Author Topic: Sve što vas interesuje za HSKP na Carnivalu slobodno me pitajte  (Read 8145 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline The D

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
sve sto vas interesuje za hskp na carnivalu slobodno me pitajte (ja radim tamo vec 4 godine i verovatno cu vam biti shef :P)
“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw
off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”
― H. Jackson Brown Jr.

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
sve sto vas interesuje za hskp na carnivalu slobodno me pitajte (ja radim tamo vec 4 godine i verovatno cu vam biti shef :P)


Pa mozes li da nam kazes nesto konkretno o koledzu koji se polaze za floor supervisore. Koliko traje,koji se ispiti polazu,kakva je prolaznost(u proseku) ,desava li se da neko ne polozi i koja je procedura posle vracaju li ga kuci ili mu ponude neku nizu poziciju...? Imam puno pitanja u vezi ovoga ali ovo su neka kojih sam se sada setio.  oT
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Evo dok se ne javi hskp sef, mogu ti i ja pomoci malo oko tih pitanja... Koledz vam traje tri nedelje, ne znam vam tacno navesti ispite (to ce hskp sef znati bolje), ali ima ih dosta i mora se uciti  :deda: E sad, prolaznost je sasvim solidna, po deckovim pricama mogu da zakljucim da se oni maksimalno da se potrude oko vas da prodjete (cak i da nekoliko puta ponovite neki test da biste ga prosli). Ali, nema zezanja, sto znaci da i njihovo strpljenje i popustanje ima svoju granicu, pa tako bude neko ko padne koledz. Vrlo bitno u svemu tome je vase znanje i razumevanje engleskog jezika.
Onaj koga nisu spremni da puste da prodje koledz, bice spusten na nizu poziciju, asrs (assistant stateroom steward), a mogu vas spustiti i na nesto jos nize, hotel stewarda (to su oni momci sto ciste bazene i deckove). U svakom slucaju, nece vas poslati kuci, ali vi razmislite da li zelite da radite na open decku za $500 ili ste spremni da zagrejete stolicu i malo se potrudite :)

Inace sve sto pricam su najsvezije informacije sa Paradise-a, potvrdice vam i legionnaire ako bude imao vremena i bolju konekciju nekada  :rofl:
Though she be but little, she is fierce!

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Evo dok se ne javi hskp sef, mogu ti i ja pomoci malo oko tih pitanja... Koledz vam traje tri nedelje, ne znam vam tacno navesti ispite (to ce hskp sef znati bolje), ali ima ih dosta i mora se uciti  :deda: E sad, prolaznost je sasvim solidna, po deckovim pricama mogu da zakljucim da se oni maksimalno da se potrude oko vas da prodjete (cak i da nekoliko puta ponovite neki test da biste ga prosli). Ali, nema zezanja, sto znaci da i njihovo strpljenje i popustanje ima svoju granicu, pa tako bude neko ko padne koledz. Vrlo bitno u svemu tome je vase znanje i razumevanje engleskog jezika.
Onaj koga nisu spremni da puste da prodje koledz, bice spusten na nizu poziciju, asrs (assistant stateroom steward), a mogu vas spustiti i na nesto jos nize, hotel stewarda (to su oni momci sto ciste bazene i deckove). U svakom slucaju, nece vas poslati kuci, ali vi razmislite da li zelite da radite na open decku za $500 ili ste spremni da zagrejete stolicu i malo se potrudite :)

Inace sve sto pricam su najsvezije informacije sa Paradise-a, potvrdice vam i legionnaire ako bude imao vremena i bolju konekciju nekada  :rofl:


Hvala na odgovoru oT svaka informacija je dragocena pogotovo od nekoga ko se nalazi trenutno na brodu.
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Evo dok se ne javi hskp sef, mogu ti i ja pomoci malo oko tih pitanja... Koledz vam traje tri nedelje, ne znam vam tacno navesti ispite (to ce hskp sef znati bolje), ali ima ih dosta i mora se uciti  :deda: E sad, prolaznost je sasvim solidna, po deckovim pricama mogu da zakljucim da se oni maksimalno da se potrude oko vas da prodjete (cak i da nekoliko puta ponovite neki test da biste ga prosli). Ali, nema zezanja, sto znaci da i njihovo strpljenje i popustanje ima svoju granicu, pa tako bude neko ko padne koledz. Vrlo bitno u svemu tome je vase znanje i razumevanje engleskog jezika.
Onaj koga nisu spremni da puste da prodje koledz, bice spusten na nizu poziciju, asrs (assistant stateroom steward), a mogu vas spustiti i na nesto jos nize, hotel stewarda (to su oni momci sto ciste bazene i deckove). U svakom slucaju, nece vas poslati kuci, ali vi razmislite da li zelite da radite na open decku za $500 ili ste spremni da zagrejete stolicu i malo se potrudite :)

