Author Topic: kakve su sada place u Starboard cruise services?  (Read 11444 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: kakve su sada place u Starboard cruise services?
« Reply #15 on: 27/October/2013 »
Ja uopće ne razumijem tu 'tablicu', votever, Dubice pliz pojasni nama koji još nismo u tom štosu...

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: kakve su sada place u Starboard cruise services?
« Reply #16 on: 30/October/2013 »
Nazalost onih 500 $ fix place sto ,dobivam je podjeljeno na dva dijela.To znaci pola place plus provizija od navedenih produkata sa tablice .

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
Re: kakve su sada place u Starboard cruise services?
« Reply #17 on: 05/November/2013 »
  Hvala Dubica. I dalje mi nije jasno kako si zaradio samo 800$ za mesec dana kad pogledam ovu tablicu, ali možda je ovo za neki drugi kruz. Uglavnom znam da nije lako, želim ti sve najbolje.
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Offline djc

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Re: kakve su sada place u Starboard cruise services?
« Reply #18 on: 06/November/2013 »
ok. koliko sam shvatio, zarada je 881,61 USD od 28.9. do 11.10. tj., u 14 dana. pa to i nije tako lose! ako racunamo da mjesec u prosjeku ima 4,5 tjedana, to izadje 1983,62 USD!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: kakve su sada place u Starboard cruise services?
« Reply #19 on: 06/November/2013 »
Ova tablica predstavlja  Ocean pay wage statement, predstavlja 11 day cruise sa svim (commission in procent per product) .Ovo je bio samo sampel love koju sam dobijo kad smo dobili dupli commission ,preko 2%.Nazalost jedva pravimo target u 11day cruise i ako napravimo target dobivam oko 155 Eura .
Pozdrav iz Haife ? :uzdravlje:

Offline Maksuzija

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: kakve su sada place u Starboard cruise services?
« Reply #20 on: 26/February/2018 »
Iz mog iskustva plate na Starbordu su jako lose. Ja sam bio na Royal Liberty of the seas, i par drugara koji su bili na royalovim, carnivalovim i ncl-ovim brodovima. Svima su iskustva ista osim na NCL konkretno Getaway i Breakaway. Ta dva broda prave ok pare ostali su uzas. Ja sam na Libertiju jedva izlazio 1100 dolara sve ukupno sa provizijom. Plata zavisi u kom sopu se radi. Promo, specijalisti i nakit imaju jacu proviziju pa i uzimaju vise para. Problem na libertiju je i neka menadzerka  zbog koje je 11 ljudi dalo otkaz u toku mojih 5 meseci na brodu. Mala plata, los menadzment, da ne pominjem da kad ljudi daju otkaz, to ne znaci da ce vam odmah poslati nekog da ih zameni, vec znaci da ce te vise raditi za neku mizernu "sitninu". Sve u svemu ja se tamo ne vracam ni da utrostruce sitninu kojom nas placaju. Starbord polako gubi brodove, njihove prostore kupuju druge firme ili sama brodska kompanija otvara svoje sopove. Za svojih 5 meseci izgubili su 3 broda. Licno ne bih savetovao nikome da radi za njih, osim ako ne idete zbog para vec da samo putujete. Ako idete zbog para, bolje izaberite nesto drugo. Najbolje ako ste muzicar  ;D

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: kakve su sada place u Starboard cruise services?
« Reply #21 on: 26/February/2018 »
Ja potvrđujem da gube Carnival, kao najveću flotu.
Ionako sam iz mejlova znao da se proces dešava na drugim brodovima, a sad kad sam se vratio sa odmora video sam i na svom brodu - ja otišao, tamo bio Starboard; vratio se, ono Starboard nestao, neki drugi šopovi, neke druge kompanije se pojavile... šta, kad, kako, nemam pojma, zbrisali ih.

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: kakve su sada place u Starboard cruise services?
« Reply #22 on: 02/March/2018 »
I dalje Starboard drzi dosta Carnival brodova, tu su i Harding, Dufry i Heinemann u kombinacija sa Effy-em na ostalim brodovima, kolko ja znam...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: kakve su sada place u Starboard cruise services?
« Reply #23 on: 03/March/2018 »
mlw, moguće da različiti brodovi unutar Carnival-a imaju različitu dužinu ugovora sa istim koncesionarom, pošto se brodovi vode kao zasebne firme i to .. pa se čeka da istekne ugovor, ili je Carnival odlučio smanjiti suradnju sa njima pa im uskratio samo nekoliko brodova ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Klass Jan

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Starboard
  • Job Title: N/A
Re: kakve su sada place u Starboard cruise services?
« Reply #24 on: 16/June/2018 »
Evo ja sam danas dosao sa RCL kao RSA. Starboard je izgubio Carnival jer sam kao watch specalist morao da proveravam ship to ship delivery izmedju brodova. Iskreno ne znam sta da mislim u vezi buducnosti Starboarda jer izgleda kao da ima dve strane. Jako je lako dobiti HIPO trening u ovom trenutku a isto tako plata je s****.Mnogo vise obaveza za malo vise para.
Plata zavisi od mesta,sad sam napustio Singapur i tamo je bilo volontiranje  :airquotes:

Online pinkemerald

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Starboard
  • Recruitment Agency: Riv
  • Job Title: Shop
Re: kakve su sada place u Starboard cruise services?
« Reply #25 on: 03/March/2023 »
Ne znam da li se negde spomenulo, ali evo da napisem ovde da je base pay na Starboardu sada 900$ plus individualni comission.
Volela bih da se javi neko ko jos uvek radi da napise koliko sada izlaze mesecno.

Online pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: kakve su sada place u Starboard cruise services?
« Reply #26 on: 05/March/2023 »
za Starboard ne znam,ali i na Hardingu je tako isto...900+ neka bedna komisija koja nije preko 200$ mesecno i to je mAX!  jedan OFFF TOPIC,ali: drugar moj radi za PCL vec 6 godina, a od 2021 kako je HB preuzeo Princess, imali su neki Video Meeting pre nedelju dana,gde je receno da od sada, HB se izjednacuje sa svim platama i bonusima kako je na ostalim kompanijama tako je sada  i na Princessu. TO znaci da Assistnt manager ima smanjenju ,a menadzer koji je ,kako on kaze, imao 3000+komisija dok su radili za Princezu, sada posle nove strukture ide na 2500+komisija koja naravno opet zavisi od targeta...