Author Topic: 7 dana kruz na Karibima  (Read 3570 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline joeblack

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
7 dana kruz na Karibima
« on: 28/June/2013 »
Posle mesec dana zavrsenog ugovora da sumiram sve, nadam se da ce nekom pomoci moje iskustvo
Moj prvi ugovor je bio na Ruby Princess. Ukrcao sam je u oktobru u Veneciji i krenuli smo krosing preko atlantika.
Prvih par dana kao i svi pogubljen si na brodu, pocinjes da ucis posao, i svi su relativno tu da ti pomognu, ja sam imao srecu da sam imao dva Srbina u timu pa mi je bilo lakse da mi objasne na srpskom.
Prvi kruz nije merilo posla pa cu opisati sedam dana kruz na Karibima.

Dan 1 Majami.
Varijanta 1:
Slikas emarkation obicno pocne oko 11 do 4, sastanak tima u 5, obicno se sumira kruz pre, i prave se planovi za sledeci kruz.
Posle toga radis u galeriji od 7 do 9. Znaci ukupno 8 sati rada.
Varijanta 2:
Jutranja prodaja (najgori posao), pocne od 6 do 10, prodajes slike iz predhodnog kruza. Posle toga dril koji pocinje u 4, pa onda sastanak i posle toga slikas restoran od 6 do 9.
Ukupno radnih sati 9.
Varijanta 3:
Pocinjes sa drilom u 4, sastanak u 5 i posle toga rad u galeriji do 11, posle galerije ciscenje masina. Ukupno rada 8 sati.

Dan 2 Princess cays
Princess Cays je privatna plaza na ostrvu Elutera, tamo apsolutno nema nista, samo plaza.... obino niko od posade nije voleo princess cays.
Dan ti pocinje u 8, sedas u manji brod (tender) koji te vozi na plazu.
Na princess cays smo slikali Znak (welcome to pricess cays), Ajkulu (plasticnu igracku :D), mostic i ljude na plazi. Obicno se zavrsi u 1.
Posle toga rad u galeriji od 5 do 11 (sa pauzama). Sve ukupno 11 sati rada

Dan 3 Sea day (dan na moru)
Dan na moru je uvek rezervisan za formal night.
Radni dan pocinje u galeriji od 8:30 do 12 ili od 12 do 3
Posle toga radi se setap portreta koji traje oko 45 minuta, posle toga sastanak u kome se stalno isto prica.
Formal night: postoje 2 posla, slikanje portreta ili restoran.
Kao level 1 slikas restoran, prvi formal se slikaju glave, znaci jedan covek jedna slika. Tu se obicno umire, jer moras da nakupis dosta slika, ljudi su stoka, ali vremenom naucis da kuliras sve.
Slika se od 5 do 10. Posle toga radis premestanje slika, jer mora da se osobodi prostor u galeriji za nove slike.
Portreti, najbolji deo posla, imas svoj portret studio na brodu, pocinjes da radis u 5 i slikas do 10:30. Dobijes set poza i drzis se toga. Jako jednostavno, pazis na detalje i sve je uredu.
Posle slikanje premestaju se slike i stavljaju se slike sa formala, koje se u toku formala stampaju i vecinom su gotove na kraju veceri.

Dan 4 St Maarten
Najbolji port na Karibima mnogo prodavnica, restorana, i prelepa plaza. U portu je uvek parkirano nekoliko brodova, tako da je taj dan uvek mnogo ljudi.
Taj dan ili slikas ljude kad izlaze sa broda (gangway) od 10 do 1 i posle toga rad u galeriji nekoliko sati, ili radis u galeriji od 5 do 11. Ukupno 7 sati rada.

Dan 5 St Thomas
U slucaju Ruby Princess, najgori port, jer parkiraju brod jako daleko od grada pa moras da juris taksi i nikada nemas vremena za nesto vise.
Dan pocinje slikanjem ljudi kad izlaze sa broda (gangway) od 7 do 11. Posle toga setap portreta od 3 i formal od 5 do 11. Ukupno radnih sati 13.
Drugi formal je uvek laksi jer se u restoranima slikaju parovi, grupe.... A na portretima je uvek slabija posecenost i nema toliko guzve (mada zna da bude dosadno, jer vreme slabije prolazi).

Dan 6 Grand Turk
Grand Turk je slican port kao i princess cays, privatna plaza Karnival korporacije, ima mnogo sopova, restorana, prelepa bela plaza.
Dan pocinje radom u galeriji do nekih 12 sati, posle toga slika se izlazenje ljudi sa broda (gangway) do nekih 2-3 (zavisi koliko brzo izadju sa broda).
Posle toga uvece se radi u galeriji od 6 do 11. Ukupan 13 radnih sati.

Dan 7 Sey Day (dan na moru)

Zadnji dan kruza radi se ceo dan u galeriji od 8:30 do 23:30 sa pauzama. Ukupan brod radin sati 13.

Sve u svemu svi kazu da su Karibi najgori za rad, meni je sve kako prihvatis.... Prva stvar ti ides da RADIS ne ides na kruz, ako hoces kruz uplati i uzivaj.
Ja sam proveo 6 meseci na Karibima radio sam i uzivao....
Ako neko ima pitanja rado cu odgovoriti na svako.

Offline Moon

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: 7 dana kruz na Karibima
« Reply #1 on: 28/June/2013 »
Quote
Prva stvar ti ides da RADIS ne ides na kruz, ako hoces kruz uplati i uzivaj.
Ja sam proveo 6 meseci na Karibima radio sam i uzivao....


Svaka cast.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: 7 dana kruz na Karibima
« Reply #2 on: 28/June/2013 »
 :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Fikko

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: 7 dana kruz na Karibima
« Reply #3 on: 30/June/2013 »
Svaka cast na postu, na opsirnosti i detaljima.

Hvala.

Meni kao buducem fotografu to veoma znaci.

 :uzdravlje:
Neki ljudi nikada ne polude, kako dosadne živote oni mora da vode.

Offline togapyy

  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: 7 dana kruz na Karibima
« Reply #4 on: 16/September/2013 »
Evo ja imam pitanje :D
Placa li Princess kartu fotografima ili neke druge troskove?
"But if you never try you'll never know" - Coldplay

Offline eldos

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: 7 dana kruz na Karibima
« Reply #5 on: 17/September/2013 »
Evo ja imam pitanje :D
Placa li Princess kartu fotografima ili neke druge troskove?

Fakat ne razumijem jesil ti neki troll ili spamer... Odgovorio sam ti na isto pitanje u drugom postu, a ti nisi znaci ni pogledao.  :smack:

Offline togapyy

  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: 7 dana kruz na Karibima
« Reply #6 on: 17/September/2013 »
Kad sam pitao ovo u onoj temi, jos nije bilo odgovora, a obe teme su zastarjele pa sam zato napisao u obe da autori vide, nisam znao da si i ti upucen  :deda:
"But if you never try you'll never know" - Coldplay

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: 7 dana kruz na Karibima
« Reply #7 on: 17/September/2013 »
@togapyy, smanji obim pisanja na forumu. Radije samo čitaj.
Kada budeš imao što za reći, onda piši koliko hoćeš.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline PVS

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: 7 dana kruz na Karibima
« Reply #8 on: 21/September/2013 »
Hvala za opis, evo me na Royal Princess-u na drugom ugovoru i Karibi od 7 dana me čekaju početkom novembra, za sada se muvamo po Mediteranu.
Ne zvuči teško osim ako negde ne ubudže još jedan formal.