Author Topic: Laptop na brodu  (Read 42802 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Laptop na brodu
« Reply #15 on: 10/April/2010 »
Care, pri ulasku u USA (jos u avionu) dobijes customs declaration gdje navodis sta imas u svom posjedu, laptop, foto aparat, cash itd..



Na Plesu ti nitko neće ništa reći, nego moraš tražiti pri prvom prolazu na izlaz gdje imaš jednog carinika u kućici, i trebaš popisati serijske brojeve opreme koju iznosiš, inače će ti po povratku udariti porez na tehničku robu koja nije uvedena u deklaraciju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #16 on: 11/April/2010 »
Na Plesu ti nitko neće ništa reći, nego moraš tražiti pri prvom prolazu na izlaz gdje imaš jednog carinika u kućici, i trebaš popisati serijske brojeve opreme koju iznosiš, inače će ti po povratku udariti porez na tehničku robu koja nije uvedena u deklaraciju.


Sefe hvala,pitam jer mi je ovo prvi odlazak za USA,a inace na aerodromima po Evropi laptop nikada nije niko ni upisivao niti pitao za njega niti pri izlasku niti pri povratku.
E sad mi nije jasno na I-94 pod adresa odsedanja pisem adresu kompanije,adresu broda onosno luke ili adresu hotela gde odsedam?

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #17 on: 11/April/2010 »

Sefe hvala,pitam jer mi je ovo prvi odlazak za USA,a inace na aerodromima po Evropi laptop nikada nije niko ni upisivao niti pitao za njega niti pri izlasku niti pri povratku.
E sad mi nije jasno na I-94 pod adresa odsedanja pisem adresu kompanije,adresu broda onosno luke ili adresu hotela gde odsedam?
ja ti nisam pisao nista od toga a nisam plato carinu
ono di cu bit i to nisam napisao nego kad sam dosao na carinu su oni napisali

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Laptop na brodu
« Reply #18 on: 11/April/2010 »

Sefe hvala,pitam jer mi je ovo prvi odlazak za USA,a inace na aerodromima po Evropi laptop nikada nije niko ni upisivao niti pitao za njega niti pri izlasku niti pri povratku.
E sad mi nije jasno na I-94 pod adresa odsedanja pisem adresu kompanije, adresu broda onosno luke ili adresu hotela gde odsedam?

hotela gde odsedas
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #19 on: 11/April/2010 »
hotela gde odsedas

u houstonu smo morali pisati adresu kompanije. svi smo radi toga morali ponovo popunjavati formular  oT najbolje provjerit na immigrationu.

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #20 on: 11/April/2010 »
E hvala Nera,i ja stizem u Houston iduce nedelje,na Carnival Ecstasy.

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Re: Laptop na brodu
« Reply #21 on: 03/August/2010 »
šefe može mala pomoć, ako se nađe nešto za kupit na npr. ebay-u ili sličnim stranicam a nalazimo se na brodu i želimo to kupiti, gdje se vrši dosatva?? što bi trebalo navesti za adresu dostave?
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Laptop na brodu
« Reply #22 on: 03/August/2010 »
šefe može mala pomoć, ako se nađe nešto za kupit na npr. ebay-u ili sličnim stranicam a nalazimo se na brodu i želimo to kupiti, gdje se vrši dosatva?? što bi trebalo navesti za adresu dostave?

Čim dođeš na brod, iz crew office-a će ti dati vizitku na kojoj se nalazi tvoja adresa tj. adresa broda dok je u američkoj luci.
Na brodu ima čovjek koji će ti donijeti paket u kabinu, ili će ga dati tvojem menadžeru.
Na njoj su i tel. brojevi koje možeš nazvati u svakoj luci u kojoj brod pristaje, ako imaš hitan slučaj.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Re: Laptop na brodu
« Reply #23 on: 03/August/2010 »
hvala Šefe  :uzdravlje:
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Offline obrad8

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #24 on: 13/August/2010 »
Htio bih ponijeti externi HD, laptop kupiti na brodu, buduci da je HD pun filmova, serija, pjesama koje naravno nisam platio vec DL piratskim kanalima, da li postoji sansa da imam problema zbog toga? Da li neko obraca paznju na to ili ga mogu slobodno nositi, thx.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Laptop na brodu
« Reply #25 on: 13/August/2010 »
Htio bih ponijeti externi HD, laptop kupiti na brodu, buduci da je HD pun filmova, serija, pjesama koje naravno nisam platio vec DL piratskim kanalima, da li postoji sansa da imam problema zbog toga? Da li neko obraca paznju na to ili ga mogu slobodno nositi, thx.

