Author Topic: djcukor, Team Waiter, Carnival Cruise Lines  (Read 2462 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: djcukor
Država: Croatia
Spol: Muški
Kompanija: Carnival Cruise Lines
Pozicija: Team Waiter


Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Od prijatelja koji je odradio 4 ugovora za Carnival

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Visoka zarada i mogućnost napredovanja. I sve to uz putovanje svijetom!!!!

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Išao sam preko agencije Uspinjača (sada se zove Employment Power) jer je i moj prijatelj isao preko njih i rekao da su dobri.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Prvotno sam se prijavio na Carnival za bartender-a, ali su mi rekli da primaju samo u restoran, pa sam pristao na to.
U početku sam radio u menzi za posadu (Crew Mess) za 1400$ i dalje napredovao.

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Dosao je tip iz kompanije i pricali smo mozda 5-6min. Razgovarali smo o vremenu i cipelama (doslovno!!!). Odmah mi je rekao da sam prosao.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Oko 3000 DEM (danas oko €1.500) sa svime.

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Prijatelj mi je SVE objasnio, pa sam nosio samo najbitnije, a sve sam ostalo kupio u Miami-u, jer je tamo jeftinije.
Ponio sam malo donjeg vesa, majica i par kratkih hlaca. Kad sam stigao sam kupio brdo bijelih potkosulja, crnih carapa, dva para cipela, sanitarne potrepstine...

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Kaoticno! Svi su znali sta rade, osim mene i ostalih novaka koji su dosli samnom. Jako smo brzo naucili sto trebamo raditi – u roku od dva dana!

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
U pocetku ne bas previse, ali kasnije sam postao clan velike obitelji na brodu.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Cim sam dosao rekli su mi sto trebam raditi, a ako mi sto nije bilo jasno, pitao sam.
Ako mi netko nije zelio pomoci bio sam toliko dosadan da se ta osoba predomislila!

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Bez problema. U kabini si samo kad spavas, tako da se nisam osjecao ograniceno.
Sve slobodno vrijeme sam trosio na razgledanje, odmaranje uz citanje knjige i slusanje muzike.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Jako! Za razliku od sada, 2001-2003 godine se radilo po 14 sati, ali se moglo bez problema zaraditi 3000 $, a u to vrijeme 1 dolar je vrijedio 7 kuna – dakle 21.000 kuna mjesecno!! Nazalost, danas vise nije tako...

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Naravno! Brzo sam napredovao. Bio sam 2 tjedna u Crew Mess-u, 2 tjedna u Staff Mess-u, 3 tjedna u Petty Officers Mess-u, 4-5 tjedana kod kapetana i ostatak prvog ugovora u Room Service-u. Tada sam dosta cesto bio pozivan u Main Dinning Room. Na slijedecem sam ugovoru poceo kod kapetana mjesec dana, pa odmah u Dinning room.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Bio je odlicam! Crew party svaki tjedan! Stvarno smo se odlicno zabavljali!

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Svakakvi. Ima ih dobrih i losih. Ja sam pokusavao biti dobar sa svima i nisam pravio razlike.

  • Kako biste opisali putnike?
Takodjer ih ima svakakvih, ali covjek se navikne na drugaciji mentalitet. Ameri su drukciji ljudi od nas balkanaca i evropljana.
Pokusao sam to okrenuti u svoju korist i vecinom mi je to uspjevalo. Gledao sam na to kao na jos jedan izazov!

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Naravno! Ako platis zamjenu stignes sve vidjeti! Sada, kako cujem, vise nije tako, ali takodjer se sada vise ne radi 14 sati, nego 10 sati, pa se opet sve stigne pogledati!

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Harbour Heights, Seven Mile Beach, George Town, Grand Cayman

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Dobra zarada, putovanje svijetom, upoznavanje zanimljivih ljudi...
Svako malo vam se pruzi prilika da se zaposlite na kopnu (naravno, ako to zelite) i ostanete, npr., na St. Maarten-u!

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Puno posla, zahtjevni gosti... Sve su stvari koje si poslozite u glavi i prihvatite ih, pa nastavite raditi, ili ih ne prihvatite, pa odete kuci placuci...

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Samo ljudima koji znaju sto hoce i koji su sigurni u sebe i svoje sposobnosti.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Budite strpljivi i nabavite 1.500 EUR-a! Sve ostalo cete nauciti na brodu!

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Ne dopustite da vas glupa pitanja gostiju nazivciraju. Morate razumjeti da su Ameri ljudi koji zive u drugacijoj drzavi i imaju drugacije standarde.
Ako mislite da se svi ljudi trebaju ravnati po vama, onda posao na cruiseru nije za vas! Pokusajte sve okrenuti u svoju korist, a ne na stetu.
Takodjer, nemojte dopustiti sebi da vam kolege idu na zivce. To ce vam samo dodatno zakomplicirati zivot.
Radije ih pitajte za kakav mudar savjet, pa ce vas i kolege drugacije gledati.
NAJVAZNIJE: ne zaboravite se saliti na svoj racun!
To pomaze dignuti samopouzdanje i drugi na vas gledaju kao na covjeka koji je siguran u sebe i zna sto radi!
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline VilimZgb

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: djcukor, Team Waiter, Carnival Cruise Lines
« Reply #1 on: 02/July/2013 »
zadnja dva reda mi se sviđaju...  :uzdravlje: :uzdravlje:
Oprostite...Žurim!!!