Author Topic: Legija stanaca  (Read 4168 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Legija stanaca
« on: 01/July/2013 »
Da li je neko razmislajo o odlasku u legiju stranaca znam da je ovo forum o radu na brodu ali sluzenje u legiji stranaca ako se prezivi 5 godina moze da ima izuzetne benifte za "biseg legionara"
Pa sta mislite vredi li ici u legionare...

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Legija stanaca
« Reply #1 on: 02/July/2013 »


Misliš da je tamo lakše nego na brodu pa si se bacio na ta razmišljanja ili...

 :???:
Gnothi Seauton

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Legija stanaca
« Reply #2 on: 03/July/2013 »

Misliš da je tamo lakše nego na brodu pa si se bacio na ta razmišljanja ili...

 :???:
Posto pokusavam da odem za Kanadu a lii ako ne uspem odlucio sam definitivno dau martu 2014 odem do Francuske i probam da se prikljucim fracuskoj legiji stranaca. Imam mali problem sa kolenom nista stasno malo pucketa na poket pokusavam to da sredim(ne boli me nepestavla nikakav problem za trcanje) ali sam resio da malo ulozim u zdravlje vezbam redovno i promenio sam ishranu pa na prolece pravac Francuska. Stavicu link ako nekog zanim gde moze da se informise sta teba da ispuni da b pristupio http://foreignlegion.info/joining/ ovo nije oficalni sajt legije stanaca ali je bolje preveden sa francuskog dok na  oficialnom medical izgleda malo nerazumljivo, a evo i oficialnog http://www.legion-recrute.com/en/ znaci ko hoce u legionare mora u Francusku nema druge...ako se prezive raznorazna ratista moze da promeni zivot u jako pozitivnom smislu moj stav.
Jer ako niste spremni na rizik da mozda izgubite zivot u Avganistanu ili negde u Africi bolje se ni ne prijavljivati...

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Legija stanaca
« Reply #3 on: 03/July/2013 »

Misliš da je tamo lakše nego na brodu pa si se bacio na ta razmišljanja ili...

 :???:
Naprotiv siguno je mnogo teze nego na brodu nema dovoljno hrane spavas kao pseto svaki dan kada si u nokoj od konflikt zemalja dan kada mozda pogines ali svakao jedinstvena avantura od pustinja Afrike preko ludih talibana u Afganistanu i prasuma Juzne Amerike. :pilot:

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Legija stanaca
« Reply #4 on: 03/July/2013 »
ako se prezive raznorazna ratista moze da promeni zivot u jako pozitivnom smislu moj stav...

ne bih rekao da čovek na ratištu menja sebe u pozitivnom smislu.. ali svakako izbor je na tebi...

 :uzdravlje:
Gnothi Seauton

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Legija stanaca
« Reply #5 on: 03/July/2013 »
ne bih rekao da čovek na ratištu menja sebe u pozitivnom smislu.. ali svakako izbor je na tebi...

 :uzdravlje:
Nismo se razumeli ne sebe nego se posle prezivljenih 5 godina otvaraju nebrojane mogucnost  kako za poao tako i za zivot...ako se prezivi.
Ne bih hteo da neko pomisli kao sam neki ludak koj stalno pominje mogucnost da se pogine sluzeci kao legionar. Mada je svako ko je odlucio da pristupi legiji stranaca mora bit nacist sa mogucnoscu da ne prezivi.

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: Legija stanaca
« Reply #6 on: 04/July/2013 »
Citao sam na x mesta da je ubedljivo najmanja smrtnost sto se vojske tice upravo u legiji, pa ne verujem da to treba da te brine. A sto se zivota tice, mislim da moras da budes nacist s tim, da si u tome 120% i da te to zaista zanima da bi to i radio a ne da ti bude samo jedna mogucnost, jer njima pare i putovanja svakako nisu najvazniji :).

