Author Topic: Odbijen za B2, koliko to utice na dobijanje C1?  (Read 5635 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lepo Obucen

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Prosle godine sam odbijen za tursticku, koliko to utice na dobijanje C1?  pozz

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Odbijen za B2
« Reply #1 on: 26/June/2013 »
Nece uticati jer ovaj put ides kao moreplovac i ne zadrzavas se duze od 48h u Amerikama :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Lepo Obucen

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Odbijen za B2
« Reply #2 on: 26/June/2013 »
Ima li neko ko je bio u takvoj situaciji?

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Re: Odbijen za B2, koliko to utice na dobijanje C1?
« Reply #3 on: 27/June/2013 »
ja sam bio u identicnoj situaciji, cak sam nesto o tome i pisao ovde... ja sam duplo odbijen za turisticku '04 i '06 :)

A za C1/D idem cim mi agencija da zeleno svetlo (pominjali su jun) tako da ces imati uskoro informaciju iz prve ruke :D
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline Lepo Obucen

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Odbijen za B2, koliko to utice na dobijanje C1?
« Reply #4 on: 11/July/2013 »
Mogu samo da kazem da utice mnogo nazalost.

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Re: Odbijen za B2, koliko to utice na dobijanje C1?
« Reply #5 on: 12/July/2013 »
Utice dosta, jedan momak iz moje grupe je dobio odbijenicu za C1/D iz istih razloga jer je ranije dobijao odbijenice, sad koliko sta utice, to ne mozes znati dok sam tamo ne odes i zatrazis.
What goes around comes around

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Odbijen za B2, koliko to utice na dobijanje C1?
« Reply #6 on: 15/July/2013 »
Mogu samo da kazem da utice mnogo nazalost.


Znas li barem razlog zbog koga su te odbili?
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Re: Odbijen za B2, koliko to utice na dobijanje C1?
« Reply #7 on: 16/July/2013 »

Znas li barem razlog zbog koga su te odbili?

Koliko sam ja upucen ne dobijes razlog samo ti kazu refused.
What goes around comes around

Offline bd09090

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Odbijen za B2, koliko to utice na dobijanje C1?
« Reply #8 on: 28/October/2013 »
Mora da ti daju razlog kad te odbiju za bilo koja vrsta vize, daju ti onaj kao pink papir i tu pise da si odbijen i koi razlog, jas sam jedan put dobio J-1, drugi put pre par mjeseci odbili za C1/D, nadam se kada apliciram treci put za C1/D da cu imati pozitivan odgovor  ;D

Offline miri

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Odbijen za B2, koliko to utice na dobijanje C1?
« Reply #9 on: 28/October/2013 »
nazalost utice, jer misle da preko broda hoces da se domognes USA, to je jedno od prvih pitanja, da li si odbijen? i zasto?
znam zbog druga koji je tako nazalost prosao,pa je zavrsio na recnim brodovima i sad uzima duplo vise para nego ja no;;; i sad ona stara... ko zna zasto je to dobro!
ali glavu gore,pravila postoje da bi se krsila  :wave:

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Odbijen za B2, koliko to utice na dobijanje C1?
« Reply #10 on: 31/October/2013 »
a kako sad neko moze da zakljuci da neko zeli da se domogne USA ako ide da radi na brod , tako bi mogli sve da odbiju iz istog razloga

ja licno nemam uopste zelju ni da vidim USA nesto posebno a ne da zivim tamo

a neka frka mi sad kad treba da radim vizu

Offline miri

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Odbijen za B2, koliko to utice na dobijanje C1?
« Reply #11 on: 31/October/2013 »
pa ako neko prvo aplicira za b1/b2 vizu i bude odbijen, a zatim trazi c1/d vizu , u ambasadi im se cini da ti preko broda hoces da dodjes do Amerike, jer ljudi ilegalno masovno bas preko c1/d vize ulaze i ostaju, ili odu sa broda ili se jednostavno ne pojave na ukrcaj...znam za masu slucajeva, kad sam bila na carnival inspirationu nisu nam dali mesec dana da izadjemo u americkom portu, nekima cak tri meseca,jer su 5 filipinaca pobegli sa broda i to cak ne naseg, nego Costinog...tako da mozda ti nemas takvu nameru,ali ima ljudi koji imaju ::yes::

Offline Americano

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Odbijen za B2, koliko to utice na dobijanje C1?
« Reply #12 on: 01/December/2013 »
Pozdrav ljudi, vec neko vrijeme iscitavam forum redovno i stvarno ima korisnih informacija pa sam se eto i ja prvi put odlucio da napisem nesto. Naime prosao sam sve intervjue i dobio poziciju  Buffet Stewards na Princess kompaniji, zakazan mi je intervju u ambasadi 5 decembra to jes sledeceg cetvrtka.I sve bi bilo ok i opusteno da me u agenciji nisu isprepadali da postoji mogucnost da budem odbijen zbog toga sto sam prije 2 godine odbijen za turisticku vizu i da ce me zbog toga drugacije gledati u ambasadi i da spadam u rizicnu grupu.Sad ne znam u opste kako da se postavim u ambasadi i sto mogu da ocekujem,oce li me bas cimat oko toga i praviti probleme...bas sam zbunjen i prepadnut. I da napomenem da sam 2010 bio u usa na J1 vizi na W&T programu i potpuno regularno se vratio bez prekrsaja vize.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Odbijen za B2, koliko to utice na dobijanje C1?
« Reply #13 on: 02/December/2013 »
Ne znam sta da ti kazem.
Meni su prakticki uvalili turisticku vizu, na pet godina, iako ju nisam ni trazio, a citao sam da je jos ljudi proslo tako.
Kakav to treba biti razlog da turistu zabrane posjet?
Jedino ako imas isto prezime kao vodja alkaide ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Americano

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Odbijen za B2, koliko to utice na dobijanje C1?
« Reply #14 on: 02/December/2013 »
Ne znam kako je kod vas u Hrvatskoj ali u americkoj ambasadi u Podgorici se vrlo tesko dobijaju turisticke vize  osim ako nemas neki jak dugogodisnji posao po mogucnosti u drzavnoj firmi i jos milion nekih stvari da bi ispunio uslove i dokazao da ces se vratiti nazad.Ja u trenutku apliciranja za turisticku vizu nisam imao posao,na fakultetu mi je ostao samo diplomski,nemam zenu i djecu...i samim tim sam odma sumljiv da cu ostati u usa.Imao sam brdo dokumentacije sve sto se moglo izvaditi izvadio sam,imao sam dosta jako garantno pismo iz usa,pare na racunu...ali nista od toga nije pomoglo.A u ambasadi sam bio sa djedom,planirali smo da idemo u posjetu njegovoj sestri u Kaliforniju i ja sam isao kao pratioc jer je covjek star ne bi putovao sam ali dzabe oboje su nas odbili bez konkretnog objasnjenja zasto.
Sad me frka jer ne znam sto da ocekujem kad odem sledeci put i kakva pitanja da ocekujem? -()-