Author Topic: Asst. Hskp. Mgr, koliko je ugovora bilo potrebno da bi dosao do te pozicije?  (Read 5008 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Hvala Vam na odgovorima. oT ="" Imam jos jedno pitanje za Asst. Hskp. Mgr, koliko ti je ugovora bilo potrebno da bi dosao do te pozicije(ili si mozda odmah dosao na tu poziciju)? Da li i za tebe vazi ovaj sistem 6-2(radis 6meseci a odmaras 2) ili mozda radis 4 meseca po ugovoru? Hvala.
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline The D

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
prvi ugovor sam otisao kao floor sup, svaki sledeci sam dobio po jednu promociju, zadnja dva nisam :( razocaravajuce :P  ...ugovori, to je malo komplikovano cijelom mgmt-u iz svakog dept. ..moji ugovori su uvijek bili 7 mjeseci +- sedmica dve, ali nema pravila, mozes ostati 6,7,8 mjeseci na brodu a kuci od 1-3 mjeseca ...zavisi kolika je potreba kompanije za tobom.
“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw
off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”
― H. Jackson Brown Jr.

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
prvi ugovor sam otisao kao floor sup, svaki sledeci sam dobio po jednu promociju, zadnja dva nisam :( razocaravajuce :P  ...ugovori, to je malo komplikovano cijelom mgmt-u iz svakog dept. ..moji ugovori su uvijek bili 7 mjeseci +- sedmica dve, ali nema pravila, mozes ostati 6,7,8 mjeseci na brodu a kuci od 1-3 mjeseca ...zavisi kolika je potreba kompanije za tobom.


Pa koliko si ti trenutno stupnjeva iznad floor supervisora ako si dva puta dobijao promociju posle prvog ugovora(koje su to pozicije izmedju FS i  Asst. Hskp. Mgr)?
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline The D

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
hjerarhija hskp. dept. bez mgmt.
hotel stwd / asst.stateroom steward,linen valet,linen keeper,tailor/stateroom stwd

hijerarhija u hskp. mgmt
floor sup. trainee / floor sup / mgmt traineee ( jedan stripe ) / asst. hskp mgr (jedan i po stripe) / asst. hskp. mgr. (dva stripa) / senior asst. hskp. mgr ( dva i po stripa) / hskp. mgr. (tri stripe)

“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw
off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”
― H. Jackson Brown Jr.

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Znaci ti sada imas dva stripa ako se ne varam?  :hehe: Jos malo pa  hskp. mgr. :party: Svaka cast.
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline The D

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
jedan i po al pokusavam da promenim poziciju ...hskp. mgr me bas i ne zanima previse  :plovim:
“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw
off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”
― H. Jackson Brown Jr.

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
jedan i po al pokusavam da promenim poziciju ...hskp. mgr me bas i ne zanima previse  :plovim:


Znaci li to da nisi zadovoljan prirodom posla koji obavljas ili mozda platom? :rolleyes:
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
jedan i po al pokusavam da promenim poziciju ...hskp. mgr me bas i ne zanima previse  :plovim:


Da li si mozda razmisljao o tome da apliciras za neku drugu kompaniju?
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline The D

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
jesam cak sam i pricao sa agentom i ponudili su mi disney mnogo bolja plata mnogo bolji ugovor ali poznanici koji rade tamo su mi rekli da je tamo ....pa diktatura je preblaga rijec....ne znam jel istina ili ne ali nisam htjeo da rizikujem, a na karnivalu imam neka poznanstva koja bih mogao da iskoristim. Plus koliko sam cuo ali ne znam jel tacno na disneyiju radis ugovor na brodu ugovor na kopnu a to mi ne odgovara. Za ostale kompanije nisam se raspitivao a ni cuo da traze.
“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw
off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”
― H. Jackson Brown Jr.

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
jesam cak sam i pricao sa agentom i ponudili su mi disney mnogo bolja plata mnogo bolji ugovor ali poznanici koji rade tamo su mi rekli da je tamo ....pa diktatura je preblaga rijec....ne znam jel istina ili ne ali nisam htjeo da rizikujem, a na karnivalu imam neka poznanstva koja bih mogao da iskoristim. Plus koliko sam cuo ali ne znam jel tacno na disneyiju radis ugovor na brodu ugovor na kopnu a to mi ne odgovara. Za ostale kompanije nisam se raspitivao a ni cuo da traze.


I ja sam cuo da su na disney-u mnogo bolje plate za sve deparmente u odnosu na carnival i to da se ljudi dosta tesko odlucuju da ga napuste(Disney) ali bas iz housekeeping deparmenta nisam imao priliku da poragovaram sa nikim o radnim uslovima na brodu.Jedino sto sam preko you tuba pogledao neke detalje ali to nije to.
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Asst. HK manager 2 stripe-a na Disney-u je 2000 $ i dobije se još QIP (Quarterly incentive plan) oko 1500 na svaka 3 mjeseca, pa računaj. To da se radi ugovor na brodu pa ugovor na kopnu nije tačno. Postoje drugi ljudi koji rade Castaway Cay.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Evo zvao me frend s Disney-a prije par dana i kaže da su se dosta postrožili. Još malo da neće smit disat... Što to sad znači ne znam.. On nije u hskp. -u, inače.
audaces fortuna iuvat

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Asst. HK manager 2 stripe-a na Disney-u je 2000 $ i dobije se još QIP (Quarterly incentive plan) oko 1500 na svaka 3 mjeseca, pa računaj. To da se radi ugovor na brodu pa ugovor na kopnu nije tačno. Postoje drugi ljudi koji rade Castaway Cay.


A kolika je plata za Floor Suoervisora tj. na Disney-u 2nd Haousekeeper da li i oni dobijaju taj QIP (Quarterly incentive plan)?
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Ne postoji pozicija FS na Disney-u.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Ne postoji pozicija FS na Disney-u.

Da ali postoji pozicija 2nd housekeeper sto je po opisu duznosti ista pozicija kao sto sam naznacio u prethodnom pitanju.
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."