Nemaš frke što se toga tiče.
Naći ćeš dosta ljudi koji sakupljaju dvd filmove na externom HD-u, pa se možeš mijenjati i trampati sadržaj.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #26 on: 14/August/2010 »
mene više zanima ukoliko i kupim laptop negdje na putu, kako to prošvercati natrag u HR, da onim carinicima ništa ne plaćam? isto tako je i sa fotićem. Ako je netko uspio, da vas čujem.

zahvaljujem

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Laptop na brodu
« Reply #27 on: 14/August/2010 »
mene više zanima ukoliko i kupim laptop negdje na putu, kako to prošvercati natrag u HR, da onim carinicima ništa ne plaćam? isto tako je i sa fotićem.
Ako je netko uspio, da vas čujem.

zahvaljujem

Nekada se moglo, ali sada imaju opaku ekipu, moraš spremiti 50-100$ na stranu za podmazivanje.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #28 on: 14/August/2010 »
Nekada se moglo, ali sada imaju opaku ekipu, moraš spremiti 50-100$ na stranu za podmazivanje.

govorimo o Zagrebu? kak se to točno onda radi, staviš onak u putovnicu ili neki drugi način?

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #29 on: 18/August/2010 »
Ciao ljudi..vidim dok sam ja bio tamo da se forum OPASNO razradio i drago mi je zbog toga..

Evo da ne kakim puno da predjem odmah na stvar iz mog vidjenja kako stoje stvari, bar tamo gdje sam ja bio, sza drugo ne garantujem  :

Sto se laptopa tice, moze da se koristi svuda po brodu osim u Gues area, bas smo zbog toga dobili mail od PSD-ja da se obrati posebna paznja na to. Ja sam kupio laptop za 50 $, isti takav u Bosni kosta nekih 70 eura, sto znaci da sam dobio extra cijenu, koristio ga , i prije nego cu otici prodam ga za vecu cijenu i zaradim na polovnom hahaha :) Filipinci su cudo :)

Sto se tice nosenja, ja nisam nosi al iz tudjih nekih iskustava znam da jedan nije problem ponijeti, bar u Bosnu, ako je otpakovan naravno i vec si ga koristio tamo, to je privatna stvar i to se moze tolerisati. Uglavnom ja sam uzimao stvari u BEST BUY ili COSTCO, mada je BEST BUY ubjedljivo najbolji za te stvari. Sto se tice online kupovine s VISA karticom, naravno da je najbolja stvar sto se moze naci, tako sam kupio telefon , sigurna kupovina i brza, nema sta, al moram da spomenem kod otvaranja VISA kartice, morao sam da ponesem kopiju pasosa, CREW ID i da polozim 100 $ na karticu , koje takodju mogu da potrosim do kraja do 0 $ na racunu, zasto je polog, to neka neko pametniji odgovori ja nisam za to pametan :) Viza mi je dosla u roku 10 dana, spremna za online kupovinu :) Najbolji nacin po meni za kupovinu online je EBAY, otvoris pay pal nalog i rukas ko pravi, sta ti srce hoce.Stvari su mi dolazile u jedan od portova i redovno su stizale, nikad nije bilo kasnjena niti ikakve greske, samo se stavi adresa SHIP AGENCIJE u tom gradu i ime broda i to je to.Naravno adrese za slanje moraju da se poklapaju i na EBAY nalogu i na PAY PAL adresi, ako se neko zezne i to se ne poklapa blokirace mu karticu vjerovatno. Sve po PS-u i nema greske sigurno.

E sada sto se tice prenosenja ostalih stvari, ja sam recimo kupio nekih satova guess i fossil ( poveci broj, treba to sada sve prodati ovde j*** te)  i NIKO AMA BAS NIKO MI NIJE DIRNUO TORBU od VANKUVERA do PRIJEDORA, ni u USA, niti u Njemackoj niti u Beogradu, ma nije niko ni zucnuo, kako sam ostavio sve tako sam i nasao u trobi, cak i FLUID za zippo koji ne smije da ide u prtljag, nije niko dirnuo :) Hahahaaha

Tako da vam je to sve od drzave do drzave, kakve si srece, kakav je carinik i to..Covjeka u Bosnu mozes prosvercati jbte :)

Uzdravlje ljudi moram se javiti sa postom nekim javno s mojim svim utiscima, al ako to budem pisao, potrajace :)

Vozdra  :plovim: