Author Topic: Princ na belom brodu, Assistant Information Systems Manager, Carnival  (Read 14646 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Već sam 2 nedelje na ovom brodu, a još nisam ni sve stvari raspakovao (neke manje bitne, naravno) i ne stižem da odgovorim Majst0ru... Samo sam jednom izašao i to do prodavnice... Uleteo sam usred projekta i nemam mnogo slobodnog vremena. Ali, proći će i to.

Elem, htedoh ukratko reći da IT na Carnivalu nije prevelik bauk. Ovde se prvo na koledžu 3-4 nedelje uče nove i nepoznate stvari, a potom se 2 meseca na dodeljenom brodu ima on-the-job trening. Ko do tada ne pohvata konce... ni nema šta da traži u IT-u.
nakon kiše dolazi sunce prijatelju :D pitanje sam uputio svima koji imaju informaciju/ideju , mada uspio sam na internetu naci sta i kako , tako da u roku par dana saljem na vise mail adresa svoju prijavu i CV, prakticki te oni nauce sta trebas raditi xD Tebi sve best i hvala na informacijama ^^

Offline wasted

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
  • Dream big work hard stay humble.
    • View Profile
Kad si nabrojao kakvih sve ljudi ima,,meni su bitne samo prve dve podele bile,znaci koga ima vise,kulturnih ili bahatih?
Znaci neko vase grubo misljenje iz vase perspektive i vaseg iskustva...
Za mene su svi (ostale koje si nabrojao) ljudi i svi se oni dele na bahate i na kulturne :) Pozdrav.
Your present circumstances don't determine where you can go; they merely determine where you start.
Nido Qubein

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
kulturnih ili bahatih?

hm hm ... čudna ti je ta podjela.  :hmm:
I kulturni mogu biti bahati.

Kulturni - Nekulturni
Skromni - Bahati

... to je bolja podjela. Tako ne mogu biti i jedno i drugo.

elem, nekultura i bahatost na brodu ne prolaze dobro, iz tog razloga jer su kažnjivi disciplinskim mjerama, za razliku od rada na kopnu.
Barem ja sam u većini sretao jako pozitivne ljude, i u radu sa njima uglavnom uživao.
Oni koji nisu za brodski život, koji nisu fleksibilni u radu i tolerantni prema drugim rasama i kulturama, brzo pokažu pravo lice i dobiju otkaz.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Quote
Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Da, naravno. Nakon pozicije asistenta, može se lako napredovati do seniora.
Ko želi dugoročnu karijeru, eventualno može dogurati do fleet supervisor-a ili preći u sedište kompanije (dosta ljudi koji rade u IT sektoru Miami office-a su tu došli sa pozicije brodskog IS manager-a).

Je*o te miš, nakon 10 godina eto mene, realno neplanirano, prelazim u to "sedište kompanije".
Forume, forume... šta dočekah, kuda ovaj život ide... :zen:

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager

Offline jorb0

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: RCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: pomorac

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Je*o te miš, nakon 10 godina eto mene, realno neplanirano, prelazim u to "sedište kompanije".
Forume, forume... šta dočekah, kuda ovaj život ide... :zen:

neka je sa srecom, prince! hoces li sad zivit u majamiju, il ono u srbiji, pa putujuci fleet IT bog? bilo kako bilo, oboje je dobro i iskreno mi je drago zbog tebe :)

Offline jorb0

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: RCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: pomorac
I mene ovo zivo zanima, bilo bi korisno kada bi opisao neke pojedinosti rada u head officeu.

Prelazis permanentno u head office ili si travelling; Porodica - kakvi su uslovi za dovodjenje uze porodice (ako prelazis u USA); Kako ide proces emigracije (ako prelazis da zivis u USA); Viza/drzavljanstvo/trajno prebivaliste; Plata i porez; Benefiti; Stambeno pitanje, da li kompanija placa stan ili dobijas neki kompanijski?

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Detalje ću i sam postepeno da otkrivam kako dolaze na red, sve je vrlo sveže i u procesu komunikacije.
Živeću u Majamiju, porodica takođe ide sa mnom, nema administrativnih komplikacija po tom pitanju.

Offline jorb0

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: RCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: pomorac
Odlicno i zasluzeno! Nije moglo da se desi boljem clanu foruma, ako ce neko da doprinese forumu korisnim informacijama - onda si to ti.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
 :clapping:

"10 godina posle ..." je prvi post ove vrste
Neka jednom dodje na red i "20 godina posle ..."

sa srecom  :banana:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)