Author Topic: Strpljen spašen  (Read 7145 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Strpljen spašen
« on: 18/June/2013 »
 Dakle, slucajno sam saznala za intervju i kontaktirala agenta ali kako sam se cula s jednim agentom, pa me zvao drugi doslo je do zabune  nekakve i prvo mi je receno da nemaju mjesta ni potrebe za bar ( preko telefona) a kad sam poslala mail s upitom da cekam od veljace i da mi nije jasno , onda mi je receno da je intervju za tjedan dana... Prvo se moram poc pokazat , valjda malo pricat engleski ( again) i onda intervju next week ako me puste... Idem za koji dan u Zg. Sve na vrat na nos... Ocekivala sam tako nesto zahvaljujuci forumu pa mi nije tesko palo ( sto se zivaca tice :) Dakle, od drugog mjeseca svako par tjedana saljem mail agentu i stojim u kontaktu sa ekipom koja aplicira za bar ... s obzirom da nas ima puno koji zelimo na brod ovakve stvari se lako mogu dogodit... Eto ... Sve je kako ste mi rekli ode :)  Drzite mi fige da prodjem... Nisam nervozna , bar ne zasada :)
audaces fortuna iuvat

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Strpljen spašen
« Reply #1 on: 18/June/2013 »
Gud lak :D   :uzdravlje:
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: Strpljen spašen
« Reply #2 on: 18/June/2013 »
Opa, tek sad vidim promenu u odnosu na ono iz inboxa... Super!!! :) Samo smireno, nemas oko cega da budes nervozna, pa ti si fabulous ;)
Though she be but little, she is fierce!

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Strpljen spašen
« Reply #3 on: 18/June/2013 »
Kad sam popila rakiju sam se smirila  :rofl: Hvala vam :-)
audaces fortuna iuvat

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: Strpljen spašen
« Reply #4 on: 19/June/2013 »
Told you so !  :uzdravlje:
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline Clair

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Strpljen spašen
« Reply #5 on: 19/June/2013 »
Meni je sad stalno jedan mali kofer spakovan za slučaj nekog intervjua i puta neplaniranog.  :rofl:
Ja vjerujem u tebe. Sve će to biti dobro.  :)

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Strpljen spašen
« Reply #6 on: 19/June/2013 »
Hvala ti  :D Ja mrzim nosit ista ako mi ne stane u ruksakic... Najgore mi pada put od 12 sati do Zg... Dodjem gore u 7 ujutro i cekam da otvore...  :D
audaces fortuna iuvat

