Author Topic: Kredit se sam otpla?uje jer stan iznajmljujem  (Read 10567 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Makes sense ..  :hmm:

„Zahvaljujući potvrdi o stalnim prihodima, uspio sam nakon prvog šestomjesečnog ugovora dobiti krediti i otplatit prvu ratu za stan.
Kredit se sam otplaćuje jer stan iznajmljujem, a spavam kod roditelja“, kaže jedan anonimni kruzeraš koji redovito odlazi na kruzere.


MojPosao.net - Zove me kruzer i početna plaća od šest tisuća kuna
http://www.moj-posao.net/Vijest/71171/Zove-me-kruzer-i-pocetna-placa-od-sest-tisuca-kuna/2/#ixzz2YSaGxHyP
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Kredit se sam otpla?uje jer stan iznajmljujem
« Reply #1 on: 08/July/2013 »
Definitivno ima smisla mada ga svakako ceka dugogodisnji kuluk na brodu za otplacivanje kredita i kamata.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline VilimZgb

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Kredit se sam otpla?uje jer stan iznajmljujem
« Reply #2 on: 08/July/2013 »
pa kredit se otplačuje od najma stana, tako da on ništa ne plača...
Oprostite...Žurim!!!

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Kredit se sam otpla?uje jer stan iznajmljujem
« Reply #3 on: 08/July/2013 »
pa kredit se otplačuje od najma stana, tako da on ništa ne plača...

Kapiram to ali sta kada se skine sa broda...u svakom slucaju je super stvar napravio.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline VilimZgb

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Kredit se sam otpla?uje jer stan iznajmljujem
« Reply #4 on: 08/July/2013 »
pa živi kod staraca, a u stanu podstanari koji sa novcem za najam plačaju njemu kredit...on nema nikakvih troškova
Oprostite...Žurim!!!

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Kredit se sam otpla?uje jer stan iznajmljujem
« Reply #5 on: 08/July/2013 »
pa živi kod staraca, a u stanu podstanari koji sa novcem za najam plačaju njemu kredit...on nema nikakvih troškova

To je ok ako planiras ceo zivot da zivis sa mamom i tatom...
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kredit se sam otpla?uje jer stan iznajmljujem
« Reply #6 on: 08/July/2013 »
To je ok ako planiras ceo zivot da zivis sa mamom i tatom...

... ako radiš u kiosku i prodaješ novine, ali ako radiš na brodu, nemaš troškova, i imaš minimum $1.000/mjesec  :hmm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline tonkakiss

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Kredit se sam otpla?uje jer stan iznajmljujem
« Reply #7 on: 09/July/2013 »
Pametan dečko!
...snovi se ostvaruju...

Offline Moon

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Kredit se sam otpla?uje jer stan iznajmljujem
« Reply #8 on: 09/July/2013 »
Makes sense ..  :hmm:

„Zahvaljujući potvrdi o stalnim prihodima, uspio sam nakon prvog šestomjesečnog ugovora dobiti krediti i otplatit prvu ratu za stan.
Kredit se sam otplaćuje jer stan iznajmljujem, a spavam kod roditelja“, kaže jedan anonimni kruzeraš koji redovito odlazi na kruzere.


MojPosao.net - Zove me kruzer i početna plaća od šest tisuća kuna
http://www.moj-posao.net/Vijest/71171/Zove-me-kruzer-i-pocetna-placa-od-sest-tisuca-kuna/2/#ixzz2YSaGxHyP


U Beogradu to nije moguće. Mnogi su uzeli stambeni kredit računajući na taj način.
Najam je duplo manji od rate za kredit.
Stan treba i da se održava - parket, stolarija, molerski radovi, bojler ... amortizacija.

Moguće je da se uštedi i kupi stan u nekom manjem gradu u Srbiji, za gotovinu  ;) .
U manjim mestima, kirija je manja.






Offline komsha89

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Kredit se sam otpla?uje jer stan iznajmljujem
« Reply #9 on: 09/July/2013 »
U Beogradu to nije moguće. Mnogi su uzeli stambeni kredit računajući na taj način.
Najam je duplo manji od rate za kredit.
Stan treba i da se održava - parket, stolarija, molerski radovi, bojler ... amortizacija.

Moguće je da se uštedi i kupi stan u nekom manjem gradu u Srbiji, za gotovinu  ;) .
U manjim mestima, kirija je manja.

Pa ja ne znam koliko ti zamisljas da ti je rata za kredit stana, ali u Beogradu i tek kako moze da se otplacuje kredit sa kirijom, posto ona ispod 300 eura ne ide, u zavisnosti od lokacije i vise !   :google!: :google:ˇ

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Kredit se sam otpla?uje jer stan iznajmljujem
« Reply #10 on: 10/July/2013 »
Pa ja ne znam koliko ti zamisljas da ti je rata za kredit stana, ali u Beogradu i tek kako moze da se otplacuje kredit sa kirijom, posto ona ispod 300 eura ne ide, u zavisnosti od lokacije i vise !   :google!: :google:ˇ

Gde ti u Beogradu iznajmljujes stan za 300e i vise? Ako nije Knez ili okolina Kneza, deo oko Arene ili Usca i jos par poznatijih i skupljih lokacija u gradu, sigurno neces placati toliku kiriju. Cene stanova za iznajmljivanje su pale poslednje dve godine. Dva primera: moj komsija izdaje dvosoban stan na Zvezdari (preko puta Zira hotela) u zgradi sa CG za 200e jer jednostavno ne moze da ga izda sa vecom cenom. Stan je potpuno opremljen. A drugi primer moja dva drugara koji zive u Sarajevskoj u jednoiposobnom stanu i placaju ga 180e mesecno. Tako da ako uzimas kredit sa mesecnom ratom do 200e onda mozes da se uklopis u celu ovu pricu. Sve preko toga je minus. A opet, ne cuh u poslednje vreme da je neko iz mog okruzenje uzeo stambeni kredit sa tako malom ratom sto naravno ne znaci da je nemoguce.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Moon

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Kredit se sam otpla?uje jer stan iznajmljujem
« Reply #11 on: 10/July/2013 »

izdaje dvosoban stan na Zvezdari (preko puta Zira hotela) u zgradi sa CG za 200e - Stan je potpuno opremljen.
dva drugara koji zive u Sarajevskoj u jednoiposobnom stanu i placaju ga 180e mesecno.

(Preko puta Zire, u Nikodima Milaša? Super kraj.)


S tim, da su pri kupovini pomenuti stanovi od skupljih, zbog lokacije... Ovde je mala nelogičnost, da se skupi stanovi izdaju za manje para, ali tako je.

Otprilike ovi iznosi kirije su i za Novi Beograd, Banovo brdo, Šumice, Konjarnik...

Zašto? Dostigle su neki minimum, jer stanovi moraju da se održavaju, a na cenu bojlera, slavine, parketa/ laminata ne utiče lokacija

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Kredit se sam otpla?uje jer stan iznajmljujem
« Reply #12 on: 10/July/2013 »
(Preko puta Zire, u Nikodima Milaša? Super kraj.)


S tim, da su pri kupovini pomenuti stanovi od skupljih, zbog lokacije... Ovde je mala nelogičnost, da se skupi stanovi izdaju za manje para, ali tako je.

Otprilike ovi iznosi kirije su i za Novi Beograd, Banovo brdo, Šumice, Konjarnik...

Zašto? Dostigle su neki minimum, jer stanovi moraju da se održavaju, a na cenu bojlera, slavine, parketa/ laminata ne utiče lokacija

U Albanske spomenice je ovaj stan ali svakako je super kraj. Ja zivim u blizini takodje i znam da su stanovi papreni. Mada su u mom kraju vecinom kuce a o ceni placeva da ne pricam. Inace na Konjarniku se moze naci i jos jeftiniji stan.

Cene su vrtoglavo pale jer je ponuda sve veca a potraznja sve manja. Onaj ko studira npr. mora da placa kiriju, komunalije, hranu i zivot u Bgu a to nikako nije jeftino. Zato i kazem da u Bgu takvu kombinaciju napraviti, uzeti kredit i kupiti gajbu a onda ziveti sa matorcima ili raditi na brodu a svoj stan izdavati je bas zeznuta prica.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Kredit se sam otpla?uje jer stan iznajmljujem
« Reply #13 on: 10/July/2013 »
Pogotovo što za bolju kiriju moraš stan i opremiti, a onda u računicu ulazi i nameštaj.

Pa onda mali problem ko će da brine o stanu i stanarima dok si ti na drugoj strani planete.

Pa veći problem što je teško naći dobre stanare - znam devojku koja izdaje stan i imala je raznih problema, počev od studenata koji unište nameštaj, veš mašinu, vrata od kupatila i terase, suše veš u stanu i izazovu buđanje zidova, ne plaćaju račune i stignu joj tužbe i kamate... pa preko manijaka koji se usele, prestanu da plaćaju i neće da izađu iz stana dok se fizički ne obračunaš sa njima.

Pa ne možeš računati na 100% izdatost, nekad će prolaziti i meseci između jednih i drugih podstanara, a u međuvremenu se moraju plaćati komunalije, porez, rate kredita...

Nije sve to baš tako lako.

I na kraju, posle X godina, dođeš konačno u svoj izrabljivani stan, a on je zreo za potpuno renoviranje.

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: Kredit se sam otpla?uje jer stan iznajmljujem
« Reply #14 on: 10/July/2013 »
Bilo bi lepo da se moze rentom isplacivati kredit ali sto se tice Beograda tesko,mozda u manjim gradovima. Koliko mi je poznato to vazi i za Zagreb. Isplacivnje rente se moze resiti ugovorom kao i sva ostecena imovina u stanu ili "izbacivanje " iz stana,naravno sve treba da bude na papiru overenom od pravnika. Sto kaze Princ tesko je sve to regulisati ako si na drugom kraju sveta jer ipak treba nekad proveriti sta se desava sa imovinom.
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......