Inace sve sto pricam su najsvezije informacije sa Paradise-a, potvrdice vam i legionnaire ako bude imao vremena i bolju konekciju nekada  :rofl:

Hahahah legionnaire je postao dezurni spijun ! :)
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline The D

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Evo dok se ne javi hskp sef, mogu ti i ja pomoci malo oko tih pitanja... Koledz vam traje tri nedelje, ne znam vam tacno navesti ispite (to ce hskp sef znati bolje), ali ima ih dosta i mora se uciti  :deda: E sad, prolaznost je sasvim solidna, po deckovim pricama mogu da zakljucim da se oni maksimalno da se potrude oko vas da prodjete (cak i da nekoliko puta ponovite neki test da biste ga prosli). Ali, nema zezanja, sto znaci da i njihovo strpljenje i popustanje ima svoju granicu, pa tako bude neko ko padne koledz. Vrlo bitno u svemu tome je vase znanje i razumevanje engleskog jezika.
Onaj koga nisu spremni da puste da prodje koledz, bice spusten na nizu poziciju, asrs (assistant stateroom steward), a mogu vas spustiti i na nesto jos nize, hotel stewarda (to su oni momci sto ciste bazene i deckove). U svakom slucaju, nece vas poslati kuci, ali vi razmislite da li zelite da radite na open decku za $500 ili ste spremni da zagrejete stolicu i malo se potrudite :)

Inace sve sto pricam su najsvezije informacije sa Paradise-a, potvrdice vam i legionnaire ako bude imao vremena i bolju konekciju nekada  :rofl:


sve ovo je tacno samo bih dodao...traje izmedju 3 i 4 nedelje ..po pravilu  oko 24 dana ali moze malo manje zavisno dali hitno na nekom brodu treba fs pa onda obicno uzmu najboljeg iz grupe i salju ga ranije, takodje, oni ce se maximalno truditi da vas nauce ( to je naravno daleko od onoga sto cete raditi na brodu kad postanete fs ali vam daje uvid u to kako to izgleda i neke osnove ). Takodje, potrudite se oko komunikacije i ljubaznosti...osmjeh uvijek i svaka recenica da pocinje sa "please" i zavrsi se sa "thank you"....tamo je to normalno a nama je cudno i neobicno ali tako je kako je. Od znanja jezika i personality-ja (ne znam kako ovo da prevedem) zavisi hoce li vas poslati na drugi brod kao fs ili nesto nize. Prolaznost je ok jer je to koncipirano da ako imalo ucis prodjes ...a imas isplanirano vreme za ucenje,praksu itd.
cest problem novih floor sup. kad odu na transfer sa koledz broda je njihov stav prema stateroom stwd. i asst. stetroom stwd.-ima, sto ranije shvatite da vam oni nisu ni prijatelji a ni neprijatelji vec kolege i da dosta mozete nauciti od njih to bolje ( budimo relani srs ima minimum 5 godina radnog iskustva :) ) To ne znaci da ih pustite da rade sta hoce vec na kulturan i odmjeren nacin komunicirate sa njima i radite. 
“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw
off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”
― H. Jackson Brown Jr.

Offline The D

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
zaboravih da dodam ispiti, ovako sve se svodi na USPH manual ili ti bibliju USA public healta... drugi topic su uredjaji koji koristi hskp...( usisivac, metla lopatica, masine za ciscenje tepiha, i brdo drugih masina koje cete koristiti ili ne to nije bitno ali morate da znate rukovati sa njima).treci topic su hemikalije koje se koriste i za sta ...jako bitno i tu obratite paznju na casovima ( predpostvaljam da svi znaju rukovati usisivacem  :)    )
pokusacu da nadjem neki od tih manuala koji se koriste na koledzu pa ako moze stavicu vam za download ( ne obecavam jer nisam siguran imam li ih na hd ) i treci jako bitan je hospitality on board .... osmijeh uvijek svima vidjecete na brodovima na svakom izlazu iz crew area u guest area imaju neke gluposti koje vas podsjecaju na to da se morate nasmijati gostima i drugim clanovima posade i pozdraviti ih ( tipa mala ogledala sa kojekavim salama i posalicama ili smjesne slike (( bez golotinje :(((( ))
Desi se obicno da bar u svakoj drugoj grupi nekoga posalju kuci ali to je uglavnom njihova krivica....napiju se, potuku se, urade neku glupost tog tipa....to nije vojska ali nije ni kafana...na koledzu nema alkohola prvih sedam dana i nije vam dozvoljeno da idete u crew bar nakon toga moze ali i dalje preporucujem da se kontrolisete ...nece vas niko proganjati ali nije niko budala ( prosli put je grupa fs sa koledza na stolu imala oko 40 limenki piva i nisu dali bar boy da ih skloni :)))) ...mangupi njih 4-5, ima li potrebe da kazem da niko od njih nije fs ?
nadam se da sam odgovorio na pitanja ...slobodno pitajte sve ostalo
“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw
off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”
― H. Jackson Brown Jr.

