Author Topic: Šta vi predlažete, za koju poziciju da idem?  (Read 3007 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline genre994

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
  • Hope is a good thing!!!
    • View Profile
Pozdrav, dugo, dugo razmisljam o kruzeru, iako je vjerovatno rano, ali ne mogu da ga izbacim iz glave. Za 2 mjeseca punim 19 godina.

Ukratko:
- Svaki ljetni raspust (3 mjeseca), nocne smjene, sve sto ide zajedno sa pekarskim poslom, proveo sam radeci u pekari, poslodavac je bio vise nego zadovoljan. I dan danas smo u kontaktu.
- Volim fotografiju, zabavljam se s tim vec 2 godine.

S obzirom na ovo do sada sto sam kroz srednju skolu radio sta vi predlazete za koju poziciju da idem, posto zelim da se spremim, imam 19 godina, imam jos vremena do kruzera, radit volim i nije mi tesko.
Zelim da cujem sugestije koje poslove da trazim, nije bitno da li ce taj posao imati veze sa fotografijom, pekarom ili picom, posto imam vremena da radim, naucim nesto novo sto bi mi vise pomoglo na kruzeru, da dobijem iskustvo, odredjene preporuke.

I ono osnovno, koji je age limit za kruzer?

Jedan prijatelj je otisao prije 3 mjeseca na kruzer, s njim sam u kontaktu i pomoci ce mi oko svega, savjeta pa nadalje.
Jedan poznanik iz mog grada je otisao prije 10-tak dana na Carneval kruzer, u oktobru puni 21 godinu, s obzirom da jos nema 21, interesuje me kako je uspio upast.

Hvala puno ljudi, znaci imam vremena jos, zelim da odaberem dobar posao s kojim cu upast na kruzer, sad za sad razmisljam da se necu zadovoljiti samo sa jednim ugovorom, ali vidjet cemo.
da, zaboravih da dodam, volim da putujem! to je jos jedan bitan razlog.

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: Šta vi predlažete, za koju poziciju da idem?
« Reply #1 on: 28/June/2013 »
Mozes da radis sigurno na NCL-u sa manje od 21. godine i ne znam gde jos bese, pretrazi malo forum, pisalo se o tome sigurno. Ne mozes u baru i kazinu po zakonima mnogih drzava, ali to te ionako ne zanima :).
Mlad si, razmisli sta te pre svega vise zanima, iscitaj forum, vidi sta bi ti bilo bitnije na brodu (pare, shoping, izlasci, krace i lakse radno vreme...).

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Šta vi predlažete, za koju poziciju da idem?
« Reply #2 on: 28/June/2013 »

I ono osnovno, koji je age limit za kruzer?


Starosne Granice za Rad na Brodu
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=138.0
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline genre994

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
  • Hope is a good thing!!!
    • View Profile
Re: Šta vi predlažete, za koju poziciju da idem?
« Reply #3 on: 28/June/2013 »
@mlw

Prvo mi je bitno da upadnem, znaci da dobijem prvi ugovor bez nekih velikih poteskoca, zato i pitam koju poziciju da trazim, koje iskustvo. Engleski mi ide, ali opet ne zelim sebi da dopustim da padnem na intervju-u, zato sam htio nesto manje zahtjevno. Svi kazu da se moze napredovati, da se mogu traziti druge pozicije, jel to tacno?
Hvala

Admin:
Izgleda da samo NCL i Carneval (kada se radi o posluzivanju sa hranom) primaju ispod 21. Hvala

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Šta vi predlažete, za koju poziciju da idem?
« Reply #4 on: 28/June/2013 »
Procitaj po forumu. Imas sve potrebne info od drugih ljudi koji su vrijedno pitali i pisali :-) ukratko ako ne prodes za poziciju koju zelis cesto ti ponude nizu. Tako da pucas na sto vise mozes ali ne pretjeruj  :uzdravlje:
audaces fortuna iuvat

Offline genre994

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
  • Hope is a good thing!!!
    • View Profile
Re: Šta vi predlažete, za koju poziciju da idem?
« Reply #5 on: 29/June/2013 »
Hvala na odgovorima.
Jos jednom, mene interesuje sljedece: s obzirom da imam vremena da se pripremim i da shodno tome radim i steknem iskustva, sta biste mi vi predlozili na koju poziciju da ciljam, gdje su to dobri uslovi? kuhinja,bar,photo, bilo sta? Prijedlozi vaseg iskustva, sta ste vidjeli do sada na kruzeru, koje je vase zaduzenje bilo i jeste li zadovoljni.
Hvala

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: Šta vi predlažete, za koju poziciju da idem?
« Reply #6 on: 05/July/2013 »
Bar, shop, kazino, ali valjda si i sam svestan svojih mogunosti i zelja :)

Offline Moon

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Šta vi predlažete, za koju poziciju da idem?
« Reply #7 on: 05/July/2013 »
Za sve ispod 21 godine, otpadaju bar i kazino - ne mogu da rade sa alkoholom i kockom.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Šta vi predlažete, za koju poziciju da idem?
« Reply #8 on: 05/July/2013 »
Za sve ispod 21 godine, otpadaju bar i kazino - ne mogu da rade sa alkoholom i kockom.

Veteranska opaska  :???:  ?


Nisi u pravu. Lično sam prije 2 godine bio gost na Carnivalu, bio je jedan momak iz Tuzle čini mi se, sa 19 godina je radio u bar dept-u, bar waiter.
When it comes to money, nobody can be trusted !