Author Topic: Laptop na brodu  (Read 42915 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nichana

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Laptop na brodu
« on: 19/May/2009 »
evo mene opet -()-
pade mi na pamet ovo oko laptopa,sta stvarno sve kupujete tamo,ja sam npr.laptop svakako mislila nosit,naviknuta sam na svoj comp i slijepo poznajem svaki foldler, i naravno ja zelim tamo da stogog zaradim jer kad bih sve kupovala a prodat ne mozes po istoj cijeni jer naravno nije vise novo,bude se dosta u minusu ili se ja varam??

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Laptop na brodu
« Reply #1 on: 19/May/2009 »
Nema nista lose u tome da nosis svoj laptop na brod, samo ne zaboravi ga deklarirati na odlasku iz aerodroma, jer bi ti na povratku mogli naplatiti carinu.
Inace, laptop je dio lifestyle-a danasnje populacije na kruzerima, gotovo svi ga imaju.
Primjetio sam da ga velika vecina mladih koristi po aerodromima, kako u nasim, tako i u americkim.

Moja omiljena kombinacija je kupiti $300 mini laptop Acer One i vanjski lcd monitor 19" ($150).
Ako se vise ne vracam na isto mjesto, prodam monitor, a laptop ponesem i prodam ga kod kuce i jos zaradim.
Naravno, lutanje po americkim gradovima na day off i nije najbolje provedeno vrijeme, pa je idealno naruciti na brod preko interneta i VISA kartice, koja je dostupna svakom tko radi na kruzerima.

Moja omiljena stranica je www.tigerdirect.com

Evo bas gledam, moja kombinacija je jos vise pojeftinila, i sad je $219.97 + $150 za 22" monitor  ::yes::

 
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Andromeda

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #2 on: 21/May/2009 »
 :D
vidi molim te moj monitor... a tesko se rastjem od njega, koja ivota od slike, dao si mi Šefe dobru ideju za monitor, jer prosto se zgraavam kad pomisli na neki lap-top bez ovakoc lepe i jasne slike dok sam umorna od posla, trebaju mi boje da se relaksiram, a tu mi je monitor bitan... ne znam za vas, ali meni oni ekrancici bas zamaraju oči!
Kako poneti sa sobom neke podatke i neki filmic, mislim da usb flah nije bas dovoljan za neke filmice i serijale, ima tamo tv sa programom filmskim osim u bioskopima? :hekla:

Offline ivyperson

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #3 on: 21/May/2009 »
Kako poneti sa sobom neke podatke i neki filmic, mislim da usb flah nije bas dovoljan za neke filmice i serijale, ima tamo tv sa programom filmskim osim u bioskopima? :hekla:

Kupiš si eksterni disk. Ima ih raznih veličina. Ja sam si nedavno nabavila jedan od 320 GB i na njega mi stane sadržaj za oko 50-tak DVD-a. Spojiš ga na usb izlaz (kao i usb flash). Jako praktična stvarčica.

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #4 on: 24/May/2009 »
Kupiš si eksterni disk. Ima ih raznih veličina. Ja sam si nedavno nabavila jedan od 320 GB i na njega mi stane sadržaj za oko 50-tak DVD-a. Spojiš ga na usb izlaz (kao i usb flash). Jako praktična stvarčica.

ovaj?


Izuzetno kompaktni uređaj malih dimenzija, idealan za poslovne korisnike kojima je nužno da svakodnevno prebacuju bitne fajlove sa kućnog na poslovni računar i obrnuto. Kapacitet je dovoljan za hiljade pesama, fotografija i bitnih poslovnih fajlova. Uređaji su maksimalno jednostavni za korišćenje i prenošenje, a što je najbitnije - ne zahtevaju eksterno napajanje, kompletno snabdevanje strujom se obavlja isključivo preko USB konekcije. Instalacioni disk nije neophodan. Uređaj prati fantastični softver za trenutnu sinhronizaciju i sigurnosnu enkripciju osetljivih podataka.

    * Kapacitet: 320 GB
    * Interfejs: USB 2.0
    * Brzina protoka: do 480 Mbit/s
    * Dimenzije: 126.15 x 79.5 x 15 mm
    * Masa: 0.18 kg
    * Boja: Crna,Bela,Roze,Crvena

Cena: 9.590 din.(sa PDV-om)
 


http://www.pakom.com/KatalogProizvoda/OpisProizvoda.aspx?sifra=9010662

Offline majolica

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Odg: Re: Laptop na brodu
« Reply #5 on: 28/November/2009 »

Moja omiljena stranica je www.tigerdirect.com

 

[/quote]

super je ova stranica,a zanima me koliko vremena treba proci da si napravis tu Visa karticu i kako si mozes naruciti online laptop??

inace kupujem dosta online,ali doma kad sam,ovako ne znam koju adresu da stavim kad budem na brodu???

izgleda da idem na royal,hm ako prodjem intervju :moli: :pop1:

Offline legionnaire

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Odg: Laptop na brodu
« Reply #6 on: 28/November/2009 »
super je ova stranica,a zanima me koliko vremena treba proci da si napravis tu Visa karticu i kako si mozes naruciti online laptop??