Offline neca93lukic

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
zaboravih da dodam ispiti, ovako sve se svodi na USPH manual ili ti bibliju USA public healta... drugi topic su uredjaji koji koristi hskp...( usisivac, metla lopatica, masine za ciscenje tepiha, i brdo drugih masina koje cete koristiti ili ne to nije bitno ali morate da znate rukovati sa njima).treci topic su hemikalije koje se koriste i za sta ...jako bitno i tu obratite paznju na casovima ( predpostvaljam da svi znaju rukovati usisivacem  :)    )
pokusacu da nadjem neki od tih manuala koji se koriste na koledzu pa ako moze stavicu vam za download ( ne obecavam jer nisam siguran imam li ih na hd ) i treci jako bitan je hospitality on board .... osmijeh uvijek svima vidjecete na brodovima na svakom izlazu iz crew area u guest area imaju neke gluposti koje vas podsjecaju na to da se morate nasmijati gostima i drugim clanovima posade i pozdraviti ih ( tipa mala ogledala sa kojekavim salama i posalicama ili smjesne slike (( bez golotinje :(((( ))
Desi se obicno da bar u svakoj drugoj grupi nekoga posalju kuci ali to je uglavnom njihova krivica....napiju se, potuku se, urade neku glupost tog tipa....to nije vojska ali nije ni kafana...na koledzu nema alkohola prvih sedam dana i nije vam dozvoljeno da idete u crew bar nakon toga moze ali i dalje preporucujem da se kontrolisete ...nece vas niko proganjati ali nije niko budala ( prosli put je grupa fs sa koledza na stolu imala oko 40 limenki piva i nisu dali bar boy da ih skloni :)))) ...mangupi njih 4-5, ima li potrebe da kazem da niko od njih nije fs ?
nadam se da sam odgovorio na pitanja ...slobodno pitajte sve ostalo
Mozes li mi reci koja je najvisa pozicija koju mogu dobiti pretpostavljam da je to FS ili nesto drugo zavrsam fakultet za menadzment u sportu, zdravstvu i turizmu imam 25 godina i govorim engleski i italijanski. Hvala


Послато са SP6.2 уз помоћ Тапатока


Offline farina_te

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
sto dalje od hskp na carnivalu, sa tim faxom bolje vatajbshore ex. eto to ti je moj savet  :deda:

Offline neca93lukic

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
sto dalje od hskp na carnivalu, sa tim faxom bolje vatajbshore ex. eto to ti je moj savet  :deda:
Hvala na savetu, mislite da se moze dobiti shore ex na prvom ugovoru?

Послато са SP6.2 уз помоћ Тапатока


Offline Arma

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Postovanje jedno konkretno pitanje??Da li floor supervisor ima tip ???Posto nisam cuo  da iko  prica o tome  a na carnivalu kako Sam procitao pozicija koje nemaju tipsa company placa kartu dok pozicija poput floor supervisor Sam placa kartu znaci IMA tip sad mozel neko ovo da elaborira hvala

Offline Nik

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Postovanje jedno konkretno pitanje??Da li floor supervisor ima tip ???Posto nisam cuo  da iko  prica o tome  a na carnivalu kako Sam procitao pozicija koje nemaju tipsa company placa kartu dok pozicija poput floor supervisor Sam placa kartu znaci IMA tip sad mozel neko ovo da elaborira hvala

Sva HSKP Mngmt. pozicije( Floor and Pool and Deck Supervisors, MNGMT Trainee, Assistant HK MNGR,Ass. Laundry MNGR, Laundry MNGR,AHKM II, Senior AHKM i HSKP MNG )  na Carnival su formalno non tipping positions, sta znaci da je avionski bilet platen u oba pravca.
Ali to sto je non tipping pozicija ne mora da znaci da ne ces dobiti baksis kad odkluces neki gostin sef, procistis neki neprijatn i miris za ozon machine i jos milion drugi situcija,

Jedino Hotel Steward(Linen Vallet, Staff Steward, Tailor, VSP Steward) laundry attendant,  imaju platene avionski bilete u oba pravca posle, Assistant Stateroom Stewards i Stateroom steards placali su sami do pred jednu godinu.

Pozdrav,

Offline Arma

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Hvala na brzom odgovoru

Offline Nik

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile

Offline farina_te

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Platis samo prvi put kartu kad ides, svaki naredni put ti kompanija kupuje. Sto se tice tipsa oficijalno nemas, ali bude dosta situacija kad dobijes, sto od gostiju kao sto je neko rekao za safe otvoriti, ali u najvecem slucaju od srs i asrs. Sto pre shvatis da se ste tim a ne njihov sef, bice ti bolje. ti njima pomazes a oni tebi  :deda: