Author Topic: Koliko treba cekati od interview-a do poziva za ukrcaj? (Anketa)  (Read 152813 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Prijekilijek

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
I ja dobih poziv iz agencije danas.U maju ukrcaj u pekingu. U narednih par dana dobicu loe pa slijedi sredjivanje papira.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
I ja dobih poziv iz agencije danas.U maju ukrcaj u pekingu. U narednih par dana dobicu loe pa slijedi sredjivanje papira.

I? Koliko si čekao?  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ukrcaj u Pekingu? Kako to, Peking nije na obali mora... Možda su ti javili za avionsku kartu - dokle ćeš leteti. ;D

Offline Prijekilijek

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Ukrcaj u Pekingu? Kako to, Peking nije na obali mora... Možda su ti javili za avionsku kartu - dokle ćeš leteti. ;D
Pa dobro to je to vjv. :D Cekao sam 3,5 mj do poziva.

Offline Prijekilijek

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re:
« Reply #259 on: 29/January/2016 »
Dakle 30 maja se ukrcavam u Sangaju Mariner Of The Sea.Danas dobio LOE.
Usput da nije neko bio na tom brodu? Kakva je ekipa i kako vam se cini tura po Aziji.Mada kako god ja jedva cekam. :D
Sent from my Passport using Tapatalk


Offline rukometas

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Koliko treba cekati od interview-a do poziva za ukrcaj?
« Reply #260 on: 08/February/2016 »
Evo da i ja pitam nekog iz RCCL. Dakle dobio sam posao nakon interviewa 4.2. za As.Waiter na RCCL. Danas zvao agenciju jer mi nis ne javlja, i pitao dal mogu obaviti tecaj D1, medicinaki i police background dok cekam putovnicu novu da mi stigne. Rekli su da mogu te za D1 ce bit u Zg pa cu tako sljedeci tjedan sve zavrsiti. Pitanje je da li sam ja u cekanju tog LOE ili tek kad zavrsim sve ovo onda ce me oni "evidentirati" da mi treba LOE?
Jer nista nisam saznao kolko moram cekati i u vezi ukrcaja, a vidim da neki dobijaju datum polaska vec prije nego su dobili LOE.

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Koliko treba cekati od interview-a do poziva za ukrcaj?
« Reply #261 on: 08/February/2016 »
Dakle dobio sam posao nakon interviewa 4.2. za As.Waiter na RCCL.

Covece, samo sto si dobio posao, ne ide to tako kao sto ti zamisljas, i ne gledaj druge ljude. Neko dobije datum kroz nedelju dana, neko kroz mesec dana, neko kroz 6 meseci, neko kroz godinu dana, a ne funkcionise tako sto ces zvati agenciju i napinjati da te posalju. Po nekoj logici, ne bi trebao predugo da cekas, u restoranu se brzo prave rotacije. Kada sam prvi put odlazila, cekala sam 3 meseca, sada 7 meseci. Znaci zavisi od kompanije i njenih potreba. Smiri se malo i cekaj svojih 5 minuta, a da se povremeno informises u agneciji o svom statusu, mozes uvek.  :deda:

Offline Prijekilijek

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re:
« Reply #262 on: 08/February/2016 »
Jbg mnogo je zeznuto kad ne znas gdje si.Ni tamo ni ovamo.Ali dzaba se koprcas i cackas forume,fb grupe i ostalo.Nista ne moze ubrzati poziv.Ja sam izludio ali pozvase nenadano.Sad brojim dane do odlaska.
Inace moj brat poslije mene mjesec prosao intervju a mjesec prije mene ce ici na brodu :D

Sent from my Passport using Tapatalk


Offline rukometas

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Koliko treba cekati od interview-a do poziva za ukrcaj?
« Reply #263 on: 09/February/2016 »
Blondy ne zurim ja , dapace naravno svi bi htjeli odmah sto prije otic, ali bilo bi u redu znati i saznati sta dalje, a ne samo cekati i blejati dok ne zove neko da objasni, zato sam nazvao agenciju dal mogu radit te korake. Ne zurim ja toliko sad ali opet ak trebam cekat 4-5 il vise mjeseca , mogu odraditi neki posao honorarni , pogotovo ak cekam do rujna , mogu i sezonu odradit. Nije problem u cekanju al bitno je da se zna otprilike vrijeme. Ja kad ne saznam odgovore u agenciji onda ih pokusam naci ovdje.  Ovaj forum je i razlog sto sam uocpe se odlucio na odlazak na kruzer. Znam da se ne ide odmah, ali opet ne kuzim se u taj LOE i neznam jel ga sad vec cekam il tek kasnije kad zVrsim sve te preglede i sl. Ubrzo ce sezona pa se moze radit  i zaradit dodatno dok se ne ode.

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re:
« Reply #264 on: 10/February/2016 »
Stvar je prosta i jednostavna i milion puta ispisana/ispričana. Kad kompaniji zatreba radnik tvog profila, neki tamo glavonja u kompaniji će poslati ugovor agenciji preko koje si regrutovan i agent će tebe zvati. Danas, sutra, ili za nekoliko meseci to se ne zna unapred. Tako to funkcioniše, sa tobom, sa mnom i sa svakim drugim. Od agenta možeš dobiti samo neka nagađanja kad bi trebalo da kreneš. Oni samo POSREDUJU u svemu tome. Treba dosta strpljenja, znam da nije lako, i ja sam čekao baš dugo.

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Koliko treba cekati od interview-a do poziva za ukrcaj?
« Reply #265 on: 11/February/2016 »
Blondy ne zurim ja , dapace naravno svi bi htjeli odmah sto prije otic, ali bilo bi u redu znati i saznati sta dalje, a ne samo cekati i blejati dok ne zove neko da objasni, zato sam nazvao agenciju dal mogu radit te korake. Ne zurim ja toliko sad ali opet ak trebam cekat 4-5 il vise mjeseca , mogu odraditi neki posao honorarni , pogotovo ak cekam do rujna , mogu i sezonu odradit. Nije problem u cekanju al bitno je da se zna otprilike vrijeme. Ja kad ne saznam odgovore u agenciji onda ih pokusam naci ovdje.  Ovaj forum je i razlog sto sam uocpe se odlucio na odlazak na kruzer. Znam da se ne ide odmah, ali opet ne kuzim se u taj LOE i neznam jel ga sad vec cekam il tek kasnije kad zVrsim sve te preglede i sl. Ubrzo ce sezona pa se moze radit  i zaradit dodatno dok se ne ode.

Ne znam da li kapiras da smo svi visili u vazduhu nakon intervjua, i da je procedura ista za sve. Agencija ti ne moze reci tacan datim, niti ti moze reci okvirno, jer tvoj odlazak zavisi od potrebe kompanije, kao sto sam vec rekla u prethodnom postu. Dakle, kompaniji mozda zatrebas danas, sutra, a mozda i za 3 meseca. Kako zamisljas da agencija moze to da predvidi, ili da ti kaze okvirno? To ne postoji! Oni mogu da nagadjaju da ces im trebati na prolece jer tada krece sezona u Evropi, ili Spring Break u USA, ali to nije ama bas nikakva garancija, to ti mogu reci i ja, ili bilo ko na forumu. Honorarni posao ti niko ne brani da radis, niti bi trebalo da dajes otkaz ukoliko si vec zaposlen. Trazis neku sigurnost i logiku u procesu koji ni malo nije logican. Ako si pomno pratio forum i citao, videces da su neki ljudi cekali i godinu dana, nakon sto bi prosli intervju, a neki bi pak prosli intervju nakon ovih sto vec uveliko cekaju, i dobili datume pre njih. Logike nema i ne trazi je, niti garanciju, niti sigurna predvidjanja.

Zivi svoj zivot kako si do sada i ziveo i cekaj svojih 5 minuta, poziv dolazi kad se najmanje nadas. To sto ides da radis Medical i Vizu nije opet nikakva garancija da ces otici cim predas papire. Taj proces moze da traje, da traje, da traje..... Uzmi popij nesto i opusti se  :uzdravlje:

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Koliko treba cekati od interview-a do poziva za ukrcaj?
« Reply #266 on: 11/February/2016 »
Baš tako. I kad dodješ na brod, prvih nekoliko dana/nedelja ćeš proklinjati sve što si uopšte došao tu, posle će sve doći na svoje mesto, nadam se :D

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Koliko treba cekati od interview-a do poziva za ukrcaj?
« Reply #267 on: 11/February/2016 »
 Jedna stvar koju svi uzimaju za 100% je da ce kompanija zvati agenciju kad im zatreba radnik, I to je tocno, ali koju agenciju? Ne zaboravite da ova industrija zaposljava u 30 I nesto zemalja, I svaka od tih zemalja ima agenciju, a agencija kandidate na cekanju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Koliko treba cekati od interview-a do poziva za ukrcaj?
« Reply #268 on: 11/February/2016 »
To je ono sto bi svi zeleli da znamo, na osnovu cega se prave prioriteti i selekcija kandidata, tj. buducih crew member-a, i na osnovu cega ide Pera pre mene ili tebe, a mi posle njega. Na kraju krajeva, mozda bolje i da ne znamo  :nokti: Cinjenica je da te niko ne bije po usima da se prijavis i cim se prijavis, spreman si da cekas. Evo na primer, ja odradila lekarski oktobra, datum dobila decembra ( i to za Novu Godinu ), a idem tek aprila  :yahoo: Ali vreme mnogo brze prolazi kada svake veceri popijete par piva  :uzdravlje:

Offline Anto90

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Koliko treba cekati od interview-a do poziva za ukrcaj?
« Reply #269 on: 11/February/2016 »
To je ono sto bi svi zeleli da znamo, na osnovu cega se prave prioriteti i selekcija kandidata, tj. buducih crew member-a, i na osnovu cega ide Pera pre mene ili tebe, a mi posle njega

Zato sto se Pera pokazao bolje na interviju, zato ce on prije tebe, bar su nam tako pojasnili u agenciji, kako vrse selekciju ko kada ide