inace kupujem dosta online,ali doma kad sam,ovako ne znam koju adresu da stavim kad budem na brodu???
I mene zanima kako dobiti Visa karticu na brodu i sta navesti prilikom narucivanja da bi mi posiljka stigla na brod na kome se nalazim?
Sefe pucaj!  :)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Laptop na brodu
« Reply #7 on: 28/November/2009 »
I mene zanima kako dobiti Visa karticu na brodu i sta navesti prilikom narucivanja da bi mi posiljka stigla na brod na kome se nalazim?
Sefe pucaj!  :)

Ispucao sam se na tu temu vec prije ...  :rtfm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Laptop na brodu
« Reply #8 on: 29/November/2009 »
I mene zanima kako dobiti Visa karticu na brodu i sta navesti prilikom narucivanja da bi mi posiljka stigla na brod na kome se nalazim?
Sefe pucaj!  :)

Odes u banku, npr.Bank of America, ili Wells Fargo (ja sam kod njih) i otvoris racun, za otvaranje ce ti trebati, ID sa broda i I-95.
Idi u filijalu banke u luci u koju ces se opet vratiti, iz razloga jer trebas i preuzeti VISA debit karticu.
Onda je sve gotovo.Sto se tice adrese, trazi od crew pursera adresu kompanije na koju mozes primati postu i na tu adresu naruci. Ja sam to radio 15-ak puta, i sve je ok.
Ali da ne duzim vise, kao sto je Sef rekao :rtfm: :rtfm: :rtfm:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline majolica

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Odg: Laptop na brodu
« Reply #9 on: 29/November/2009 »
hvala na odgovorima
@seaman
ja citam svaki clanak,ali nisam nasla konkretan odgovor,tj zanima me kreditna kartica jer planiram kupiti na rate....ili se moze i sa debitnom -()-
@sef
Dragi Sefe nemoj te se ljutiti na nas pocetnike na ovom forumu,svi smo jedno bili smotani u necemo oT oT

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Laptop na brodu
« Reply #10 on: 29/November/2009 »
hvala na odgovorima
@seaman
ja citam svaki clanak,ali nisam nasla konkretan odgovor,tj zanima me kreditna kartica jer planiram kupiti na rate....ili se moze i sa debitnom -()-
@sef
Dragi Sefe nemoj te se ljutiti na nas pocetnike na ovom forumu,svi smo jedno bili smotani u necemo oT oT


Pa vidi, ako vec imas kreditnu karticu od kuce, pola posla si odradila, samo onda trebas da odes na npr. amazon.com, registrujes se, siguran je site, ja stalno shoppingujem tu.
Ako pak zelis da skratis proceduru konvertovanja novca sa svoje CC da ti dere domacu valutu u US$, ti izvoli.
Po meni, bolje ti je da otvoris racun u Wells Fargo banci, oni cak ni ne naplacuju VISA classic debit karticu, a svugdje u svijetu se ona placa, bar necega 20, bio to euro,$, funta, itd.
Bio sam u Bank of America, oni isto nisu losi, ali u Wells Fargo te nista ne kosta uopste.

Pogledaj malo, cak mislim kad dodjes na brod, mozes i online otvoriti racun sad, idi www.wellsfargo.com, pa mozes uraditi i personalizes card kao sto sam ja uradio, stavis sebi dragu fotografiju da bude na kartici umjesto nekih budala sto oni stavljaju :) :rofl:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline majolica

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Odg: Laptop na brodu
« Reply #11 on: 29/November/2009 »
Pa vidi, ako vec imas kreditnu karticu od kuce, pola posla si odradila, samo onda trebas da odes na npr. amazon.com, registrujes se, siguran je site, ja stalno shoppingujem tu.
Ako pak zelis da skratis proceduru konvertovanja novca sa svoje CC da ti dere domacu valutu u US$, ti izvoli.
Po meni, bolje ti je da otvoris racun u Wells Fargo banci, oni cak ni ne naplacuju VISA classic debit karticu, a svugdje u svijetu se ona placa, bar necega 20, bio to euro,$, funta, itd.
Bio sam u Bank of America, oni isto nisu losi, ali u Wells Fargo te nista ne kosta uopste.

Pogledaj malo, cak mislim kad dodjes na brod, mozes i online otvoriti racun sad, idi www.wellsfargo.com, pa mozes uraditi i personalizes card kao sto sam ja uradio, stavis sebi dragu fotografiju da bude na kartici umjesto nekih budala sto oni stavljaju :) :rofl:

Cool je to sa slikom,bas idem sad pogledati sta se nudi he he,da si to rjesim ako mogu.

hvala ti Seaman

 :uzdravlje:

Offline milicasu

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Odg: Laptop na brodu
« Reply #12 on: 01/December/2009 »
Ja ovaj isti WD eksterni HD kupila u americi za 60$ nov prosloga meseca  :run:

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #13 on: 09/April/2010 »
Letim za par dana za USA pa me interesuje da li na izlasku iz Srbije i ulasku u USA treba prijaviti laptop i fotoaparat ili ne?

Offline JustChillin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #14 on: 09/April/2010 »
Care, pri ulasku u USA (jos u avionu) dobijes customs declaration gdje navodis sta imas u svom posjedu, laptop, foto aparat, cash itd..

Qui audet adipiscitur