Author Topic: Bar interview, Asuka  (Read 6580 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Bar interview, Asuka
« on: 03/July/2013 »
Evo , kako sam imala intervju za Asuku pa da ode ukratko napišem kako je to sve funkcioniralo u mom slučaju.

Dakle, nakon preliminarnog ( pisala sam o preliminarnom u temi predviđenoj za to) mi je javljeno iz agencije da imam u ponedjeljak finalni intervju sa gosp. Brunom iz Osla.
U ponedjeljak me nije uspio nazvati pa me nazvao u utorak i ispričao se i rekao da je imao puno posla.

Prvo me pitao kako sam , ja njemu da sam malo umorna jer smo radili zbog fešte u gradu dva dana duple smjene ali da je bilo super i da se isplatilo, da smo svi bili umaškarani bla bla pa smo se malo smijali, pa me pitao di radim. Ja sam rekla da radim u koktel baru, opisala da se nalazi u centru grada, da uvijek ima posla, pogotovo ljeti.
Pitao me kakav mi je šef. Ja sam rekla da smo dobili drugog šefa jer je onaj prethodni bankrotirao (opet se poceo smijat)  i prodao kafić skupa s osobljem drugom liku koji je super i koji je donio odlicnog supervizora koji prica nekoliko jezika i fantastično zna posao jer je radio po hotelima s 5 zvjezdica i kako se od njega puno toga može naučit.
Onda me pitao jesam li nervozna. Ja rekla da jesam malo. On je rekao opusti se- ja se momentalno opustila i diši- ja udahnula - on se opet počeo smijat  :rolleyes:

Pitao me jesam spremna ja rekla : ,,naravno,,.

Prvo pitanje, koje koktele imamo; Nabrojala sam 30 koktela i čaše za njih.
Drugo pitanje: odaberi par koktela i opisi kako se prave. Ja opisala mojito i dry martini, krenula dalje ali je reka; ,,great,, i postavio iduće pitanje.
Treće pitanje; U kojim se zemljama proizvode viskiji.
Tu sam spomenula Scotch i Bourbon i mozak mi stao, nisam se mogla sjetit kako dalje pa sam počela pričat ; but imamo u kaficu taj i taj viski i onda me pitao a radite li kakvu kavu s viskijem pa sam rekla; kako ne, Irish coffee sa Jameson , i onda sam se sjetila da je treća zemlja Irska i onda me pitao znam li četvrtu ja rekla da se ispričavam ali da se trenutno ne mogu sjetit ali da mu mogu pričat o proizvodnji viskija na što je on rekao da ne treba i  jesam čula za nekav viski koji u imenu ima ili queen ili nešto u vezi kraljevstva jer mi je prva asocijacija bila da je viski iz U.K što sam i rekla onako šaljivo na što je on rekao nije ali dobra logika i počeo se smijat. Tu smo još pričali tj. ja o proizvodnji.
4. Koja japanska piva znam. Ja rekla neki Sapporo sto sam guglala jednom ali rekla sam da ih baš nemamo na tržištu. On je rekao; no problem.
5. Otkud je Grand Marnier i kojeg je okusa. Nisam od silnog učenja više znala otkud je ali sam samouvjereno rekla Francuska iako nisam bila sigurna jer me ime asociralo.
Kojeg je okusa nisam znala ali sam rekla za koja pića se koristi. Posli sam se sjetila ali too late.
6. Koja piva imamo u kafiću, koje lagere ovo ono. Koja uvozna piva. Iz kojih zemalja. Koje je meni najdraže. Ja rekla Leffe i malo o njemu.
7. Iz koje su zemlje single malt viskiji.
8. Što znam o kompaniji - ja izbiflala ,,guglovinu,,.

Trajalo je 40 minuta, možda više. Ako nisam bila sigurna sam nekako okrenula na zafrkanciju i na kraju ja njega ispitivala on meni odgovara sa da ili ne.
Kad je bilo; ne rekao je ; no , but it's ok i nasmijao se. Nisam nikako ostajala bez teksta. Pričala sve što bi mi palo na pamet.

Na kraju me pitao znam li kolika mi je plaća, da su Japanci drukciji od Amerikanaca i da on ljudima koji su prije bili na brodu kaže da sve zaborave što znaju jer da je ovo skroz drukčiji princip rada.
Da Japanci ne vole da ih puno gnjaviš.
Da fizički nije naporan posao nego psihički jer je kultura skroz drukčija od ičeg što mi znamo i da treba određen period prilagodbe proći.
Da moram tamo učit japanski, imam satove (ako sam dobro shvatila , svaki dan) i da prva dva mjeseca niko ne očekuje da budem fluent ali posli da moram ( :hehe: )
Da je tjedno ograničenje radnih sati 70 h. Da nekad radis 11 nekad 8 , ovisi.
Da mi plaćaju liječnički i kartu do tamo ali kad idem kući sama plaćam kartu a lovu mi oni vrate ako se ukrcam na drugi ugovor.
Da se ide Japan, Koreja, Kina, Australija i Novi Zeland.

Imam li kakva pitanja? Ja pitala ; je li ugovor 6 mjeseci. On kaže ne nego 5 pa 2 doma.

Eto , tako je to bilo , mislim da sam sve ispisala. Ako sam nešto zaboravila nemojte zamjerit ali jedno 40 minuta priče je bilo...  
Odmah sutradan ujutro mi je javljeno da sam prošla i da mi je ukrcaj kada sam i tražila da bude, krajem rujna. To je sve što znam za sada.
Hvala svima na forumu na pitanjima i na savjetima kako se ponašati na intervjuu  :-*

Idem se bacit u more!  :-))))'
audaces fortuna iuvat

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Bar interview, Asuka
« Reply #1 on: 03/July/2013 »
 :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline tonkakiss

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Bar interview, Asuka
« Reply #2 on: 03/July/2013 »
Bravo :clapping:
...snovi se ostvaruju...

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Bar interview, Asuka
« Reply #3 on: 03/July/2013 »
 :-))))' thanx
audaces fortuna iuvat

Offline Moon

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Bar interview, Asuka
« Reply #4 on: 03/July/2013 »

Eto , tako je to bilo , mislim da sam sve ispisala. Ako sam nešto zaboravila nemojte zamjerit ali jedno 40 minuta priče je bilo...  
Odmah sutradan ujutro mi je javljeno da sam prošla i da mi je ukrcaj kada sam i tražila da bude, krajem rujna. To je sve što znam za sada.


A o plati, ni reč  :waiting:

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: Bar interview, Asuka
« Reply #5 on: 03/July/2013 »
1900 USD  +U+
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Bar interview, Asuka
« Reply #6 on: 03/July/2013 »
Čestitam Teus!! Meni bi bilo gore imati intervju preko telefona nego u živo, zato svaka čast što si se tako dobro snašla!  :clapping:
Sad pripreme za dalje! :yahoo:

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Bar interview, Asuka
« Reply #7 on: 04/July/2013 »
Upravo sam se čula s našom curom koja ide krajem srpnja na Asuku , tako da ce me tamo već čekat neko od naših. Pao mi kamen sa srca  :yahoo:

Ekipa, hvala na lipin ričima  :-))))'
audaces fortuna iuvat

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Bar interview, Asuka
« Reply #8 on: 04/July/2013 »
Odlicno!   :clapping:

Japanci su kul, bice to ok, samo napred!

Offline Clair

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Bar interview, Asuka
« Reply #9 on: 04/July/2013 »
 :uzdravlje: za čas ćeš postati japanka.  :D
Super si zapisala kako je sve prošlo. Meni je uvijek problem sjetiti se šta su me sve pitali.  :rolleyes:

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Bar interview, Asuka
« Reply #10 on: 04/July/2013 »
evo, sad me sjeti Clair  oT ... pitao me što je konjak :) otkud je konjak  :D to je sve! sto posto!  :yeah:
audaces fortuna iuvat

Offline stobi

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Bar interview, Asuka
« Reply #11 on: 26/July/2013 »
Sa zakasnjenjem od skoro mesec dana, Nek ti je srecno  :yahoo: Iskreno se radujem.
You are the creator of Your own destiny. It's You vs. You.

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Bar interview, Asuka
« Reply #12 on: 26/July/2013 »
Hvala  :D Pola stvari obavljeno, jos  malo. Sad mi je tako divno kuci. Cijenim svaku sekundu jos ova dva mjeseca ... Naravno da sad kad sam se odlucila otic sam dobila super posao u struci ali samo  sezonski tako  da   dobro  dodje  malo novih  iskustava u lijepoj nasoj  :rolleyes:  Nek sam i to dozivila ...
audaces fortuna iuvat

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Bar interview, Asuka
« Reply #13 on: 29/August/2013 »
Danas sam riješila vizu. Sad čekam da mi dođe u Dbk za koji dan da vidim na koliko dugo sam je dobila. Iz agencije sam dobila cd da moji vide kako izgleda ta Asuka i di idem. Kako mi se cini prevladavaju Japanci i Filipinci, tu i tamo koji bijeli, to s cd-a, stvarno stanje ne znam. Također sam dobila udžbenik od 100 stranica sa gramatikom japanskog i CD-om s izgovaranjem. Prva lekcija se zove ; TIPS  oT Riječi su otprilike ko one kobasice iz njemačkog samo što ništa ne razumiješ. Onda slike muškaraca i žena i njihovih pokreta i što ti pokreti znače. Kaže žene pokrivaju usta kad se smiju jer to znači da su skromne... Kupila sam neke ružne crne cipele, vraćaju mi 50 dolara za cipele, uzeli su mi mjere u agenciji i sad čekam nekakav famozni paket na kućnu adresu. Zanimljivo sve skupa, nema šta...  :hmm:
audaces fortuna iuvat

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Bar interview, Asuka
« Reply #14 on: 05/September/2013 »
Dobila vizu na 5 godina. :D Facoo
audaces fortuna iuvat