Author Topic: Koliko treba cekati od interview-a do poziva za ukrcaj? (Anketa)  (Read 145941 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline nichana

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Putuje li tko uskoro i ako putuje kada ide??

Da li svi oni sto skupa prodju na razgovoru dobiju poziv za ukrcaj u isto vrijeme ili to ide ponaosob?

pitam sve ovo jer evo od mog prolaska na interview je proslo vise od mjesec dana.
Mozda cete reci da sam nestrpljiva al zaista nisam ako treba cekat cu i dalje, al zar ne mogu ovi iz agencije (isla sam preko EP)

Zar ne mogu reci neke odprilike informacije kao npr. poziv bi mogli ocekivat za mjesec ,dva ,tri...bilo sto?

Ova sutnja izmedju i cekanje bas znaju oneraspolozit..da nema ovih ovdje iskustava i sve ove price tesko da bih ovu sutnju i ovo luft vrijeme ovako dobro podnijela :hekla:

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
putuje li tko uskoro i ako putuje kada ide?? da li svi oni sto skupa prodju na razgovoru dobiju poziv za ukrcaj u isto vrijeme ili to ide ponaosob? pitam sve ovo jer evo od mog prolaska na interview je proslo vise od mjesec dana,mozda cete reci da sam nestrpljiva al zaista nisam ako treba cekat cu i dalje,al zar ne mogu ovi iz agencije(isla sam preko EP. )zar ne mogu reci neke odprilike informacije kao npr. poziv bi mogli ocekivat za mjesec ,dva ,tri...bilo sto ,ova sutnja izmedju i cekanje bas znaju oneraspolozit..da nema ovih ovdje iskustava i sve ove price tesko da bih ovu sutnju i ovo luft vrijeme ovako dobro podnijela :hekla:
meni iz agencije rekli da ugovore salju kako ih dobiju znaci neko moze otic za 2 a neko za 6 mj.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ovo pitanje cekanja se ponavlja gotovo sa svakim kandidatom koji prodje interview, pa evo posebnog topic-a za sve o cekanju izmedju prolaska na razgovoru i dobivanja Letter of Employment, te konacno ukrcaja na kruzer.

Iz mojega iskustva, mogu reci da su sve agencije za zaposljavanje samo mali kotacic jednog velikog mehanizma.
Agencije ne znaju nista dok god im kompanija ne javi da treba toliko i toliko ljudi.
Cim im to jave, saznat cete, jer agencijama nije u interesu da vas drze doma.
One zaradjuju na nacin da vas salju na brod. Vasa "provizija" je neznatna u odnosu na ono sto dobiju od same kompanije za vas ukrcaj.

Agencije cekaju bas poput vas, koji ste prosli interview, i ocekujete da vas predsjednik cruise line kompanije zna po imenu, i uzurbano radi na vasem ukrcaju. Vece cruise line kompanije imaju vise od 20 brodova, i na svakome preko 1.000 clanova posade. Vi ste samo broj, a o vasem stvarnom ukrcaju brine citav jedan department, i zvace vas tek kad se za to ukaze potreba, ni dana ranije.

Vas dolazak na brod ce biti tako ustiman, da se krevet u dvokrevetnoj kabini nece ni ohladiti od covjeka kojega mijenjate, a vase ce stvari vec biti pred vratima. Onoga dana kada jedan covjek odlazi, drugi dolazi.
Vi se vodite kao raspolozivii za posao, a kada ce se potreba ukazati da vas se pozove, to se tek izdaleka naslucuje.
Ljudi produzavaju ugovore, skracuju ih, mijenjaju ih jedni sa drugima, daju otkaze, odlaze na lijecnicke tretmane, bivaju promovirani na vise pozicije, ili na "vase" pozicije, za koje ste prosli interview, dolaze ljudi koji vec jesu na brodu, bivaju promovirani sa nizih pozicija ... i to je tek priblizna slika turbulencija koje se dogadjaju oko rotacije na "vasoj" poziciji.

Kako je na mnogim mjestima na ovom forumu napisano, ceka se od nekoliko dana do 7-8 mjeseci, pa i godinu dana.
Ja sam cekao nekih 8 mjeseci, a isao sam preko jedne od respektabilnijih agencija.

Lijek je u pronalasku nekih aktivnosti koje ce vas dovoljno zaokupirati da ne grizete nokte, ali ne toliko da biste se po dobivanju poziva za ukrcaj predomislili, sto se dosta cesto dogadja. Dogodilo se i meni. Ali to je vec neka druga prica.

:deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Moj slucaj je bio da sam otisla mjesec dana nakon intervjua, a frendica koja ga je obavila 3 mj. prije mene otisla je 3 mj. poslije mene. Ona je cekala oko 7mj. za ukrcaj a ja 1 mj. Nikada se ne zna tko ce kada ici, jednostavno treba biti strpljiv!

Offline nichana

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
interview prosla 17.04. za celebrity, poziv za vadjenje ljekarskog i vize danas...sutra radim vizu,dan poslije ljekarski,a putujem 03.06. JUPIIIII za Barcelonu.JUPI JUPIIIII
ps.nakon tocno 1 day 9 hours provedenih na forumu +U+

Offline black_one

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Prošao interview 30.04, ukrcavam se 26.08

Offline cro-tiger

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
interview 01.05 ukrcaj 11.09
Shoot for the moon.Even if you miss,you will land among the stars

Offline tandrchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 14
  • Give yourself the highest standards!
    • View Profile
interview 01.05 ukrcaj 11.09

Na koji brod ides, gdje ti je ukrcavanje? Ja idem 12.09. na Carnival Pride, ukrcavanje u Baltimoru.
Life's journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally used up and worn out, shouting: "...MAN, WHAT A RIDE ! "

Offline tornado

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Interview 30.4, ukrcaj 3.9, Miami, Carnival Destiny

Offline cro-tiger

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Na koji brod ides, gdje ti je ukrcavanje? Ja idem 12.09. na Carnival Pride, ukrcavanje u Baltimoru.


Ja idem na Carnival Holiday u Mobile , Alabama mi je ukrcaj !
steta vec sam mislio da smo na istom brodu :)
Shoot for the moon.Even if you miss,you will land among the stars

Offline loloos

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
pozdrav tornado i ja sam prošao 30.4 i idem na destiny ali 28.8 znaći 2 tjedna prije tebe pa javi se ako hoćeš jer se tamo vidimo svakako :yahoo:
nisam nikada u životu pogriješio!                                                                                  samo sam našao preko 1 000 000 načina kako neke stvari ne treba činiti!

Offline skamandar

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
pozdrav tornado i ja sam prošao 30.4 i idem na destiny ali 28.8 znaći 2 tjedna prije tebe pa javi se ako hoćeš jer se tamo vidimo svakako :yahoo:

znaci cim si prosao interwiew rekli su ti kad ides ili..  -()-
ma nije meni problem to pricekat, kad me zovu zovu, samo jel ti oni ostave dovoljno vremena da povadis te sve dozvole vize i to , od dana kad ti jave kad ti je ukrcaj do ukrcaja???
ako si me skonto sta ocu rec? :uzdravlje:

naprimjer da oni meni ne bi rekli, primljen si, ja odem to sve povadim, i onda kad povadim da nes bude i na kraju ne odem, a bacim novce bezveze!!.. hvala unaprijed

Offline loloos

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
30.4 sam prošao itw a krajem 7 su mi javili datum
nisam nikada u životu pogriješio!                                                                                  samo sam našao preko 1 000 000 načina kako neke stvari ne treba činiti!

Offline skamandar

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
30.4 sam prošao itw a krajem 7 su mi javili datum

i koliko vremena imas od dana kad ti jave datum, do dana polaska?.. jel stignes povadit to sve? :uzdravlje:

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
cekanje
« Reply #14 on: 28/October/2009 »
Ljudi prosao sam interviju za bar waiter-a za Carnival kompaniju sada u oktobru kod nekog Erica Chinoya,tako nesto !! Pa me cisto informativno zanima isao sam preko Sea agencije iz Bg-a ,koliko cu morati otprilike da cekam dok mi ne budu iz agencije javili da mi je stigao ugovor !! Molim vas pomozite posto se ubih u ne znanju !! jos jednom pozz i hvala unapred  =""
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...