Author Topic: konkretno obrazovanje potrebno za third officer-a i koje su škole licencirane?  (Read 4036 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Mogli bi ovu temu da vratimo iz mrtvih  :yeah:
Ako bi neko mogao da mi kaze koje konkretno obrazovanje je potrebno za third officer-a i koje su skole licencirane ? Dosta se malo pisalo na forumu o deck departmentu (ako se ne varam)  :hmm:

Inace ono sto sam pitao Google-a , nasao sam Split Ship Management a i neke prekvalifikacije u srednjoj pomorskoj u Kotoru za Kadeta nauticke struke i Kadeta brodomasinske struke...

Ako bi neko pomogao bio bih veoma zahvalan  =""
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Za 3rd off moras napraviti prekvalifikaciju u bilo kojoj pomorskoj skoli ili zavrsiti pomorski fakultet, oboje smjer nautika.
Poslje toga moras odraditi godinu dana kao kadet, poloziti porucnicki i onda ako si dovoljno dobar sljedi promocija u 4th ili 3rd ovisno o kompaniji.
Samo sa pomorskom skolom u hr ne mozes dobiti licencu za 2nd off tako da je bolje odmah krenuti sa faksom.
SSM vise nema licence od ministarstva zbog svih sranja koje su napravili.
 

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
A i danas je dosta tesko uletit kao kadet/assistent nazalost.
Prije za vrijeme jugolinije je to sve islo punoooo lakse...
Bas jucer se susjed (inace sekondo na strancu) iskrcao s jedne inozemne kompanije, i svi hrvati su s broda dobili lagano kantu. Zasto ?
Zato jer su im filipinci uletili na pozicije za 2000$ manje po mjesecu, plus sta nasi ljudi kukaju cim su ugovori 3+ mjeseca, dok oni uredno odrade i po 8 mjeseci bez greske. pa ti vidi zakon trzista...
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
A taj tvoj drugar koju skolu ima ?
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
A taj tvoj drugar koju skolu ima ?

4 godine srednje za nauticara, plus 2 godine faxa sta kod nas u RH ispada visa pomorska.. .
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline renii

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Mene je isto zanimalo ovo u vezi prekvalifikacije, dali se moze s prekvalifikacijom dobiti pozicija deck cadeta, imali neko da je tako dobio posao? Fax kontam 3 godine nesto mi to dugo  :facepalm: isto sam cula da je jako tesko dobiti kadeturu na brodu, pitala sam ove talijancice na brodu oni su svi tu s srednjom pomorskom kad sam spomenula prekvalifikaciju nisu znali ni sta je to.