Author Topic: Jel moze mala pomoc!?  (Read 2607 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CaptainCrash

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Jel moze mala pomoc!?
« on: 24/May/2009 »
U cetvrtak idem u BG na razgovor,vezano za posao.
Za pocetak mi je najbitnije da cujem misljenje coveka iz sea agency i da popricam sa njim na temu poslova koji su u ponudi(ako zadovoljim kriterijume).
Mozete li  mi dati neki savet,predlog...bilo sta?
Nije mi vazno da li je posao tezak(fizicki)ili nije,bitno mi je samo da je solidna plata i da se BRZE napredujem u odnosu na ostale pozicije jer imam 27 god,ozenjen sam i imam dete.
Tako da mi je novac zbog toga neophodan,svejedno mi je da li cu raditi 10 ili 15h dnevno.
Da li oni odredjuju kompaniju ili ja mogu da biram,koga izabrati...?
Ovo je smislim informativan razgovor,mada ce verovatno da utvrdi moje sposobnosti vezane za EN pa ako zadovoljim onda ce mi nadam se pomoci vezano za glavni razgovor sa predstavnikom kompanije ili kim vec treba da se prica.
Znaci zanima me sta predlazete.
Ici cu u pantalonama,cipelama i kosulji kratkih rukava(obzirom da sam 60km od BG-a),nadam se da mi to nece biti - kod njih,mada ako predlazete odelo,onda nek bude odelo.
Znam da sve ovo pise na forumu ali szaista ima mnogo TEMA i POSTOVA i dosta sam i procitao,misljenja su podeljena pa bih molio ovde da mi odgovorite i pomognete ako je ikako moguce,unapred hvala...
PS....da li na jos nesto treba da obratim paznju?

Znamda je lakse reci nego ostvariti,ja samo zelim da se spremim.Sto se tice napredovanja,nisam to rekao bez razloga,do sada sam radio nekoliko poslova i ni na jednom nisam dobio otkaz ili dao...na prvom ukinu moje radno mesto u svim bankama(obezbedjenje u Intesi),u drugom poslu posle 1god u ELTIM-u ostanemo svi radnici bez posla preko noci zbog dugovanja i raspadanja firme i nikom nista,3 zadnje plate nam nisu isplatili  i nikom nista!!!To je jedan od razloga zbog kojeg mi je do......o i resio sam da probam pa sta bude.
Zao mi je samo sto nemam nekog dobrog prijatelja koji to vec radi,koji bi mnozda mogao da urgira da zaobidjem agenciju jer znam da cu tu izgubiti bar pola para od svih troskova ali sta da se radi...trebalo bi da se isplati. :( :( :(

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Jel moze mala pomoc!?
« Reply #1 on: 01/June/2009 »
Ako budes otisao na razgovor sa Dejanom sa tim da nemas ideju gde bi radio,da ti je svejedno,on ce te ubaciti na radnu poziciju tamo gde NJEMU najvise odgovara - to moze i da ti se ne svidi a moze i da ti se svidi.
Ja sam radila  dva  posla na brodovima za koja nisam imala ama bas nikakvo prethodno radno iskustvo na tim poljima,znaci otisla sam tako da nisam imala pojma o poslu koji trebam da radim. Tako da nemoj to da ti bude neka prepreka  jer sve-ama bas SVE se nauci na brodu a ti kad vec dodjes na brod u okviru tvog odabranog radnog mesta,u skladu sa tvojim trenutnim mogucnostima te rasporede gde ces raditi i kakve ce ti biti duznosti.

Mozda bi Bar department (bar waiter) bila najbezbolnija varijanta.  :) Jer vec nekako vidim da ce ti nuditi restaurant waiter,cook ili galley  no;;;

odgovor je mozda dosao malo kasno,ali nema veze

sto se tice onog sto si rekao 'da bi zaobisao agenciju' - i to moze ako dobro/solidno pricas engleski i ako si ikad radio u nekom kaficu,ili nekoj drugoj radnoj poziciji sto se nudi na brodu.Samo treba da posaljes mejl sa Cv-jem na jednu od kompanija koja ima online application i cekas njihov poziv. Intervju je preko telefona.

Naravno da moze da se zaobidje agencija! Sta mislis kako je Dejan Sea agency ( i njemu slicni) dobio posao kad je otisao pre 15 i vise god. prvi put na brod  ;D