Author Topic: Parovi i online apliciranje  (Read 4130 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline yscandalous

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Parovi i online apliciranje
« on: 24/June/2013 »
Nakon sto nas je manje-vise otkacila vecina agencija iz regiona (samo jos i Dejan iz Sea Agency), ostaje mi jos da pitam da li postoji mogucnost da apliciramo direktno kompaniji kao par? Dobila sam info da nam je navodno to i najbolja opcija buduci da ni ja ni decko nismo u fazonu da radimo kao konobari i sobari (to nam je odgovorio EP, kao "jedino na te pozicije mozete kao par") jer ipak imamo neke skole i neka iskustva (doduse ne na brodu, but still...). Konkretno ja kapiram da bih mogla da prodjem kao Youth Counselor ili kako god se zvala pozicija, a on kao Sound Tech.

Ukoliko postoji nacin da se aplicira direktno kompaniji, podvlacim - KAO PAR, koji je???  -()-  oT


Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Parovi i online apliciranje
« Reply #1 on: 24/June/2013 »
Teško...

Kompanije ugovor zaključuju sa individuama, ne sa parovima. Svako mora posebno da aplicira, da službenici iz različitih departmenta čitaju vaše CV-eve i odlučuju o prolaznosti, da različitih datuma svako ima svoj intervju sa predstavnicima svog departmenta, svako za sebe mora da prođe celu proceduru i TEK kad ste oboje primljeni, tek onda možete tražiti od kompanije da vas vodi kao par.

Kada biste se prijavljivali za isti department, bilo bi izvodljivo, a to je objašnjenje zašto vam iz agencije nude samo "masovne" departmente, odnosno pozicije sobara i konobara.

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Re: Parovi i online apliciranje
« Reply #2 on: 28/June/2013 »
Teško...

Kompanije ugovor zaključuju sa individuama, ne sa parovima. Svako mora posebno da aplicira, da službenici iz različitih departmenta čitaju vaše CV-eve i odlučuju o prolaznosti, da različitih datuma svako ima svoj intervju sa predstavnicima svog departmenta, svako za sebe mora da prođe celu proceduru i TEK kad ste oboje primljeni, tek onda možete tražiti od kompanije da vas vodi kao par.

Kada biste se prijavljivali za isti department, bilo bi izvodljivo, a to je objašnjenje zašto vam iz agencije nude samo "masovne" departmente, odnosno pozicije sobara i konobara.

Potpisujem ovo sto je Princ rekao.
Pritom vrlo je tesko usaglasiti rotacije i duzinu ugovora parova, jos pogotovo ako su razliciti departmenti, a i dodatni problem je sto ces ti i ako te prime kao Youth staff/ counselor verovatno imati u pocetku sezonski ugovor, koji moze trajati od nedelju dana do tri meseca.
Znam dvoje ljudi koji su aplicirali online za recni brod, sa predjasnjim iskustvom sa Princessa, naveli su da je njihov uslov da idu kao par, ali mogli su da dobiju samo posao u restoranu...

And the last, but not least, ima nas ovde jos mnogo fakultetski obrazovanih, pa ipak radimo posao konobara, sobara i slicno. Nemoj da potcenjujes bilo kakvu vrstu posla, pogotovo ako vec postavljas uslov da ides sa deckom. Stojim iza toga da treba da se bira, ali ako nemas drugih mogucnosti prihvati onu koja ti se pruza.

Svakako se nadam da cete uspeti da odete zajedno na zeljene pozicije.
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline yscandalous

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Parovi i online apliciranje
« Reply #3 on: 29/June/2013 »
Sve vise kapiram da nam Ass.Waiter ne gine :/
E sad me zanima sledeca varijanta - recimo odemo i odradimo prvi ugovor zajedno kao konobari... mozda i drugi - da li posle toga mozemo da menjamo departmente, buduci da smo vec tamo zabelezeni kao par (couple ID ili kako vec) i tako povecamo sebi sanse da budemo na istom brodu i na zeljenim pozicijama?  :embarrased: znam da ga komplikujem opasno, al' moram da pitam  b00/... imamo razgovor sa agencijom uskoro pa ono, da cujem prvo ovde sta imate da kazete pre nego sto se tamo eventualno izletim s takvim pitanjem :D

Offline ann

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Parovi i online apliciranje
« Reply #4 on: 29/June/2013 »
mozes da mjenjas dep.nakon jednog odradenog ugovora, ali opet to ne znaci da cete dobiti ako se prebacite u dr.dep.isti brod. npr.prijateljica mi se prebacila za super club iz photo dep.a decko je bar waiter. ona je dobila zeljenu poziciju pa su je prebacili na dr.brod na trening, pa su na trecem ugovoru zavrsili zajedno, kontam da ti je bitno da budete zajedno ali razmisli dali ti je to najbitnije, po mom misljenjeu kada odete ako ne zavrsite na istom brodu mozes traziti da te prebace na njegov brod ili njega na tvoj

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Re: Parovi i online apliciranje
« Reply #5 on: 29/June/2013 »
Mozete da menjate, e sad neke kompanije uslovljavaju da ste zaposleni mininum 6 meseci, negde 9 (konkretno na Princessu mozes da menjas dep. posle 9 meseci). I ako imate link mozete da trazite kompaniji, i verovatno ce izaci u susret kad vec imate odredjeni staz u kompaniji. Eto, nadam se da sam pomogla :).
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline yscandalous

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Parovi i online apliciranje
« Reply #6 on: 29/June/2013 »
Veoma ste pomogli :)
Javim sta nam je odgovorio agent na sijaset mojih "glupih" pitanja, mozda ce nekom znaciti  :)

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Re: Parovi i online apliciranje
« Reply #7 on: 29/June/2013 »

Javim sta nam je odgovorio agent na sijaset mojih "glupih" pitanja, mozda ce nekom znaciti  :)

Naravno da hoce znaciti, bice ovde jos parova, svako iskustvo je dobrodoslo  :uzdravlje:
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Parovi i online apliciranje
« Reply #8 on: 29/June/2013 »
Javljaj sve po mogucnosti. :)

Neko kaze da nije najbitnije da budes zajedno sa suprugom na istom brodu. Ne slazem se s tim, jer mislim da mi prije svega i idemo na brod jer postoji ta velika mogucnost da zajedno sa partnerom zaradimo finu lovu, a da se ne razdvajamo previse.