Author Topic: Hello! Prijavio sam se za posao na brodu.  (Read 10298 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Deex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bartender
Re: Hello! Prijavio sam se za posao na brodu.
« Reply #15 on: 21/June/2013 »
          4 velika sendvica sa sunkom i ostalim za*****ancijama
          pivo ili sok   bolje pivo nema treme kasnije ,(moze da zaplice jezik pri pokazivanju engleskog )
          nesto slatko ,,,oce i secer da padne u vozu :)
         
Pripremiti :kartu ili plan kako dodci od zeleznicke stanice do novog beogarda
              dokumentaciju
              brojeve telefona od agencije ( mobilne )
              najaviti se agenciji ( dobri su momci imaju strpljenja pa te mogu i sacekati ako kasnis )
              kondom ( mozda ti se posreci u vozu dok jedes sendvic i naidje gladna cica ) :D
       

 :rofl: Volšebno!
Samo ja mogu da promenim svoj život. Niko ne može da uradi to za mene.

Offline VilimZgb

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Hello! Prijavio sam se za posao na brodu.
« Reply #16 on: 21/June/2013 »
a sto da ne dodjes do beograda..imas cak misim i voz direktno ,,jeftina karta ,ja isao u Rijeku sa njim ,,,evo kako bi ja to odradio ,,,,
kupiti : povratnu voznu kartu sa spavacim kolima ( napomenuti pri kupovini karte)
          4 velika sendvica sa sunkom i ostalim za*****ancijama
          pivo ili sok   bolje pivo nema treme kasnije ,(moze da zaplice jezik pri pokazivanju engleskog )
          nesto slatko ,,,oce i secer da padne u vozu :)
         
Pripremiti :kartu ili plan kako dodci od zeleznicke stanice do novog beogarda
              dokumentaciju
              brojeve telefona od agencije ( mobilne )
              najaviti se agenciji ( dobri su momci imaju strpljenja pa te mogu i sacekati ako kasnis )
              kondom ( mozda ti se posreci u vozu dok jedes sendvic i naidje gladna cica ) :D
       
Vratis se kuci  bio do Bg.a ...pojeo sendvice ,,,malo se druzio ,,,sredio posao na kruzer   boli te uvoooo :)   to je samo 24 sata tvog zivota    do sad si potrosio 6 meseci nisi nista uradio :)

baš čuo jučer na vjestima kod nas da su ukinuli vlak direktan split-beograd
Oprostite...Žurim!!!

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Hello! Prijavio sam se za posao na brodu.
« Reply #17 on: 21/June/2013 »
Split- Zg, studentska karta , povratna, je jeftina, samo nemoj ic rijeckim prijevoznikom jer su ukinuli povratne i poskupili. Posudi neciji index i nalipi svoju sliku ako nemas index. Ja sam potrosila 520 kn samo na put do Zg, plus voznja od 12 sati u jednom smjeru. Dosla u trapericama i japankama, u nekom bircu se presvlacila u crne hlace, cipele i sako i cekala od 7-9 da otvore agenciju i onda nakon razgovora do 7 navecer cekala bus nazad. osla jutros kuci sva natecena... Dok se ne pokazes, nista od svega... Meni je prva greska bila u startu- losa slika... Eto, moraju te vidit, izgled, ponasanje itd . Nisi jedini, kao ni ja :-) Tebi treba posao, ne njima.
audaces fortuna iuvat

Offline snowflake

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Hello! Prijavio sam se za posao na brodu.
« Reply #18 on: 21/June/2013 »
a sto da ne dodjes do beograda..imas cak misim i voz direktno ,,jeftina karta ,ja isao u Rijeku sa njim ,,,evo kako bi ja to odradio ,,,,
kupiti : povratnu voznu kartu sa spavacim kolima ( napomenuti pri kupovini karte)
          4 velika sendvica sa sunkom i ostalim za*****ancijama
          pivo ili sok   bolje pivo nema treme kasnije ,(moze da zaplice jezik pri pokazivanju engleskog )
          nesto slatko ,,,oce i secer da padne u vozu :)
         
Pripremiti :kartu ili plan kako dodci od zeleznicke stanice do novog beogarda
              dokumentaciju
              brojeve telefona od agencije ( mobilne )
              najaviti se agenciji ( dobri su momci imaju strpljenja pa te mogu i sacekati ako kasnis )
              kondom ( mozda ti se posreci u vozu dok jedes sendvic i naidje gladna cica ) :D
       
Vratis se kuci  bio do Bg.a ...pojeo sendvice ,,,malo se druzio ,,,sredio posao na kruzer   boli te uvoooo :)   to je samo 24 sata tvog zivota    do sad si potrosio 6 meseci nisi nista uradio :)

Hehe, dobar plan... ali neću potrošiti samo 24 sata svog života, već i nekih 150 eura :)

Ali nije ništa problem kad bi bio siguran da će mi to donijeti posao...

Offline snowflake

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Hello! Prijavio sam se za posao na brodu.
« Reply #19 on: 21/June/2013 »
Split- Zg, studentska karta , povratna, je jeftina, samo nemoj ic rijeckim prijevoznikom jer su ukinuli povratne i poskupili. Posudi neciji index i nalipi svoju sliku ako nemas index. Ja sam potrosila 520 kn samo na put do Zg, plus voznja od 12 sati u jednom smjeru. Dosla u trapericama i japankama, u nekom bircu se presvlacila u crne hlace, cipele i sako i cekala od 7-9 da otvore agenciju i onda nakon razgovora do 7 navecer cekala bus nazad. osla jutros kuci sva natecena... Dok se ne pokazes, nista od svega... Meni je prva greska bila u startu- losa slika... Eto, moraju te vidit, izgled, ponasanje itd . Nisi jedini, kao ni ja :-) Tebi treba posao, ne njima.

Ali ti si imala dogovoren interview jel tako?

Mene EP zavlači i moji mailovi i pozivi nemaju nikavog efekta, i sad bi je trebao potrošiti novac da dođem u ZG i nenajvaljen upadnem u agenciju tražeći preliminarni inteview?  :hmm:

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Hello! Prijavio sam se za posao na brodu.
« Reply #20 on: 21/June/2013 »
Ali ti si imala dogovoren interview jel tako?

Mene EP zavlači i moji mailovi i pozivi nemaju nikavog efekta, i sad bi je trebao potrošiti novac da dođem u ZG i nenajvaljen upadnem u agenciju tražeći preliminarni inteview?  :hmm:
Ama covjece idi u Kouzon ili u Safe Cruise, kakav EP. I ja sam se zivkao mjesecima sa doticnim gospodinom i na kraju nista od toga, nazalost on ima izgleda povlasticu da bira kandidate jer takvih kao nas ima na stotine. :)
Posalji mejl Kouzonu i vjeruj mi da ce ti odmah odgovoriti, imaces prvo Skype intervju i ako zadovoljis, zakazace ti preliminarni, tako da neces ici dzaba nego ces odmah imati preliminarni intervju.
Nemoj me tjerati da dodjem po tebe u Split i da te odvucem u Beograd, hehehehehehe, sala mala. :)
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline VilimZgb

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Hello! Prijavio sam se za posao na brodu.
« Reply #21 on: 21/June/2013 »
prajtelju, javi se suzy u apriori agenciju....ja joj poslo sve i sad sljedeći tjedan je rekla da bi srijedu ili čet trebo bit test engleskog...ona je u lovranu, a to ti bliže nego zg
Oprostite...Žurim!!!

Offline snowflake

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Hello! Prijavio sam se za posao na brodu.
« Reply #22 on: 21/June/2013 »
Puno vam hvala savjetima, izgleda da sam pogriješio šta sam sve nade položio u jednu agenciju misleći da su najbolji izbor  oT

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: Hello! Prijavio sam se za posao na brodu.
« Reply #23 on: 21/June/2013 »
Samo da napomenem da vlak koji ide iz Zagreba (i uopste svi koji idu iz tog pravca) vam staje na Novom Beogradu  :deda: poslednje stajaliste pre glavne zeleznicke stanice je zeleznicka stanica Novi Beograd... eto, sve se moze  :rofl:
Though she be but little, she is fierce!

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Hello! Prijavio sam se za posao na brodu.
« Reply #24 on: 21/June/2013 »
Pa dok nisam nazvala i pitala nisu me ni zvali .. Gle, sto dalje vise para potrosis, a ja sam dalje od tebe i potrosila ukupno 600kn, sendvic doma napravis, bocu vode poneses, i osmijeh bez obzira na sve :-D  Ti ces bar 200manje. Jesi li zvao i pitao mozes li doci? ili pretpostavljas da te nece primit? Ja sam slala mailove od drugog mjeseca. Nekako mi cudno izgleda da ako se trudis i raspitujes i odes da te nece primit. Nekad si sami nepotrebno kompliciramo da nismo ni svjesni :-) Ima puno kandidata, nacrtaj se, ja sam u roku jedan dan otisla a nisam imala 20kn u dzepu kad san dogovorila sastanak, pa sam se snasla. Riskiraj. Mozda te ne prime ali gledajuci sve skupa isplativije ti je ic u Zg nego dalje. Moja racunica. Mozda se varam .Dakako, mozes i na druga mista jer za jednu agenciju su mi trazili skype intervju u roku dan- dva od prijave. Ne znam ko je bio tocno jer sam svima slala cv :-)
audaces fortuna iuvat

Offline snowflake

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Hello! Prijavio sam se za posao na brodu.
« Reply #25 on: 21/June/2013 »
Pa dok nisam nazvala i pitala nisu me ni zvali .. Gle, sto dalje vise para potrosis, a ja sam dalje od tebe i potrosila ukupno 600kn, sendvic doma napravis, bocu vode poneses, i osmijeh bez obzira na sve :-D  Ti ces bar 200manje. Jesi li zvao i pitao mozes li doci? ili pretpostavljas da te nece primit? Ja sam slala mailove od drugog mjeseca. Nekako mi cudno izgleda da ako se trudis i raspitujes i odes da te nece primit. Nekad si sami nepotrebno kompliciramo da nismo ni svjesni :-) Ima puno kandidata, nacrtaj se, ja sam u roku jedan dan otisla a nisam imala 20kn u dzepu kad san dogovorila sastanak, pa sam se snasla. Riskiraj. Mozda te ne prime ali gledajuci sve skupa isplativije ti je ic u Zg nego dalje. Moja racunica. Mozda se varam .Dakako, mozes i na druga mista jer za jednu agenciju su mi trazili skype intervju u roku dan- dva od prijave. Ne znam ko je bio tocno jer sam svima slala cv :-)

Pa zvao sam ali nisam pitao jeli mogu doc na sastanak, pitao sam uobičajno pitanje; kad će biti moj interview :)

Bojim se otići na slijepo, probat ću ugovoriti neki sastanak, hvala na savjetu  :uzdravlje:

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: Hello! Prijavio sam se za posao na brodu.
« Reply #26 on: 22/June/2013 »
Oprosti ali po ovome šta sam vidio, EP mi se čini kao najprofesionalnija i najozbiljnija agencija kod nas, a nema ni jedna dovoljno blizu da mogu otići osobno, znači pitanje je kome se obratiti.  :hmm:

Krivo si me shvatio, ja osobno sam s EPom prezadovoljan, pomogli su mi maksimalno, omogucili su mi aplikaciju za izvrsnu poziciju, medjutim dosta clanova foruma ima drugacija iskustva s njima :)
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline snowflake

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Hello! Prijavio sam se za posao na brodu.
« Reply #27 on: 05/July/2013 »
Evo samo da napravim update...

Dakle pokušao sam biti uporan preko telefona ali dotični agent je navodno na turneji po balkanu pa nije dostupan.

Ali kad sam ispilao njegovu kolegicu i pitao zašto me nije zvalo na interview 3 mjeseca rekla mi je kako su se kompaniji pokvarila 2 broda i da nisu imali potrebu za ljudima te da u zadnjih 6 mjeseci nije bilo interviewa.

Pitao sam je zar oni posluju samo sa tom jednom kompanijom, odgovorila mi je da s obzirom na moje iskustvo mogu samo upasti na Carnival i da moram čekati na njihov interview...

Šta vi kažete na to?

Offline VilimZgb

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Hello! Prijavio sam se za posao na brodu.
« Reply #28 on: 05/July/2013 »
carnival ti sad ima sredinom 7. mj. interview za restoran, i možda za bar...tako mi rekla suzy iz apriori...ako ti ovi nisu ništa rekli zovi onda nju

pozz
Oprostite...Žurim!!!

Offline snowflake

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Hello! Prijavio sam se za posao na brodu.
« Reply #29 on: 27/July/2013 »
Update.

Prekjučer sam bio u Zagrebu na interview za Carnival i sve je prošlo dobro, na kraju priče sam dobio ugovor i čekam na ukrcaj.

Pojavilo se nekih 50 ljudi iz svih krajeva balkana. Bilo je pakleno vruće, a oni koji su se pojavili u dugoj košulji i sakou bili su već dobro iscrpljeni do samog interviewa, za one koji ovo ljeto misle na razgovor, dovoljni su košulja kratkih rukava i kravata.

Sami interview prošao je ispod razine očekivanog, u uredu je sjedio jedan tip koji mi je postavio svega 2-3 pitanja nevezana za samu struku, zatim mi je ležerno potpisao ugovor i ja sam izašo. Također svi koji su ušli prije mene dobili su potpis tako da mislim da su svi taj dan prošli interview.

Svi vi koji strahujete od interviewa možete odahnuti, meni se čini da su razgovori za poziciju kao assistant waiter samo rutinski i stvar protokola.

Eto toliko od mene... sada preostaje samo da nestrpljivo isčekujem datum ukrcaja  :plovim: