Author Topic: Make money vs. see the world  (Read 1915 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Make money vs. see the world
« on: 29/June/2013 »
Cekajuci glavni intervju, prelistavam sve moguce i nemoguce teme  :D OK, pripremila sam odgovore na mnoga pitanja koja mislim da bih mogla da ocekujem, ako me improvizacija ne unisti, bice valjda sve ok. Jedan odgovor me zbunjuje. Na vise mesta sam videla da ljudi savetuju da, kada vas pitaju sta vam je vaznije- da dobro zaradite ili da obidjete svet, steknete iskustvo, bla, bla, odgovorite sa "novac".
Lagala bih kada bih napisala da mi je novac nebitan, ali trenutno mi je vise od svega vaznije ono drugo - iskustvo i putovanje i prilika da napravim nesto vise i drugacije u zivotu. Sta mi savetujete da kazem, ukoliko me to pitaju? Kako uopste formirati odgovor da ne zvuci u "show me the money"  :yahoo: ili tralalalala romanticarskom "samo mi se putuje, novci dodju i odu" fazonu, koja god da je opcija pametnija?

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: Make money vs. see the world
« Reply #1 on: 29/June/2013 »


Opcija koja ti je po meni najbolje je : napredovanje.
Reci im kako njihova kompanija nudi sve sto si zeljela, te ti omogucuje da se bavis necime sto zelis i sto volis. Ono.lagano kiss ass.
Nakon toga sta im sve ispricas ljepo ih pitas kakve su tvoje mogucnosti u buducnosti u njihovoj kompaniji, te je li moguce napredovati.
Kod mene je upalilo :)  :uzdravlje:
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline iggac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: Make money vs. see the world
« Reply #2 on: 29/June/2013 »
Isto mene kad su pitali na zavrsnom zbog cega bi voleo da radim za RCCL ja sam rekao kako oni imaju najbolje uslove za rad i kako tu imam najvise sansi da izgradim ozbiljnu karijeru i da napredujem.