Author Topic: Posao u UEA preko agencije Agave,hitno mi je potrebna pomo?  (Read 12666 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline AleksandarBUll

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Pozdrav,

Ne znam šta da radim pa bih zamolio da mi neko hitno odgovori na moj topic.

Prijavio sam se za rad u UEA preko agencije Agava,čitao sam već topice nekih likova koji se žale na ovu agenciju,oću da znam da li ću da protraćim vreme i novac ili ne,da li Agava nudi lažne informacije bez obzira što ima dozvolu,kakve profile uglavnom tamo traže i da li je istina da mora da se plati 200evra ili to kažu samo onako iz pakosti(ne želim da vređam nikoga),drugo:oću da znam da li je neko dobio ovo upustvo

Pravilnik ponasanja za vreme trajanja intervjua:
1.   Poslovno pristojno se obucite !
Npr. za devojke – suknja,pantalone,svečana košulja a za momke – košulja i pantalone(ne farmerke).
2.   Poneti sa sobom CV bez Vaših ličnih kontakt podataka .Jednu sliku kao za pasoš .
3.   Kad udjete na razgovor sa poslodavcem lepo i pristojno se predstavite i zapocnite razgovor pozitivni i nasmejani.Iskustvo koje smo do sada  stekli jeste da kandidati koji su bili pozitivni ,nasmejani i komunikativni  su ostavljali bolji utisak na poslodavce.
4.   Kad se zavrsi razgovor znacemo u toku dana dali ste prošli intervju.Kandidati koji su prosli, će dobiti predugovore od strane poslodavca.
A kandidati koji nedobiju predugovor tj. Posao , netreba da  se osecaju razočarano jer ćemo zajednički da radimo na tome da i oni dobiju ponudu koja će im odgovarati.Treba da posmatraju intervju kao vid procene svojih sposobnosti , kako bi vec na prvom sledecem intervju bili jos uspešniji.
5.   Radi efikasnijeg rada molimo Vas da prilikom čekanja rezultata koji će biti istog dana ,budite strpljivi i ne pravite gužvu i buku u samim prostorijama , kako bi sve proteklo u što kraćem roku.

Molim da mi što pre odgovorite jer sam pozvan za subotu 6.07.2013 u 10:00

Aleksandar
Srbija,Beograd



Ako neko zna neku drugu varijantu sigurniju neka mi ostavi web adresu
Hvala




Offline lanemi

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Izbegavaj Agavu u sirokom luku, ako je moguce... veruj mi

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Izbegavaj Agavu u sirokom luku, ako je moguce... veruj mi

Zašto da ti vjeruje? Imaš 2 posta na forumu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline AleksandarBUll

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Dajte ljudi ako možete da mi pomognete recite,imam 27 godian treba da idem u subotu u novi sad,oću da znam da li vredi da se cimam ili ne,pustite međusobne rapsrave

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Evo, znam ja neke detalje.

Ugovori su na dve godine, s tim sto posle 12 meseci bi trebalo da se izadje iz zemlje, na odmor. Neki se posle ni ne vrate za zavrse ugovor.

Smestaj je shared, tj. imas cimera istog pola. Svi hoteli imaju zasebne zgrade malo dalje od grada u kojima imas i bazene, teretane, radnjice, kantine, a hotelski mini bus ide na oko 15ak min ka poslu, tj. nazad u smestaj. E, sad, neke vise pozicije imaju sopstveni studio, a mislim da mozes i da biras live out opciju, s tim sto ti daju unapred predvidjenu sumu koju oni trose na smestaj (SVE se zna u ciframa, sve je predodredjeno, koliko za vizu, koliko za stan, za osiguranje, klopu, platu, uniformu, SVE), ali to cesto nije dovoljno jer su stanovi preskupi i vise se isplati ziveti u njihovom.

Plate su onako, nista posebno, opet zavisi od pozicije. Ne znam sada za ovu ponudu sto imaju za ketering, pisem generalno kada su poslovi u hotelijerstvu u Emiratima u pitanju. Za Katar je ista situacija.

Placaju i avionsku kartu u oba pravca. Medicinsko osiguranje takodje, s tim sto mislim, ali miiiislim, dakle nisam sigurna, da je uz residence vizu drzavno osiguranje obezbedjeno. Ne znam kakva se tacno viza dobija za ugovor od 2 godine. Dakle, mozda je ukljuceno privatno osiguranje.

Lekarski pregled je obavezan! Radi se test na HIV i hepatitis, a mislim i rendgen pluca. Ne znam gde se radi, ovde ili tamo, ali je obavezan.

Pisala sam jos neke podatke na temi o agenciji Feron. Vrlo je slicno, pa pogledaj. Ne znam da li je Agava losa ili dobra agencija, videli smo vise puta da je to cesto subjektivno, kada se agencije "ocenjuju". Stvarno ne znam. Ni dobro ni lose. Idi pa vidi. Proviziju uzimaju sigurno i nisu izuzetak, sve agencije to rade.

Negativne komentare najcesce pisu oni koji nisu citali ugovor, mislili su da ce "silno bogatstvo da zarade, ipak je to Dubai", a nisu racunali ni na cinjenicu da je npr. ovih dana tamo +45 i skoro 100% vlaznost vazduha, a pristali su da rade kao spasioci ili konobari na otvorenim bazenima.

Idi pa vidi, to ti je moj savet. Dobices predugovor ako prodjes intervju, ne moras da prihvatis ako ti se ne svidja.

Taj posao je sjajan za one koji zele ozbiljnu karijeru u nekom od tih vecih hotelskih lanaca, tipa Marriott, Hilton, itd.

Offline AleksandarBUll

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
ta agencija feron je za studente   :(,nema mi pomoći zauvek ću ostati u ovoj nedođiji  :ban:

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Gresis. Da, imaju work & travel za studente, ali pogledaj i ostale poslove koje nude. Pozovi ih i pitaj, vrlo ce ti lepo reci kako stoje stvari. A imaju i prezentacije o poslovima, mozes otici bez obaveza.

Offline AleksandarBUll

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Bar mi reci dal nešto naplaćuju i koliko? :(

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Mislis na proviziju? Pa, naravno. Niko se nece toliko cimati oko nekog za dzabe. Oni prolaze s tobom kroz sve aspekte apliciranja i guraju te na sto bolju mogucu poziciju, pomazu ti, doslovno ti mogu dati i pristup skajpu iz njihove kancelarije, ako ti nemas. Cesto postoje i online testovi, oni te pripreme na to. Trude se. U cilju im je da zarade, naravno.

Bez placanja mozes proci ako direktno apliciras, ali za to je potrebno puno srece, znanja, iskustva.

Zovi ih i pitaj sve sto te zanima. Mene niko ne placa da ih reklamiram :D ovo je samo prenosenje informacija koje znam, jer je i mene isto zanimalo.

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Samo u Srbiji ima bar 5 proverenih vecih agencija koje cesto salju radnike u arapske zemlje, ako ne verujes Agavi pozovi neku drugu agenciju, niko ti nece naplatiti razgovor :).

Offline AleksandarBUll

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Nisam rekao da ne verujem nego čitam tu postove koji kažu kako uzimaju proviziju pre nalaženja posla,da ti u UEA oduzimaju pasoš na granicu ko SSSR za vrme gvozdene zavesemda radiš i po 15 sati za soma dolara mislim....

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
To nije istina. Proviziju uzmu kada ti proslede avio kartu, dakle kada sve bude ugovoreno i reseno. Pasos ne oduzima niko, samo je mozda mnogo sigurnije da ti stoji u HR kancelarijama poslodavca. Jedino je vazno da citas ugovor i sitna slova, zbog penala ako dajes otkaz, a i da se informises o delu sveta u koji ides, ne samo o vremenskim (ne)prilikama, nego i o kulturi, obicajima, posebno sada kada im pocinje Ramazan. Za neke stvari se placaju visoke novcane kazne, a za neke se moze i u zatvor i to nisu bajke, nego realnost.

Offline AleksandarBUll

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
pa za soma dolara ne pada mi na pamet da robujem kod xxxxxxxxxxxx,u svakom slučaju hvala svima na pozitivnim odgovorima

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Ako bi ti pocetna plata bila 1000 dolara to bi za UAE (ne UEA) ili Katar bilo jos i solidno, mogu se naci i mnogo nize cifre. Ne bi robovao nikom, ne bi ti na granici niko uzeo pasos, ne bi ni 15 sati radio (8-10, prosek 9, tako kazu i neki ljudi koji su tamo), morao bi da platis penale ako prekidas ugovor pre vremena (ako se ne snadjes, naravno). Naravno, o ugostiteljstvu pricam.

Offline AleksandarBUll

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
malo je 1000 dolara to je 600 evra,neću da idem u inostranstvo za 600 evra,drugo te kompanije su licimerne ,gomila ilegalnih emigranata svakodnevon dođe u Švedsku i odmah dobije posao a ja treba da im dostavljam gomile dokumenata ma nek se nose,arapski ološ