Author Topic: Ja bih na brod, pa me zanima vaše mišljenje...  (Read 5637 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MrJelena

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Cao svima.. Citam sve ovo vec nekoliko dana,i imam nekoliko pitanja... :hmm: Ja bih na brod,pa me zanima vase misljenje... Imam 27 god.zavrsila sam Visu turisticku skolu,engleski jako dobar,spanski srednji nivo...pa ne znam koja bi pozicija bila najbolja za mene? Imam iskustva u housekeepingu,i na recepciji,ali posao na recepciji sam radila u jednom motelu(50-ak soba),tako da nisam dovoljno strucna  -()- A o housekeepingu nisam nasla neke ohrabrujuce reci ovde  :nono: A,da,svi pominju neke drilove i treninge na brodu,pa je l' moze neko da mi opsirnije objasni sta je to? Nisam neki plivac,pa zbog toga...  :hehe:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ja bih na brod, pa me zanima vaše mišljenje...
« Reply #1 on: 20/June/2013 »
Ćao i dobrodošla,

Pa, između housekeepinga i recepcije nema potrebe da se previše dvoumiš - idi na recepciju, to je znatno bolja pozicija. Dovoljno si stručna, veruj mi. ::yes::

A drill je oko 45 minuta sedenja/stajanja u nekom hodniku ili na palubi, na sebi imaš prsluk i to je jedino što ima veze sa plivanjem. Poslednja stvar koja ikada na brodu treba da se desi je da bilo ko mora da pliva.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Dobro dosla  :uzdravlje:

Recepcija definitivno :D Nabaci neke preporuke i to je to :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline MrJelena

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Da,recepcija je bolje resenje... A sta je sa poslovima u housekeepingu,je l' prvi put mogu da dobijem samo poziciju assistant cabin stewardess,bez obzira na znanje jezika?  :hmm: Ako je tako,onda definitivno recepcija  ;D Ali,posto se ja uvek tripujem da ne znam dovoljno dobro eng. jezik,bacam se na obnavljanje svega,pa tek onda prijavljivanje  :nokti: Uvek su me odusevljavali ljudi koji nemaju pojma engleski,ali uopste ne obracaju paznju na to,i uvek bolje prodju od mene  :hmm: Hvala vam puno... ;)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ali,posto se ja uvek tripujem da ne znam dovoljno dobro eng. jezik,bacam se na obnavljanje svega,pa tek onda prijavljivanje  

Are You sure?

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline MrJelena

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Well,no..not anymore  :pad:

Offline MrJelena

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Ok,razmislila sam..ne bacam se bas na obnavljanje svega... Gramatika,i to je to... :rofl: Hvala na ohrabrujucem videu :clapping:

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Ok,razmislila sam..ne bacam se bas na obnavljanje svega... Gramatika,i to je to... :rofl: Hvala na ohrabrujucem videu :clapping:

Imas tu na forumu Marlins test, pa ga slobodno rijesi. mislim da moras imat preko 70% da bi prosla. Ja ga doduse bisam rijesavao, ali kazu ljudi da je jednostavan  :uzdravlje:
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline MrJelena

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Nasla sam taj test,i resila ga... Pitanja su bas,bas laka..nije to problem. Mene brine komunikacija na brodu,na poslu...kapiram da je tamo snalazenje malo teze nego na testu.. Bas sam daleko otisla,ha?  :facepalm: Ali,moram da razmisljam o svemu.. :)

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Nasla sam taj test,i resila ga... Pitanja su bas,bas laka..nije to problem. Mene brine komunikacija na brodu,na poslu...kapiram da je tamo snalazenje malo teze nego na testu.. Bas sam daleko otisla,ha?  :facepalm: Ali,moram da razmisljam o svemu.. :)

Ako mozes da gledas film bez titlova onda nemas cega da se brines. Simple as that ;) Procitaces na forumu da je engleski na brodu na nivou tarzanskog zbog svakojakih nacija koje ga pricaju onako kako znaju i umeju :D 
Ako si se odlucila za recepciju racunaj da moras imati vise od 86% tacnih odgovora Marlins testa i racunaj na to da ti konverzacija mora biti fully fluent. Imas moje postove, kad je Princess kompanija u pitanju, pa procitaj sve. Sigurno ce ti nesto koristiti
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: Ja bih na brod, pa me zanima vaše mišljenje...
« Reply #10 on: 20/June/2013 »
Kako kazu kolege samo.odradis marlins i nemas brige :)
Jer konverzacija na engleskom je minimum. Vise je to mjesavina engleskog i jezika onoga s kojim pricas...
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline MrJelena

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Ja bih na brod, pa me zanima vaše mišljenje...
« Reply #11 on: 20/June/2013 »
Da,nekad i ne provalim da gledam film bez prevoda..  :) To je dobro,zar ne? Znam ja sve to,nego,kao sto rekoh malopre,tripujem se nesto,i ako znam da znam engleski  ;) Nego,je l' moze neko da mi kaze je l' imam ja tamo neku obuku za to radno mesto,ili ne? Verovatno nije bas isto kao rad u hotelu? Ili jeste? I Izvinite ako sam malo dosadna..evo,necu vise nista da pitam  :nokti: Moram da nadjem temu za to radno mesto,sve mi se pomesalo,ne znam sad gde je...aaa!  :facepalm:

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Ja bih na brod, pa me zanima vaše mišljenje...
« Reply #12 on: 20/June/2013 »
Da,nekad i ne provalim da gledam film bez prevoda..  :) To je dobro,zar ne? Znam ja sve to,nego,kao sto rekoh malopre,tripujem se nesto,i ako znam da znam engleski  ;) Nego,je l' moze neko da mi kaze je l' imam ja tamo neku obuku za to radno mesto,ili ne? Verovatno nije bas isto kao rad u hotelu? Ili jeste? I Izvinite ako sam malo dosadna..evo,necu vise nista da pitam  :nokti: Moram da nadjem temu za to radno mesto,sve mi se pomesalo,ne znam sad gde je...aaa!  :facepalm:

Slobodno pitaj sta god hoces, nece ti niko reci da si dosadna. Ovaj forum i jeste zato da se pita, a kasnije kada dodje neko novi uvijek ova tema moze da mu posluzi.

Offline MrJelena

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Ja bih na brod, pa me zanima vaše mišljenje...
« Reply #13 on: 20/June/2013 »
Imas tu na forumu Marlins test, pa ga slobodno rijesi. mislim da moras imat preko 70% da bi prosla. Ja ga doduse bisam rijesavao, ali kazu ljudi da je jednostavan  :uzdravlje:
Kako nisi,ako radis na brodu? Zar ga ne resavaju svi? :hmm: Mislis,nisi ga resavao ovde na forumu?

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Ja bih na brod, pa me zanima vaše mišljenje...
« Reply #14 on: 20/June/2013 »
Kako nisi,ako radis na brodu? Zar ga ne resavaju svi? :hmm: Mislis,nisi ga resavao ovde na forumu?

Neke kompanije traze od kandidata da resavaju Marlins test a neke ne. Iz toga razloga nije resavao.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.