Author Topic: Ko je Tobias Döring  (Read 4899 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Ko je Tobias Döring
« on: 04/July/2013 »
Dobio sam ponovo neki mail od Vikinga, slican proslome, samo nije office viking, vec neki Tobias Döring, predstavlja se kao HR od pomenute firme. Ovo mi lici na 200% scam, nego da pitam ima li vas koji ste dobili mail od istog lika i da ste mozda dobili datum za intervvju itd ?

Sve informacije koje mi je poslao se podudaraju osim njegovog imena i maila, a i na google ga nema. Nije mi jasno, ako je skamer neki, kako on zna da sam ja poslao mail vikingu ?

Nije mi trazio novac unaprijed, samo je rekao da kada bude sledeci intervju u nekoj od lokacija koje su meni blizu da ce me kontaktirati.

Offline oblacic

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Ko je Tobias Döring
« Reply #1 on: 04/July/2013 »
Ako mu je mail @vikingrivercruises.com nije scam.

Naime HR managera ima izgleda gomilu, jer ja znam za 3 samo sa kojima sam bio u kontaktu. I rekao bih po mailovima koje sam razmenjivao da imas podelu njih koji su zaduzeni za tvoj put do broda i odobravanje karte i javljanje hotel manageru o tvom dolasku na brod, i na ove koji su zaduzeni za tvoju papirologiju, tipa vize, i ostalog. Pored toga izgleda da im ide podela i po brodovima, tipa da svaki brod ima svog HR u Basel-u, ili jedan HR radi za par brodova.
Ja sam prvo bio u kontaktu sa jednim HR, koji me je prebacio na koleginicu, koja mi je poslala ugovor, a onda me je treca osoba kontaktirala povodom karte za dolazak na brod.

Za tog cuo nisam, ali ako si kontaktirao office@vikingrivercruises.com, onda ti se javio neko od managera. Mada mi je ime delimicno poznato, moguce da je on bio jedan od njih 5-6-7 koliko ih je bilo @interview @zagreb @december 2012.


oblacic's stronger half

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Ko je Tobias Döring
« Reply #2 on: 04/July/2013 »
Ako mu je mail @vikingrivercruises.com nije scam.

Naime HR managera ima izgleda gomilu, jer ja znam za 3 samo sa kojima sam bio u kontaktu. I rekao bih po mailovima koje sam razmenjivao da imas podelu njih koji su zaduzeni za tvoj put do broda i odobravanje karte i javljanje hotel manageru o tvom dolasku na brod, i na ove koji su zaduzeni za tvoju papirologiju, tipa vize, i ostalog. Pored toga izgleda da im ide podela i po brodovima, tipa da svaki brod ima svog HR u Basel-u, ili jedan HR radi za par brodova.
Ja sam prvo bio u kontaktu sa jednim HR, koji me je prebacio na koleginicu, koja mi je poslala ugovor, a onda me je treca osoba kontaktirala povodom karte za dolazak na brod.

Za tog cuo nisam, ali ako si kontaktirao office@vikingrivercruises.com, onda ti se javio neko od managera. Mada mi je ime delimicno poznato, moguce da je on bio jedan od njih 5-6-7 koliko ih je bilo @interview @zagreb @december 2012.


oblacic's stronger half

Hvala buraz na odgovoru. Da, mail mu se zavrsava na vikingrivercruises.com.

Prvi put sam dobio mail od office-a, a sada sam dobio od tog lika :)

Uglavnom hvala na odgovoru, nadam se da je neko imao slicno iskustvo ili je takodje dobio mail od istog lika, pa da doda i taj nesto.

Offline oblacic

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Ko je Tobias Döring
« Reply #3 on: 04/July/2013 »
Buraz, nema sta da se cimas.

I meni su poslali pokoji mail sa office@vikingrivercruises.com a posle direktno mailovi od HR managera. Izmedju ostalog, ne mogu ja napraviti mail @vikingrivercruises.com jer oni imaju svoj hosting i oni i samo oni mogu napraviti novi mail @vikingrivercruises.com domain.

Sve je u redu. Sad samo da ti jave kad je interview, i gde. Imam ortaka koji isto ceka interview, pa kad dobijes info za datum i mesto, zamolio bih te da okacis novu temu, kako bi i on bio obavesten, ako kojim slucajem on ne bude informisan.


Obacic's stronger half

Offline ann

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Ko je Tobias Döring
« Reply #4 on: 07/July/2013 »
dobila sam i ja odgovor, samo kod mene je neka Heidi, cekam da me zovne da se dog.oko intervjua

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Ko je Tobias Döring
« Reply #5 on: 07/July/2013 »
Buraz, nema sta da se cimas.

I meni su poslali pokoji mail sa office@vikingrivercruises.com a posle direktno mailovi od HR managera. Izmedju ostalog, ne mogu ja napraviti mail @vikingrivercruises.com jer oni imaju svoj hosting i oni i samo oni mogu napraviti novi mail @vikingrivercruises.com domain.

Sve je u redu. Sad samo da ti jave kad je interview, i gde. Imam ortaka koji isto ceka interview, pa kad dobijes info za datum i mesto, zamolio bih te da okacis novu temu, kako bi i on bio obavesten, ako kojim slucajem on ne bude informisan.


Obacic's stronger half

Ok hvala mnogo, uradicu to :)

Offline tanjusns

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Ko je Tobias Döring
« Reply #6 on: 09/September/2013 »
Danas sam imala skype interview sa Tobiasom, za cabin stew, prosla sam. pa na listu cekanja :moli

Offline onegirl

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Ko je Tobias Döring
« Reply #7 on: 10/September/2013 »
Cestitam tanjusns  :-))))'
opisi nam malo kakav je bio intervju i tako to  b00/
"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover."

Offline krotedimiska

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Ko je Tobias Döring
« Reply #8 on: 19/September/2013 »
I ja sam dobio mail od Tobiasa... Rekao je da ce me kontaktirati za intervju... Sada je u pitanju vreme kada ce biti taj intervju :waiting: