Author Topic: Nova ambasada u Beogradu (na Dedinju, Bulevar kneza Aleksandra Kara?or?evi?a 92)  (Read 12689 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Citam danas vesti i naletim da danas otvorena nova americka ambasada u Bgu.
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/391002/Svecano-otvaranje-nove-zgrade-ambasade-SAD-danas-u-Beogradu

Evo nekoliko iskustava s obzirom da sam vec ranije izvadio vizu u toj novoj ambasadi.

Prvo i najvaznije ambasada se vise ne nalazi u Kneza Milosa, vec je na Dedinju, u Bulevaru kneza Aleksandra Karađorđevića 92. Ako idete gradskim prevozom, autobus 42, stanica Šolina.

Placanje u Banci Intesa 14400din, zatim zakazivanje, i dolazak na razgovor.
Kada dodjete ispred, videcete gomilu ljudi koji cekaju sa pasosima, prosto je nemoguce promasiti je. Objekat je ogroman, meni vise lici na neki hightech training centar nego na ambasadu.
Sluzbeno lice vas proziva, stajete u red, prolazite prva vrata, metal detektor, tu ostavljate telefone, sve sto zapisti,  dobijate zauzvrat broj s kojim vam se te stvari kasnije vracaju nazad. Zatim vas salju u drugi objekat (samo pratite instrukcije mnogobrojnih grmalja od 2 metra kako vas upucuju gde treba :) ). Tu dolazite u glavni deo, opet metal detektor, zatim salter na kom sortiraju vasa dokumenta, dobijate vas broj i sadete u cekaonicu cekajuci vas red.
Prvi salter: Dolazite predajete dokumenta i cekate red za sledeci salter
Drugi salter: Ostavljate otiske
Treci salter: Razgovor sa americkim sluzbenikom. Pitanja su tipa gde radis, zasto, kako, koliko dugo, cisto reda radi dok ona popuni tamo sta treba.
To je manje vise to. Pasos se podize na lokaciji koju ste popunili u uputstvu za dostavu DHL u roku od 2-3 radna dana.





Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Da li je procedura ista kada se produzuje tranzitna viza?
Why Always Me?

Offline CaptainSpaulding

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Da li neko moze da mi kaze kako da dodjem do Americke Ambasade sa zeleznicke stanice?

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Pitaj nekog tamo kako da dodjes do slavije,ako ne pada kisa mozes i peske,nije daleko.Od slavije hvataj bus 42,ide pored marakane i staje tacno ispred ambasade.Kad prodje marakanu imas jos 4-5 stanica,nisam siguran,al` ne mozes da promasis ambasadu  ;)
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline CaptainSpaulding

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Znam gde je Slavija, otici cu 9. tramvajem.

Tnx :) :)

Offline mali od palube

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Danas uplatio u intezi i kostalo me 13600...jel to neki popust na lepotu il sam nesto zaj...  ""]]

Offline mali od palube

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Danas uplatio u intezi i kostalo me 13600...jel to neki popust na lepotu il sam nesto zaj...  ""]]
najvise volim razgovarati sa sobom...evo vidim da su jos neki toliko placali u drugim postovima...pao dolar verovatno ili sto je verovatnije SKOCIO DINAR  oT