Author Topic: Odlozen ukrcaj.  (Read 3795 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Praznik

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Odlozen ukrcaj.
« on: 09/July/2013 »
Pomeren mi je datum ukrcaja od Oktobra za Jul, ali su mi jutros javili da je doslo do greske u kompaniji tako da se ceka novi datum.

Pitanja su: Da li se refundira celokupni iznos avionske karte, vec sam dao novac agenciji i oni su je kupili pre par dana, 600+ evra i da li je takodje nekom odlozen datum ukrcaja par puta, tj. da li napokon otisao? Ili da ocekujem da ce se ovo desavati ubuduce?

Offline Moon

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Odlozen ukrcaj.
« Reply #1 on: 09/July/2013 »
Koliko sam razumela, iz objašnjenja baš ovde na blogu, jedan od razloga zašto se karta nabavlja preko agencije je i - pomeranje datuma putovanja. S tim u vezi, ne bi trebalo da imaš bilo kakav problem ni dodatne troškove (pošto kartu nabavljaš preko agencije - regrutera).

Da li se i u kom iznosu refundira trošak putovanja tj karte za avion, zavisi od kompanije. Trebalo bi da piše u ugovoru  :hmm:

Edit

Pitaj, imaš mailove i od kompanije i od agencije - regrutera

Offline Praznik

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Odlozen ukrcaj.
« Reply #2 on: 10/July/2013 »
Hvala puno, bio sam malo nervozan pa sam otvorio temu, ipak mi je vise znacila podrska foruma nego uveravanje iz agencije. Od kako sam clan foruma procitao sam sigurno 70% korisnih informacija. Nadam se da cu jednog dana i ja nekom pomoci :) Zelim vam svako dobro i samo da pohvalim sve aktivne clanove :)

Offline Moon

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Odlozen ukrcaj.
« Reply #3 on: 10/July/2013 »
Hvala puno, bio sam malo nervozan pa sam otvorio temu, ipak mi je vise znacila podrska foruma nego uveravanje iz agencije. Od kako sam clan foruma procitao sam sigurno 70% korisnih informacija. Nadam se da cu jednog dana i ja nekom pomoci :) Zelim vam svako dobro i samo da pohvalim sve aktivne clanove :)


Ima otvorenih tema, iskustva s agencijama, aplikacija (preko weba ili mailom...). Da li si aplicirao kod jedne ili više agencija, čekanje na poziv za predintervju, intervju. Za koju poziciju. Uopšte, o tvojim dosadašnjim iskustvima, uključujući i troškove. Čekamo  :)

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Odlozen ukrcaj.
« Reply #4 on: 10/July/2013 »
Drzi se Dule ;) ides uskoro ne se brigas :D jos jedino i Cenju da uguramo nekako pa da i on krene sa nama sto pre :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Praznik

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Odlozen ukrcaj.
« Reply #5 on: 11/July/2013 »

Ima otvorenih tema, iskustva s agencijama, aplikacija (preko weba ili mailom...). Da li si aplicirao kod jedne ili više agencija, čekanje na poziv za predintervju, intervju. Za koju poziciju. Uopšte, o tvojim dosadašnjim iskustvima, uključujući i troškove. Čekamo  :)

Napisacu dosadasnja iskustva, i izvinjavam se CEO-u ako je ovo pogresna tema za to. Takodje ne znam da li ovim postom krsim neka pravila, pa bih zamolio za malo tolerancije a post naravno obrisite.

