Author Topic: Koliko treba cekati od interview-a do poziva za ukrcaj? (Anketa)  (Read 151036 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pa trebali su, ali to je općepoznata činjenica svima koji su imalo informirani o poslovima na kruzerima.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aleksandra_16

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Pozdrav

Zanima me koliko pre ukrcaja su vam kupili kartu za ukrcaj ?
Ja i momak idemo prvi put i trebao nam je biti ukrcaj 10.06 na Carnivalu pa nam prebacili za 29.06 i idalje nam nisu javili plan putovanja pa se sve cimamo da nam ne bi pomerili opet  +U+

Offline insss

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: RS
Ja cekam takodje za NCL, rest stew pozicija, u Martu prosao intervju preko Kouzona, napravio sam i temu
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=11853.0
Ima li nekih vesti mozda od Kouzona? Ja sam isti taj intervju radio i dobio sam posao i odradio medicinski pre vise od mesec dana i poslao sve, ali jos niko nista ne javlja...    :(

Offline StK

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
  • Recruitment Agency: Kouzon
Ima li nekih vesti mozda od Kouzona? Ja sam isti taj intervju radio i dobio sam posao i odradio medicinski pre vise od mesec dana i poslao sve, ali jos niko nista ne javlja...    :(

Nista jos druze...
Takodje odradio medical pre mesec dana, jer su nam rekli tad do kraja nedelje ASAP da se uradi medical, kao da cemo sutra ici  :rofl:
Ali dobro poznato mi je to sve jer sam prosao sve ovo vec jednom sa Princess kompanijom, bas sporo ide, pogotovo sto je entry pozicija u restoranu, nije bar ili tako nesto gde ostaris dok docekas  :facepalm:
U to isto vreme kad smo mi imali intervju, je imala i agencija Employment power, isto sve te zemlje u okolini, pa kontam da nas ima dosta, nemam pojma  -()-
Javi ako dobijes neki info.

Offline insss

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: RS
Nista jos druze...
Takodje odradio medical pre mesec dana, jer su nam rekli tad do kraja nedelje ASAP da se uradi medical, kao da cemo sutra ici  :rofl:
Ali dobro poznato mi je to sve jer sam prosao sve ovo vec jednom sa Princess kompanijom, bas sporo ide, pogotovo sto je entry pozicija u restoranu, nije bar ili tako nesto gde ostaris dok docekas  :facepalm:
U to isto vreme kad smo mi imali intervju, je imala i agencija Employment power, isto sve te zemlje u okolini, pa kontam da nas ima dosta, nemam pojma  -()-
Javi ako dobijes neki info.
:facepalm:
Nista onda, ostaje samo da cekamo. Hocu javljam cim mi stigne nesto
 

Offline Shonens93

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
  • Uvek sledi svoje snove, ostvarice se!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Restaurant Steward
Sto se tice kandidata koji idu preko EP za ncl u restoranu, mislim da su svi dobili cak i oni kandidati iz BL. U kontaktu sam sa nekoliko njih i svi idu sad u julu. Budite strpljivi koji ste preko kouzona jer ce dosta njih razmazenih odustati pa eto vase sanse u avgustu.  :clapping:

Offline StK

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
  • Recruitment Agency: Kouzon
Dobro Employment je imao par dana pre nas intervju, ima smisla da odu pre nas, al dobro, tek je malo jace od 3 meseca proslo od intervjua, nije strasno.

Offline Shonens93

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
  • Uvek sledi svoje snove, ostvarice se!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Restaurant Steward
Princess ne surađuje sa Kouzonom već duže od 2 godine ..

Izvinjavam se, malko sam se preracunao, sad sam procesljao sve mejlove, i ustanovio da je to bila 2014. godina kada sam prosao intervju i kad je agonija cekanja krenula, a inace cela procedura je pocela negde krajem 2013. godine kada sam im poslao CV i bio na treninzima i radio ostale testove za koje su uzeli pare. Ukupno 250e mi je otislo niz vodu. Krivo mi je sto nisam sacuvao sve te racune jer sam u naletu besa sve pobacao od njih sto sam dobio, posto su me konstantno zavlacili.  oT

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Kouzon tu nije mogao puno napraviti. Oni bi najradije da prekida suradnje sa Princess-om nije bilo i da ga nema. Realno, kada se to još dogodilo da je neka kompanija te veličine (Royal, Celebrity, Princess) prekinula suradnju sa nekom našom (regionalnom) agencijom? Disney je jednom prekinuo sa Employment Power-om, ali to je kratko trajalo, i to je to što se ja sjećam.
Ona muljaža sa odlaskom na kruzer samo da bi se poslije tjedan dana tužilo kompaniju je Princess jako naljutila. I Royal naravno. Stradalo je puno nevinih ljudi. Neki su već imali i datum ukrcaja. Sve propalo.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Shonens93

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
  • Uvek sledi svoje snove, ostvarice se!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Restaurant Steward
Sve to stoji i slazem se, da nije do njih, ali ne odgovarati na mejlove i pozive je krajnji bezobrazluk. Konkretno gospodjica Jovana, Milja, Milan itd... Sve se svodilo javicemo... Niko nista. Ujedno tvrdim da je Kouzon jedna od najvecih "muljackih" agencija. Nisam samo ja, ima njih jos koji su prevareni izigrani itd... Bitno da su pare uzeli. Niko se nije setio hajde vraticemo neki deo, ljudi su izvisili... i ovako te pare nisu smeli da uzmu, jer su placeni od strane kompanija. Kazem, mnogo mi je krivo sto nisam racune sacuvao, direktno bih otisao u Skopje i trazio glavnog da mu objasnim par stvari... Ne kazem da su ostale agencije bolje, ali vecu profesionalnost sigurno poseduju, i azurnost. Izbegavanje odgovaranja na mejlove i pozive je veliki FAIL. Ali eto sve je to proslo, za par dana se ukrcavam na NCL preko EP, uz licni trosak odlaska do BG par puta i bukiranog transporta do aerodroma, sto se svodi na nekih 70 do 80e. Sve ostalo mi je placeno, naravno platio sam lekarski i vizu koje se refundiraju na brodu. Naravno sve to zavisi za koju kompaniju idete, jer npr za Carnival su troskovi mnogo veci, ali svako bira sebi kojim putem zeli.  :wave:

Offline insss

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: RS
Kouzonovci ima li nesto novo? Ovi ni da beknu  :facepalm:

Offline StK

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
  • Recruitment Agency: Kouzon
Kouzonovci ima li nesto novo? Ovi ni da beknu  :facepalm:

Nista i dalje...
Ulazimo u peti mesec lagano, iskreno se nadam da cemo otici do zime, ulazim na mail bar 20 puta na dan  :rofl:

Offline zaimdulovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: bosnia and herzegovina
  • Company: princess cruises
  • Recruitment Agency: safe cruise
  • Job Title: demi chef de partie
evo da se javim i ja da sam danas saznao datum ukrcaja  da su me zvali iz safe cruise i da ce mi ukrcaj biti 17.08.2017 a na interview sam bio 31.05 inace rekli su da ce mi detaljnije podatke poslati tek u ponedeljak sa ostalim anekdotama samo znam da se brod zove princes regal......je li mozda imao neko iskustvo da ga pozovu pitaju je li spreman da putuje i kazu datum a da ostalo ce potvrditi u ponedeljak kada i oni provjere ostale stvari a da za ime broda sam saznao tek upitom na njihov mail naknadno.

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Eto, rekoh ti ja...bez panike. Ne brini, tako je i meni prvi put bilo kad su me pozvali. Samo su mi rekli datum kad idem i da će mi javiti za 2-3 dana kada potvrde ukrcaj. Od uzbuđenja sam zaboravio da pitam koji brod, tek kasnije kad sam zvao rekli su mi da idem na Emerald. Sutradan su mi to potvrdili sve. Sad pamet u glavu i drži se, malo je nezgodan prvi put na brodu, ali za par nedelja će sve doći na svoje. To je jednostavno tako. Samo instaliraj sebi u glavi da ideš da radiš a ne kao turista, svaki ćeš težak momenat lakše pregurati. Samo hrabro!

P.S. I javljaj nam se. Ovaj forum je mnogima dao mnogo, uzvratimo makar deo. Ja ne pišem previše, samo kad imam nešto da kažem, ali svaki dan pratim forum, bio kući na odmoru ili negde u sred okeana. Uvek se trudim da pomognem kome treba nekom informacijom ili savetom, koliko mogu i znam, jer da nije ovog foruma verovatno nikad ne bih ni došao do posla na brodu.

Offline zaimdulovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: bosnia and herzegovina
  • Company: princess cruises
  • Recruitment Agency: safe cruise
  • Job Title: demi chef de partie
Hvala lijepo na odg.i jest upravu si da nije foruma da secu pocetku covjek malo na neki nacin i utjesi i cuje druga iskustva i da zna da nije jedini i da ima ljudi koji su mnogo gore prosli mene je licno zaintrigiralo ovo sto moraju potvrdit djeluje ni kao da bi se moglo promijenit nesto jer bojim se nisu potvrdili i da bi se moglo nesto do ponedeljka izlambit.ali javim se opet kad potvrde .