Author Topic: Koliko treba cekati od interview-a do poziva za ukrcaj? (Anketa)  (Read 152896 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
ovaj eto na intervju sam isao 05.10. dobio posao isti dan, i danas me zvali da idem 15 januara tako da , you do the math  :yahoo:
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Čekam vec 2.5mj, primljen sam u Opatiji pozicija, Bar waiter 5.9 i tj dana kasnije sam napravio liječnicki, i evo me jos cekam

blago nama bar waiterima :D, svi smo na cekanju, bi san se cu uce sa suzy, nish josh nezna, kaze da oko nove godine bi mogli poci...li la...nish 100%, ja cu sa josh jednim frendom poci na tecaj neki u rijeku, taman nan gotovo to oko nove god...pa cemo dotle val ima ukrcaj, ako bog da, ak ne misli cemo ka bude vrime, kako suzy kaze, strpljenja moramo ima i vi i ja :D

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
valja probat  :embarrased:

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: cekanje
« Reply #33 on: 23/November/2009 »
Ljudi prosao sam interviju za bar waiter-a za Carnival kompaniju sada u oktobru kod nekog Erica Chinoya,tako nesto !! Pa me cisto informativno zanima isao sam preko Sea agencije iz Bg-a ,koliko cu morati otprilike da cekam dok mi ne budu iz agencije javili da mi je stigao ugovor !! Molim vas pomozite posto se ubih u ne znanju !! jos jednom pozz i hvala unapred  =""

Ovo pitanje cekanja se ponavlja gotovo sa svakim kandidatom koji prodje interview, pa evo posebnog topic-a za sve o cekanju izmedju prolaska na razgovoru i dobivanja Letter of Employment, te konacno ukrcaja na kruzer.

Iz mojega iskustva, mogu reci da su sve agencije za zaposljavanje samo mali kotacic jednog velikog mehanizma.
Agencije ne znaju nista dok god im kompanija ne javi da treba toliko i toliko ljudi.
Cim im to jave, saznat cete, jer agencijama nije u interesu da vas drze doma.
One zaradjuju na nacin da vas salju na brod. Vasa "provizija" je neznatna u odnosu na ono sto dobiju od same kompanije za vas ukrcaj.

Agencije cekaju bas poput vas, koji ste prosli interview, i ocekujete da vas predsjednik cruise line kompanije zna po imenu, i uzurbano radi na vasem ukrcaju. Vece cruise line kompanije imaju vise od 20 brodova, i na svakome preko 1.000 clanova posade. Vi ste samo broj, a o vasem stvarnom ukrcaju brine citav jedan department, i zvace vas tek kad se za to ukaze potreba, ni dana ranije.

Vas dolazak na brod ce biti tako ustiman, da se krevet u dvokrevetnoj kabini nece ni ohladiti od covjeka kojega mijenjate, a vase ce stvari vec biti pred vratima. Onoga dana kada jedan covjek odlazi, drugi dolazi.
Vi se vodite kao raspolozivii za posao, a kada ce se potreba ukazati da vas se pozove, to se tek izdaleka naslucuje.
Ljudi produzavaju ugovore, skracuju ih, mijenjaju ih jedni sa drugima, daju otkaze, odlaze na lijecnicke tretmane, bivaju promovirani na vise pozicije, ili na "vase" pozicije, za koje ste prosli interview, dolaze ljudi koji vec jesu na brodu, bivaju promovirani sa nizih pozicija ... i to je tek priblizna slika turbulencija koje se dogadjaju oko rotacije na "vasoj" poziciji.

Kako je na mnogim mjestima na ovom forumu napisano, ceka se od nekoliko dana do 7-8 mjeseci, pa i godinu dana.
Ja sam cekao nekih 8 mjeseci, a isao sam preko jedne od respektabilnijih agencija.

Lijek je u pronalasku nekih aktivnosti koje ce vas dovoljno zaokupirati da ne grizete nokte, ali ne toliko da biste se po dobivanju poziva za ukrcaj predomislili, sto se dosta cesto dogadja. Dogodilo se i meni. Ali to je vec neka druga prica.

:deda:


 :rtfm: :rtfm:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Meni je trebalo 6 meseci od juna do dec.

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Meni je trebalo 6 meseci od juna do dec.


koju si poziciju aplicirao ?!?!
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
ABFT

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Ja sam cekao od Jula 2008 do Maj 2009. Pozicija BFST...  b00/

Offline RUKATI

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Aiitje  jel mozes malo blize da mi objasnis kako ti je bilo na interview???

Zanima me sta su te pitali? Da li su te pitali sastojke koktela ili nekih drugih pica?
Ako ti nije problem da mi odgovoris posto i ja planiram da se prijavim za istu poziciju.

Hvala unapred.  =""

Ne opterećuj se listom koktela no;;; to će te naučiti na treningu, a ti ako
konkurišeš za bar logično je da znaš koktele, tako da nauči desetak kotela ""]]
najpoznatijih sa sve sastojcima i kako se prave, i nema da brineš :pop:
Što se Sorbija tiče zna da zbunjuje i zapitkuje, mene je recimo tako krenuo
da zbunjuje ali sam se držao jedne iste priče i znao sam CV u detalj i datum :)
i prošao sam. Ono što te nauče na treningu zna da pita ;D to moraš imati u malom prstu :rtfm:
Za malo jaču poziciju očekuj neočekivano oT ali nije teško veruj mi, i nemoj da padneš u vatru
tačnije da se iznerviraš ako počne da iznosi neke gluposti što se tiče tebe.
Tipa tebi se ne radi na brodu i ti ne znaš što si ovde, bla bla
Voli Sorbi da te isprovocira :tuctuc: čisto da vidi kako reaguješ,
ako nasedneš jbg  :rtfm:. :run: :run:

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
Ja sam prosla kod Mr Sorbija za Gift Shop i rekao mi je da im treba za
 decembar ljudi za Gift Shop tako da najverovatnije odo ja pre Nove Godine  :yahoo:

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
cuo sam se sa Sinisom kazu samo ove nize pozicije su dobile odmah papire ,a ovi iz bara ko ide na Carnival morace malo da sacekaju !!! trenutno nema ukrcaja za te pozicije !!
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline princeza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
intervju 04.10. a ukrcaj 22.12 carnival valor pozicija ass.waiters

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
jbt skoro svi ass waiteri iz oktobra su otisli tj dobilo EoL da idu !!! ajde bre kada ce vise ove bar waitere ??!?! :deda: :deda: :moli: :moli:
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
ubice te nervoza brajko moj   :D

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
da li neko zna da li je moguce da jave za par dana da se ide na brod?


Da li ima neko iskustva da su nekome  javili za tako kratko vreme?