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Legija stanaca
« Reply #7 on: 04/July/2013 »
Citao sam na x mesta da je ubedljivo najmanja smrtnost sto se vojske tice upravo u legiji, pa ne verujem da to treba da te brine. A sto se zivota tice, mislim da moras da budes nacist s tim, da si u tome 120% i da te to zaista zanima da bi to i radio a ne da ti bude samo jedna mogucnost, jer njima pare i putovanja svakako nisu najvazniji :).
mlw nebih teo da te uvredim ali tvoji komentar nema mnogo dodirnih tacaka sa moim post-ovima, prvo u legionare ne ides da bi zaradio novac, vec da ti se pruzi mogucnost za totalno novi zivot, a ako nemas bar malo avanturistickog duha sigurno  ti i nepada pomisao na legionare toje sto se tice putovanja. Sto se tice "smrtnosti" tesko mozes da poredis ili si uporedjivao sa statisikama amercke voske koje ni n postoje. U legionare ides jer si spreman da za novu mogucnost zrtvujes sebe za interese Francuske.
Niko ko ima strah od mogucnosti da pogine ni ne prijavljuje se u legionare.
Zanimljiv je ovaj tvoj post izgleda kao da nista nisi razumeo, a ipak si osetio potrebu da nesto napises. Imas potrebu da izrazis svoje stav sto je lepo, a bilo bi jos lepse kada bi ima i smisla.
Nadam se da te nisam uvredio trudim se da budem maksimalno prijatan.
Svako dobro drugar   :wave:

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: Legija stanaca
« Reply #8 on: 05/July/2013 »
Nisi me uvredio, ne brini, tesko se ja vredjam ;).

Samo ja jednostavno ne vidim puno dodirnih tacaka zivota i rada na brodu, u Kanadi (pretpostavljam da si mislio na neki "normalan" posao), i u legionarima, nekako mi to sve ne ide zajedno. Naravno da se zbog para ne ide i da se ne dovodi u pitanje strah od smrti.
Ali zrtvovati sebe za interes francuske? Taj deo mi stvarno nije razumljiv, stbarno ne razumem sto bi se iko zrtvovao za neku totalno desetu zemlju bez koristi.

Offline Moon

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Legija stanaca
« Reply #9 on: 05/July/2013 »
Nisi me uvredio, ne brini, tesko se ja vredjam ;).

Samo ja jednostavno ne vidim puno dodirnih tacaka zivota i rada na brodu, u Kanadi (pretpostavljam da si mislio na neki "normalan" posao), i u legionarima, nekako mi to sve ne ide zajedno. Naravno da se zbog para ne ide i da se ne dovodi u pitanje strah od smrti.
Ali zrtvovati sebe za interes francuske? Taj deo mi stvarno nije razumljiv, stbarno ne razumem sto bi se iko zrtvovao za neku totalno desetu zemlju bez koristi.

Dodirne tačke?  :hmm: Radi (što mu se kaže) i ne misli.  :rofl:

Ima lepših i zanimljivijih avantura, načina da se zaradi novac i lepo spava. A savest je ono što nas tera da nalazimo opravdanje za sebe, pa onda vidimo kako je onaj drugi prljav i zao.

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Legija stanaca
« Reply #10 on: 05/July/2013 »
Dodirne tačke?  :hmm: Radi (što mu se kaže) i ne misli.  :rofl:

Ima lepših i zanimljivijih avantura, načina da se zaradi novac i lepo spava. A savest je ono što nas tera da nalazimo opravdanje za sebe, pa onda vidimo kako je onaj drugi prljav i zao.

moon ti bi bil sjajan politicar jer sa mnogo reci umes da kazes nista. Fenomenalne besmislene filozovske misli.
pozdrav za moon :clapping:

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Legija stanaca
« Reply #11 on: 05/July/2013 »
Gledaj ti ovo....

[yt=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=hsy4NoRPebw[/yt]