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Strpljen spašen
« Reply #7 on: 21/June/2013 »
Evo ljudi da se javim. Putovala sam 24 sata do Zg i nazad, gore je pakao od vrucine a ja ocito zivim na rubu svijeta... Dakle, dosla sam gore u 7 ujutro, u nekom kaficu cekala da otvori agencija, presvukla se u crne hlace, roza majicu, crni sakoic, nausnice, platformice. Kosa u repic. Imala sam malu tremu, em od puta em nisam znala sto ce me pitat. Nasla sam zgradu bez problema, i onako sva zamantana pokucala na vrata i usla. Bilo je pet muskih i dvi zenske ako se ne varam, zrak fino hladan, klima pici , odma se lakse disalo. Upoznala se s agentima. Sjela, pogledali mi poslani cv i prvi komentar kako sam skroz druga osoba na slici i u zivo. O tom sam pisala u veljaci jos, znala sam da ce mi slika pravit problem a triput sam se doslikavala naravno uzalud. Zbilja su napravili los posao sto se slike tice ali nisam imala izbora jer sam tu di jesam. Dakle, prvo su me poslali da vidim snimke s Carnivala, pa sam se smijala jednom liku koji koji je rekao ; clean shits, onako ljepuskast , simpa decko iz nasih krajeva :) To me skroz smirilo pa mu hvala ko god bio. Zapamtila sam prezime al necu javno :-) Nakon toga me pitao zasto zelim na brod, ja rekla jer su mi zime preduge i dosadne i zelim raditi i steci nova iskustva. Zatim me pitao sto zelim radit , ja sam rekla da ne zelim s hranom vec u baru ali da sam otvorena za bilo kakve prijedloge ako imaju. Tada sam primijetila da je pogledao drugog agenta i ponudio mi Asuka brod koji spada pod Crystal cruises. Kaze da tamo zaposljavaju godisnje 20 ljudi i da se radi samo s Japancima ( kazu : mozes japanski naucit) , radi se cca. 9 sati dnevno i placa je fiksna. Nema tipsa. Placaju kartu i lijecnicki. Zvucalo mi je u pocetku cudno, zbog svih onih japanskih horora sto sam gledala, zamislila sebe sa masu japanaca na moru... Prvo mi palo na pamet kako mi pase njihova hrana, a onda se nisam mogla sjetit jel oni jedu pse ili Kinezi :-D U biti, ako su placa i radno vrijeme takvi zvucalo mi je ok. Posebno me privukla mogucnost ucenja japanskog. Nije mi bilo svejedno jer ne znam nikog ko je tamo isao ali isla sam po osjecaju i prihvatila. Posli sam zvala Natala i kontaktirala par ljudi s foruma  ( hvala im puno!) da mi kazu sto znaju o Crystalu jer realno nisam znala nista.  :-D U principu ni sad ne znam punno vise:-) Prihvatila sam rizik pa sta bude. Sad cekam finalni i spremam se. Sto se agenata tice bili su zbilja korektni, kad sam poduzela prvi korak i pitala sto me zanima sve su mi objasnili i bili su pristojni i srdacni  a ostalo  je na meni ako i kad se docepam broda. Dakle, bitno je jako da vas vide! Toliko od mene. E da, bez obzira na umor, nervozu- osmijeh na lice, siguran hod i cvrst stisak ruke.   I pozitivan stav.   Za dalje mi drzite fige... Tek sad shvacam da se ovo zbilja dogada..:O  P.s. naravno, ponovno su me slikali u agenciji haha :-)
audaces fortuna iuvat

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Strpljen spašen
« Reply #8 on: 21/June/2013 »
Drugarica sa foruma mi je na Crystal-u. Koliko vidim po slikama - mnooooogo joj je dobro! :yahoo:

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Strpljen spašen
« Reply #9 on: 21/June/2013 »
Da, Adri. bas sam joj poslala poruku :-) A ja vidim na wikipediji da je taj brod od 2006. u vlasnistvu nekog japanca. Kao i dalje povezan sa Crystalom ali vlasnik je japanac. o tom ode nigdi nisam citala :-\ bas sam kurjozna :-)
audaces fortuna iuvat

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: Strpljen spašen
« Reply #10 on: 22/June/2013 »
Maaaaa cestitam, jesam rekao da je uspjeh zagarantiran ! :)
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Strpljen spašen
« Reply #11 on: 22/June/2013 »
Cekaj jos finalni!!!! :-D
audaces fortuna iuvat

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: Strpljen spašen
« Reply #12 on: 22/June/2013 »
Cekaj jos finalni!!!! :-D
Samo javi kad je, pa ces dobit jos jedan motivacijski govor od mene :)
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline Moon

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Strpljen spašen
« Reply #13 on: 22/June/2013 »
Quote
prvi komentar kako sam skroz druga osoba na slici i u zivo. ... znala sam da ce mi slika pravit problem a triput sam se doslikavala naravno uzalud. Zbilja su napravili los posao sto se slike tice ali nisam imala izbora jer sam tu di jesam

Moj sin ima sličan problem s formalnim slikama. Ne samo da ne ispadne lep  :nono: koliko u prirodi i na neformalnim slikama, nego mu se i ličnost promeni  :facepalm:


Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Strpljen spašen
« Reply #14 on: 22/June/2013 »
Idebrod govornik :-)  :party: a sto se slikanja tice, tjesim se da je fotograf los :-D na putovnici sam isto nikakva ali to sam sama kriva jer nisam bila ustala na vrijeme :-)
audaces fortuna iuvat