Author Topic: Laptop na brodu  (Read 42785 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline magicman

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #45 on: 27/October/2010 »
Tebi je IT struka, pa se ne ubrajas u prosjecne korisnike ... 99% ljudi na kruzerima laptop koristi za internet, gledanje filmova, muziku i fotografije, a za to im ne treba nista skupo. Skupo drze doma.
da, čitam malo prije o krađama, radije nek se neko počasti tim acerom nego asusom koji imam doma i skojega pišem...
nije samo i do baterije, već i do težine, laptopovi pogotovo noviji recimo moj, sa grafičkom teško ispod 2.5 kg, plus 16" ekran isto nije baš za ugodno gledanje filmova, uz to ako dodam i monitor koji teži nekih 6,7 kg...na kraju ću samo elektroniku imat po koferima...
A što se tiče tog della, vjerojatno stoji, ali danas čim kupiš laptop sa grafičkom padne broj sati..ali to je već skroz druga priča o prijenosnicima i njihovim korisnicima..
(i meni je IT struka, pa sam baš zato i na mukama koji netbook da kupim a da ne potrošim puno love a ne izgubim na performansama, za sada mi taj acer nekako bestbuy, jer doma imam skoro pa novi laptop)

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: Laptop na brodu
« Reply #46 on: 27/October/2010 »
Nisam imao prilike duze da se druzim sa netbook-ovima, ali kad ih gledam meni su svi isti - i iznutra i spolja. Sad dolazi do male razlike ukoliko koriste nVidia ili AMD platformu. Merlinsa sam radio na nekoj sićuriji tipa netbook i ukočili mi se prsti samo dok sam iskucao podatke. Sva sreca, pa se radi misem... Msm da MSI ima 12.1" netbook-ove sto bi mi bila prava mera. Ne znam da li jos neko pravi 12" ali sa tim mobilnim platformama.
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Offline Jure

  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #47 on: 27/October/2010 »
http://www.dell.com/us/p/alienware-m17x/pd

Samo jednom se živi!!!!!!!!!!!!..............!!!...............

Offline magicman

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #48 on: 27/October/2010 »
http://www.dell.com/us/p/alienware-m17x/pd

Samo jednom se živi!!!!!!!!!!!!..............!!!...............
tog će mi carnival poklonit za doprinos na radu...  oT

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #49 on: 27/October/2010 »
moje je iskustvo da sam ucinila pravu stvar sto nisam kupila netbook. planirala sam naruciti online jos prije nego sam dosla na brod. kad sam uzivo vidjela o cemu se radi, grdo sam se razocarala. tipkovnice su dosta lose na jeftinijim modelima,  i imala sam filing da radim na masinama starima 4-5 godina. oni malo skuplji su vec u rangu sasvim solidnih laptopa. na kraju sam se odlucila za laptop, dell 1545, jako jeftin, a ima fenomenalan ekran, baterija mu traje vise od 3 sata s ukljucenim wirelessom (nekom je to malo, no cijelo vrijeme na brodu mi nije trebalo vise bez struje), lagan je, ne moram se zezat s eksternim dvd-romovima i sl. da ne kazem da sta se tice softvera vrti sve bez pol frke, od igara do photoshopa.
ovo za kupovanje ekstra monitora. sefe, svaka cast, al ja u svojoj kabini nisam imala mjesta da se okrenes, a kamoli da jos stavim i monitor, cak i lcd. laptop mi je stajao na stolici, nisam imala kamo s njim. film sam mogla gledat samo u krevetu, za sto je laptop fino posluzio.

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #50 on: 27/October/2010 »
na kraju sam se odlucila za laptop, dell 1545, jako jeftin

gdje si ga kupila? preko neta ili...?

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: Laptop na brodu
« Reply #51 on: 27/October/2010 »
Ajoj, meni su se bas svideli Dell Adamo i HP ENVY, ali su mi malo skupi za koriscenje na brodu. Stoga, bice nesto kao Dell Inspiron 14 ili najdalje cu se pruziti za Sony VAIO EB, ali sumnjam.

Koliko je lako (ili tesko) uvaliti laptop? Mislim na lap koji sam koristio za vreme Popajstva, jer planiram da kupim neki posteni na kraju?
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Offline marvell

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #52 on: 28/October/2010 »
Meni nema dvojbe , namjeravam uzeti
http://www.tigerdirect.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=6680915&CatId=4935
ako se ikada ukrcam na brod i nakon par placa  :run:

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #53 on: 28/October/2010 »
gdje si ga kupila? preko neta ili...?

ne. otisla sam u best buy (ogromni ducan s elektronskom opremom) jer mi se nije dalo cekat da mi ga isporuce. imas tih best buyeva posvuda i imaju jako dobre cijene.

Offline Traxx

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #54 on: 01/February/2011 »
Pozdrav!

Kakva je praksa sa punjenjem laptopa ili bilo čega što ima ovu našu utičnicu europsku...

Šta nisu na brodu američke utičnice?
Posao i život na brodu su super ... ako se izboriš za posao koji voliš i/ili želiš raditi. U suprotnom je mučenje i križanje dana na kalendaru.

Offline Lucky

  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #55 on: 01/February/2011 »
Pozdrav!

Kakva je praksa sa punjenjem laptopa ili bilo čega što ima ovu našu utičnicu europsku...

Šta nisu na brodu američke utičnice?

Za takve stvari postoji converter (nastavak na adapter laptopa)

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #56 on: 01/February/2011 »
Pozdrav!

Kakva je praksa sa punjenjem laptopa ili bilo čega što ima ovu našu utičnicu europsku...

Šta nisu na brodu američke utičnice?
U svakoj kabini imas uticnicu za 220v i 110v, tako da ne treba ti adapter, a ako ti i zatreba adapter mozes da ga kupis u walmartu je oko $10 univerzalni adapter. b00/
Ovako izgleda malo kvalitetniji adapter, u njemu imas sve uticnice, usa, europe i za australiju.  :D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Laptop na brodu
« Reply #57 on: 01/February/2011 »

Šta nisu na brodu američke utičnice?

imaš u kabini i jedne i druge, a ako baš hoćeš, adapter kupiš na svakom koraku za 99c

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Traxx

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #58 on: 01/February/2011 »
hvala na brzim odgovorima :)
Posao i život na brodu su super ... ako se izboriš za posao koji voliš i/ili želiš raditi. U suprotnom je mučenje i križanje dana na kalendaru.

Offline hocunabrodhocunabrod

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Laptop na brodu
« Reply #59 on: 11/March/2011 »
E, ovako, posto sam nov na forumu i uglavnom samo citam i upijam informacije dok ne odem na brod, naleteo sam na ovu temu koja je u mojoj struci pa da se ponudim, kome god treba bilo kakva pomoc oko laptopova ili necega sta je najbolje za njih i tako to neka se javi, rado cu pomoci svakome, radim u servisu i prodaji racunari, a uskoro nadam se i na brodu :)
E, a sad ja imam jedno pitanje vezano sa iskustvima prenosenja laptopova preko granice, odnosno, cuo sam da je pocela akcija suzbivanja piraterija, bla bla, i kao ako vam na granici vide da imas nelegalan windows uzimaju laptop... Da li je neko imao bilo kakvih iskustva sa ovim?
Iskreno mislim da je to velika glupost jer ima brdo mogucnosti da ih zeznes al ajd, bolje da pitam  :google!:
:)