Author Topic: Da li Carnival refundira troškove medicala i vize?  (Read 3668 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Evo jo jednog pitanja u vezi Carnivala. Da li refundiraju troskove medicala i vize?
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Da li refundiraju troskove medicala i vize?

::yes::

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Hvala  oT
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline VilimZgb

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
i kartu?
Oprostite...Žurim!!!

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
i kartu?

Da, od 13. maja Carnival svima (i tipping i non-tipping pozicijama) plaća i kartu.

Jedino je, čini mi se, ostalo nejasno da li se to odnosi i na one koji dolaze na prvi ugovor, pogotovo za entry-level pozicije.

Na prezentaciji na kojoj su objavili nove beneficije, rekli su da se to za kartu odnosi na "Carnival provided tickets", tako da imam utisak da karte uzete preko agencija neće biti refundirane.

Bilo bi dobro da neko ko je skoro prošao kroz to ili ko će ovih dana otići na prvi ugovor, podeli sa nama iskustvo sa plaćanjem karte.

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
A da li ti agencija daje neki racun ili neki drugi papir sa kojim mozes da trazis da ti refundiraju taj iznos na brodu?
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ja nisam išao preko agencije, ali koliko čitam na forumu agencije ne daju nikakve račune ili pisane tragove o novčanim transakcijama, pre svega zato što u cenu karte ugrađuju svoju proviziju koju zapravo nemaju pravo da uzimaju. -()-

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
A da li ti agencija daje neki racun ili neki drugi papir sa kojim mozes da trazis da ti refundiraju taj iznos na brodu?

Od agencije ne dobijas nikakav racun niti priznanicu jer je to direktan dokaz da krse pravilo same kompanije koje nalaze da posrednici ne smeju da uzimaju nikakvu proviziju. Jedine racune koji mozes imati su od placenog lekarskog pregleda i kopiju uplatnice iz banke kada si vizu placao.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Od agencije ne dobijas nikakav racun niti priznanicu jer je to direktan dokaz da krse pravilo same kompanije koje nalaze da posrednici ne smeju da uzimaju nikakvu proviziju. Jedine racune koji mozes imati su od placenog lekarskog pregleda i kopiju uplatnice iz banke kada si vizu placao.


Znaci nema nista od toga. :smack:  Pa dobro sacuvao sam racun od medicala kada bude trebala viza sacuvacu kopiju uplatnice. I to je negde oko 250e nije za bacanje.
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile

Znaci nema nista od toga. :smack:  Pa dobro sacuvao sam racun od medicala kada bude trebala viza sacuvacu kopiju uplatnice. I to je negde oko 250e nije za bacanje.

U principu samo je jedan forumas izbjegao placanje te provizije nazalost,da nas je bar bilo vise...
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline renii

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Kompanija placa kartu svima ukljucujuci i novim kandidatima, isto kao i princess, tako sam dobila u emailu, to sto agencije lazu, varaju nije njihov problem, pisi im u office

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Carnival NE placa nista novim kandidatima... dakle, kada prvi put dolazite, sve sami placate. Posle toga, Carnival vam placa sve, ukljucujuci vizu, medical, 2 prtljaga i avio kartu.
Though she be but little, she is fierce!