Author Topic: da li neko zna nesto vise ili ide 25-og na preliminarni za Viking?  (Read 8480 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Ako je zakazan 26.06. u BG to je za manje od tjedan dana, probat cemo se mozda i mi ubaciti na taj intervju samo.....

http://www.vikingrivercruises.com/employment/

Upada u oci ovaj dio pa pripazite:

SCAM WARNING:
CURRENTLY, INTERNET FRAUDSTERS ARE PUBLISHING SCAM JOB OFFERS FOR VIKING RIVER CRUISES. THEY ESTABLISH CONTACT BY USING WRONG EMAIL ACCOUNTS (E.G. VIKINGOFFICE@SWISSMAIL.COM / VIKING@SWISSMAIL.COM / @CONSULTANT.COM / ETC.) THESE OFFERS CREATE THE IMPRESSION THAT THEY ARE FROM VIKING RIVER CRUISES. THE FRAUDSTERS ASK APPLICANTS TO PAY A FEE FOR DIFFERENT SERVICES. AS A MATTER OF PRINCIPLE, VIKING RIVER CRUISES ASKS FOR NO PRE-PREPAYMENT FROM JOB APPLICANTS AND WARNS EVERYBODY OF THIS SCAM.

Offline irena.m

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Ako je zakazan 26.06. u BG to je za manje od tjedan dana, probat cemo se mozda i mi ubaciti na taj intervju samo.....

http://www.vikingrivercruises.com/employment/

Upada u oci ovaj dio pa pripazite:

SCAM WARNING:
CURRENTLY, INTERNET FRAUDSTERS ARE PUBLISHING SCAM JOB OFFERS FOR VIKING RIVER CRUISES. THEY ESTABLISH CONTACT BY USING WRONG EMAIL ACCOUNTS (E.G. VIKINGOFFICE@SWISSMAIL.COM / VIKING@SWISSMAIL.COM / @CONSULTANT.COM / ETC.) THESE OFFERS CREATE THE IMPRESSION THAT THEY ARE FROM VIKING RIVER CRUISES. THE FRAUDSTERS ASK APPLICANTS TO PAY A FEE FOR DIFFERENT SERVICES. AS A MATTER OF PRINCIPLE, VIKING RIVER CRUISES ASKS FOR NO PRE-PREPAYMENT FROM JOB APPLICANTS AND WARNS EVERYBODY OF THIS SCAM.

Meni je prvo upalo u oci to sto su promasili datum iintervjua-rekli 25.jun a ustvari 26.juna je Viking Aegir u BG (oni jednim klikom mogu da vide koji brod je gde kog datuma a ne da se frljaju sa datumima i nagadjaju kao vidovita Zorka), sledece da ce intervju biti u hotelu (ok kontam ja da intervju u hotelu nije nista cudna stvar ali da je sredina sezone i sta ce oni da organizuju intervju u hotelu zbog 1 ili 2 kandidata?? Valjda ce da vas pozovu na brod da dodjete na intervju kao sto sam ja otisla sa verenikom i jos jedan decko je sat vremena posle nas isao na intervju na brod...
Necu ja nista da mracim i da gundjam, iskreno se nadam da je sve to ok... Samo vam kazem ljudi sta mi je nelogicno u celoj prici

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ne bi trebalo biti problema jer:

Koriscen je sluzbeni mail Vikinga tako da je sve OK.

Valjda čovjek zna koji je službeni mail Vikinga a koji tamo neki swissmail.com ili ugandamail.com ..  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline irena.m

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile

Offline kenner

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Ne bi trebalo biti problema jer:

Valjda čovjek zna koji je službeni mail Vikinga a koji tamo neki swissmail.com ili ugandamail.com ..  +U+

Mail koji sam dobio ide kao *******.*****@vikingcruises.com. Xing i Linkedin kazu da je osoba VRC HR Manager. Sat vremena nakon maila stigao i telefonski poziv sa +41. Moj intervju je zakazan za 25. poslepodne. Ako se radi o scam, onda su se lepo potrudili. U mom zivotu imao sam intervju u Hesco bunkeru dok su padale granate, u hotelu, na brodu, preko telefona ili skajpa u 5 h ujutru itd tako da ne vidim nista lose u tome da intervju bude u nekom hotelu a ne na brodu ili da promene datum i mesto.
Svima vama koji ste dobili poziv zelim vam sve najbolje i vidimo se za koji dan. I da... koleginice koja ne mracis... Nije da te prozivam ali molim te pusti nas da na miru odradimo intervju.

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Ma samo cool @kenner, nikome ovdje nije cilj da nas za*****u, zato i komentiramo, meni je recimo cudno sto ti imas intervju
....Moj intervju je zakazan za 25. poslepodne. ...

a kolegica @oksana
Upravo sam dobila obavestenje putem maila da je interview U Hotelu Astorija 26.juna BG.

naravno to ne znaci da je scam, u konacnici volio bih se osobno uvaliti na taj intervju ako bude moguce, vidjet cemo...
 :uzdravlje:


Offline irena.m

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Mail koji sam dobio ide kao *******.*****@vikingcruises.com. Xing i Linkedin kazu da je osoba VRC HR Manager. Sat vremena nakon maila stigao i telefonski poziv sa +41. Moj intervju je zakazan za 25. poslepodne. Ako se radi o scam, onda su se lepo potrudili. U mom zivotu imao sam intervju u Hesco bunkeru dok su padale granate, u hotelu, na brodu, preko telefona ili skajpa u 5 h ujutru itd tako da ne vidim nista lose u tome da intervju bude u nekom hotelu a ne na brodu ili da promene datum i mesto.
Svima vama koji ste dobili poziv zelim vam sve najbolje i vidimo se za koji dan. I da... koleginice koja ne mracis... Nije da te prozivam ali molim te pusti nas da na miru odradimo intervju.


Cilj foruma je da razmenjujemo iskustva i razmisljanja i da pomazemo jedni drugima kako da sto lakse i bolje prodju u avanturi dobijanja posla na brodu. Pusticu vas sve na miru i necu nista vise komentarisati.

Pozdrav svima i srecno na intervjuima

Offline oksana

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile

Prijavu sam poslala preko oficijalnog Vikingovog sajta i direktno u office. Kenner pomoglo bi nam da nam odmah izreferises kako je bilo .Ja idem 26. u 08.30. ti 25 .Znas li gde ce se tebi odrzati interview? Ide li jos neko u Astoriju? Puno srece svima nama...

Offline Majk

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
  • Country: Serbija
  • Company: Viking Cruise
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Housekeeper
Pozdrav svima, samo da kazem da sam i ja dobio poziv za interviju 25.06 u Beogradu hotel Astoija...

Offline t0fz88

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
okej, da znam da nisam jedini, video sam da je par ljudi dobilo pozive za intervju pa ono ... reko da pitam:) b00/

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Sto i kako je na kraju bilo s tim intervjuom 25./26.06., nitko nema neke novosti? :pop:

Offline kenner

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Sto i kako je na kraju bilo s tim intervjuom 25./26.06., nitko nema neke novosti? :pop:

Izvinite za spori update ali cimaju me ovi iz Celebrity da odradim jos par zdravstvenih pregleda pre nego sto se vratim nazad na brod.
Intervju je bio u hotel Astoria u Beogradu, odmah pored odlazne stanice BAS jer su par njihovih brodova ostali zaglavljeni u Budimpesti. Od strane Viking RC su bili prisutni HR manager i jos jedna devojka kao travel HR administrator. 25. juna su bile 2 grupe od po 15 ljudi. Jedna u 9h i druga u 14h. Na pocetku smo gledali neki video od nekih pola sata posvecen Viking River Cruisesa, pa onda intervju i na kraju prakticni rad. Intervju je bio onako, po 10 minuta za svakoga, sta si i gde si radio i sl. i onda jos malo cimanja, waiteri su bili ispitivani u vezi set up-a, vrsta vina, ponasanje konobara na stolu itd a stateroom-i su objasnjavali set up kolica, vrste sredstava za ciscenje, kako ide postupak ciscenje gostinskih kabina i sl. Skoro svaki kandidat je imao iskustvo sa preko okeanskih brodova i jos par njih sa recnih brodova.
Rezultati slede za par dana. Oni koji su prosli intervju, dobiju posao u avgustu ili cekaju novu sezonu u martu mesecu sledece godine. Sve u svemu, nista obecavajuce.

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Izvinite za spori update ali cimaju me ovi iz Celebrity da odradim jos par zdravstvenih pregleda pre nego sto se vratim nazad na brod.
Intervju je bio u hotel Astoria u Beogradu, odmah pored odlazne stanice BAS jer su par njihovih brodova ostali zaglavljeni u Budimpesti. Od strane Viking RC su bili prisutni HR manager i jos jedna devojka kao travel HR administrator. 25. juna su bile 2 grupe od po 15 ljudi. Jedna u 9h i druga u 14h. Na pocetku smo gledali neki video od nekih pola sata posvecen Viking River Cruisesa, pa onda intervju i na kraju prakticni rad. Intervju je bio onako, po 10 minuta za svakoga, sta si i gde si radio i sl. i onda jos malo cimanja, waiteri su bili ispitivani u vezi set up-a, vrsta vina, ponasanje konobara na stolu itd a stateroom-i su objasnjavali set up kolica, vrste sredstava za ciscenje, kako ide postupak ciscenje gostinskih kabina i sl. Skoro svaki kandidat je imao iskustvo sa preko okeanskih brodova i jos par njih sa recnih brodova.
Rezultati slede za par dana. Oni koji su prosli intervju, dobiju posao u avgustu ili cekaju novu sezonu u martu mesecu sledece godine. Sve u svemu, nista obecavajuce.

Da li je bilo kitchen helpera i slicnih ?