Author Topic: Kako pametno švercati?  (Read 2682 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Kako pametno švercati?
« on: 01/July/2013 »
Evo posto mi se uskoro blizi sign off date, kupio sam par stvarcica koje bi htio nekako prosvercati... Zanima me kako ste vi uspjeli prosvercati nesto tipa parfem, novi laptop, dva mobitela i tako te stvarcice :D
Ja sam recimo curi kupio parfem kojem je kutija skoro ko pola mog kofera, uopce me je strah stavljat to u kofer jer znam kako se ludacki ponasaju s koferima, a opet nisam siguran dali ga mogu imat u rucnoj prtljagi, jel ima netko iskustva s tim? Inace parfem je 100ml

Offline The D

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Kako pametno švercati?
« Reply #1 on: 01/July/2013 »
ja imam super sistem...sve otpakujem i recimo svu elektroniku strpam u ranac za laptop, sa laptopom naravno :) parfeme niposto u rucni jer ce ti uzeti....parfeme satove i sl strpaj u normalne kofere ( ja uvek sve raspakujem tako da izgleda kao da je koristeno)...u sustini niko te nece dirati dok nedodjes do zadnje granice...surcin-bg ..tu mene obavezno kad vide da imam dva kofera zaustave i ispituju, nisu mi nikad nista uzeli ali su pretresali. znam da ne bi trebalo da nosis kubanske cigare(mozes meksicke i ostale zemlje) kroz usa, ako ti nadju uzece ti a mogu i da ti naplate kaznu.
“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw
off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”
― H. Jackson Brown Jr.

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Kako pametno švercati?
« Reply #2 on: 01/July/2013 »
Ja uvek raspakujem sve iz kutija, stavim u onu zip bag za svaki slucaj ako se i razbije, i umotam u majcu.

Ali sto kaze D niko te nista nece pitati dok ne dodjes na Surcin, tamo kad me snime da vucem 2 kofera i veliki ranac na ledjima odmah se postroje i dobar dan, odakle vi i sta imate u torbama, dolazim sa broda i samo svoje licne stvari. Pregledaju torbe i to je to.

Nista strasno, ali kontam ako nosis 2 laptopa, 5 aparata i 10 parfema da ce ti neko nesto reci. Ovako 2 parfema, 1 laptop, 1 ipad, kamera,to mislim da je ok.  :D

Offline togapyy

  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Kako pametno švercati?
« Reply #3 on: 16/September/2013 »
Mozda malo glupo ali jeli laptop ide pod rucnu prtljagu gore sa tobom ili se mora staviti u tu jednu torbu za rucnu prtljagu?
"But if you never try you'll never know" - Coldplay

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kako pametno švercati?
« Reply #4 on: 16/September/2013 »
Mozda malo glupo ali jeli laptop ide pod rucnu prtljagu gore sa tobom ili se mora staviti u tu jednu torbu za rucnu prtljagu?

Svaka avio-kompanija ima na svom web-u definirano šta se podrazumijeva pod "ručnom prtljagom"
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline togapyy

  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Kako pametno švercati?
« Reply #5 on: 17/September/2013 »
Svaka avio-kompanija ima na svom web-u definirano šta se podrazumijeva pod "ručnom prtljagom"


Primljeno na znanje :)
"But if you never try you'll never know" - Coldplay

Offline mrcz

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Kako pametno švercati?
« Reply #6 on: 17/September/2013 »
U rucni.
Life spent resisting temptations is a wasted life.spent resisting temptations is a wasted life.