahinjica Bana :D

U svakom slucaju zanimljiva prica :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Moon

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Mali remorker u pravu si, ali neka ostane. Kuckam, pričam na mob, trčim šporet-veš mašina-sudo mašina a imala sam polasatni nestanak struje  :waiting:

Dođe mi da  ::bin-laden::

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Mali remorker u pravu si, ali neka ostane. Kuckam, pričam na mob, trčim šporet-veš mašina-sudo mašina a imala sam polasatni nestanak struje  :waiting:

Dođe mi da  ::bin-laden::


Ma opusteno :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Naravno da ima i takvih slučajeva, kada se netko treba hitno ukrcati, pa se spuste kriteriji, ali su vrlo rijetki.
ĆMK je imala puuno sreće.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)