Februara ove godine zvao me je zajednicki drug (malog remorker-a) ciji ceo kratak razgovor mogu da stavim ovde: "Dule, nadji na netu ******* agenciju i posalji im e-mail da se prijavis za posao. Imaju predstavnistvo u *****." Posto je bilo oko 23h, nisam poslao mail ali sam nasao adresu i otisao odmah sutradan da vidim o cemu se radi. Pitali su me za dosadasnja iskustva i pitali za koju poziciju bih aplicirao. Rekao sam da mi oni odrede na osnovu procene koja je usledila. Pricao sam malo na Engleskom, malo na Nemackom i to je bilo to. Radio sam kao DJ 6 godina u klubovima, zatim na Radiu, pa konobarisao godinu dana. Javili su mi da ce preliminarni intervju biti odrzan u Beogradu 18 marta, koji sam prosao i na kome su mi odredili poziciju Bar Server-a. Napomenucu da sam ja u medjuvremenu gledao na netu (tj ovde na forumu najvise) koje su najbolje Cruise kompanije i nekako mi se RCI dopao najvise. Posle preliminarnog usledio je glavni intervju 4. aprila u Skopju gde sem velikog broja kandidata i dugog cekanja na red nije bilo nikakvih problema. Krajem aprila javili su mi da sam dobio datum ukrcavanja za oktobar "****** of the Seas i da idem na obuku u Skopju od 3-7 juna gde sam upoznao novo drustvo i saznao da cu sa par njih deliti brod. Dosta korisnih stvari smo naucili tamo, kako bi pruzili sto sigurniju i kvalitetnu uslugu gostima. U Skopju sam dobio nov datum ukrcaja i novi brod. 12. jul Seattle "****** of the Seas". Vrativsi se kuci u *****, agencija me je blagovremeno obavestavala kada idem da vadim Vizu, kada na medicinski pregled i sta im je jos bilo potrebno od papira npr. Karton Vakcinacije. Na kraju sam dao novac agenciji za avionsku kartu, na kojoj pise da mi je let 11. jula. Nazalost dobio sam poziv 9. jula da mi je pomeren datum ukrcaja i juce dobio obavestenje o novom brodu i novom datumu, i vec saznao ko od drugara ide i ko ce biti na istom tom brodu. Tako da se opet strpljivo ceka.

Ne znam Radmila koliko ce ovo nekome da pomogne, mislio sam da cu vise doprineti kada se budem javio posle zavrsenog ugovora. Dragane veliki pozdrav i za tebe :D

EDIT: Troskovi
Agencija 310e
Viza 140e
Medicinski pregled 140e
Avionska karta za sada nepoznato jer se ceka refondiranje stare koja je iznosila 680e
Dodatni licni troskovi: 200e Putovanja do Skopja, Beograda...

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Odlozen ukrcaj.
« Reply #6 on: 11/July/2013 »
Napisacu dosadasnja iskustva, i izvinjavam se CEO-u ako je ovo pogresna tema za to. Takodje ne znam da li ovim postom krsim neka pravila, pa bih zamolio za malo tolerancije a post naravno obrisite.

Februara ove godine zvao me je zajednicki drug (malog remorker-a) ciji ceo kratak razgovor mogu da stavim ovde: "Dule, nadji na netu ******* agenciju i posalji im e-mail da se prijavis za posao. Imaju predstavnistvo u *****."  Dragane veliki pozdrav i za tebe :D


 :uzdravlje: :uzdravlje:
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline cenja

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Odlozen ukrcaj.
« Reply #7 on: 11/July/2013 »
Bitno je braticu da se neshto deshava i da cesh ti otici... nadam se da ce da ti odrade full refund! :)
samo strpljivo i dodji u pk da popijemo pivo.  :uzdravlje:

Offline Moon

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Odlozen ukrcaj.
« Reply #8 on: 12/July/2013 »
Bitno je braticu da se neshto deshava i da cesh ti otici... nadam se da ce da ti odrade full refund! :)
samo strpljivo i dodji u pk da popijemo pivo.  :uzdravlje:

`vako

Em si mornar, oni imaju beneficije za avio prevoz, em si preko agencije dobio kartu, a ovde na sajtu sam našla informaciju, da u slučaju pomeranja datuma ukrcaja, nemaš dodatnih troškova oko avio karte.

Može li neko s bržim netom i boljim pamćenjem da linkuje  :waiting:  Molim lepo  :nokti: