Author Topic: Somelijer  (Read 89273 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

peanutz

  • Guest
Re: Somelijer
« Reply #75 on: 24/February/2011 »
Chatenauf du Pape je kupaza 13 sorti iz doline Rone.
- The village and three other surrounding communes produce wine, and Châteauneuf-du-Pape is an Appellation d'Origine Contrôlée (AOC) in the southern Rhône wine region. Unlike its northern Rhône neighbors, Châteauneuf-du-Pape permits thirteen different varieties of grape; the blend is usually predominantly Grenache. Other red grapes include Cinsault, Counoise, Mourvèdre, Muscardin, Syrah, Terret Noir, and Vaccarèse. White grapes include Grenache Blanc, Bourboulenc, Clairette, Picardan, Roussanne, and Picpoul. http://en.wikipedia.org/wiki/Ch%C3%A2teauneuf-du-Pape To je osnovna stvar koju moras znati, nauci! Googlaj bolje ako vec ne znas.

Grenach, Syrah i Morvedre - novi trend u blendingu razvijen i popularan u Australiji (GSM wines, googlaj ako vec ne znas)
GSM is a name commonly used in Australia for a red wine consisting of a blend of Grenache, Shiraz (a.k.a. Syrah), and Mourvèdre. http://en.wikipedia.org/wiki/Australian_wine

Nisam rekao South (Juzna) nego Severna Afrika! Jesi disleksican?

Moet Chandon poseduje vinograde u Kaliforniji i i moze da nazove svoja penusava vina proizvedena u Kaliforniji sampanjcima jer je Moet je**** mocna firma iz Sampanje! Bas da vidim da li ce neko da ih tuzi!

Tempranillo je najpoznatija ali ne i najzastupljenija sorta u Riohi. najvise vina se pravi od Garnacha-e, googlaj ako vec ne znas.
Po apelaciji nije dozvoljeno hahahahaha pa Kovacevic pravi Trijumf u Oplencu u Topoli po Champenois metodi (riddling, freezing, disgorging itd) to nije zabranjeno, zabranjeno mu je da tako napravljeno vino nazove sampanjcem.

Dragi aiitje, ja ne znam zasto se pravis pametan i tako si... zustar u tome. vec si jednom bio banovan zbog takvog ponasanja, zzar nisi nista naucio iz toga?

P. S. ako imate pitanje, bolje ne postujte ovde da vam aiitje ne odgovori hahahahahaha



Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Somelijer
« Reply #76 on: 24/February/2011 »

Dragi aiitje, ...


vidi vidi ...  :ban: pravila su pravila  :rtfm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

peanutz

  • Guest
Re: Somelijer
« Reply #77 on: 24/February/2011 »
Sefe, nemoj da ga banujes molim te, bas me zanimalo sta ce da napise sledece oT

Offline Muchko

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Somelijer
« Reply #78 on: 09/March/2011 »
pozdrav ekipa


Idući tjedan dakle 15. i 16.03. u ZG ima interview za mjesto sommelier-a za Cunard...    :run:  :yahoo:

Ima li tko na ovom divnom forumu da je bio na Interview-u i da može podjelit sa nama kako to otprilike izgleda????


Hvala unaprijed 
 

peanutz

  • Guest
Re: Somelijer
« Reply #79 on: 09/March/2011 »
A ko organizuje intervju? Employment Power? Pretpostavljam da je intervju za wine waitera i da ce biti uzasno rigorozan. Ipak je to Cunard.

Offline Muchko

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Somelijer
« Reply #80 on: 09/March/2011 »
da...  EP je u pitanju..

Ma znam da je rigorozan i to je u redu nego ćisto kako to sve ide za Cunard... Kakav je ispitivač i ostalo...    :hehe:


Ajmo ljudiiiiii   

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Muchko

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Somelijer
« Reply #82 on: 09/March/2011 »
hahahahahaha     :haha:

Tako nekako....   

Offline bird21

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Somelijer
« Reply #83 on: 01/April/2011 »
hej peanutz,
 jel mozes da postavis te testove koje imas da skinem,ucim iz skripte koju mi je poslao Aleksandar iz EPa i bas mi tesko ide, sve mi je nekako bitno i ne znam da izdvojim najvaznije a imam fore do 18.04 da naucim, tad je obuka
Hvala  :hehe: :hehe:

Offline Muchko

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Somelijer
« Reply #84 on: 14/April/2011 »
Alo ljudi

Jel itko od nas sommelier-a od 16.-17.03.(Cunard) krenuo na brod ili barem dobio LOE?????     

Offline Topsi29

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Somelijer
« Reply #85 on: 16/April/2011 »
Moze li iko da postavi testove koje daje EP, a ticu se propreme za interview sommeliera?

Offline TupTurupTup

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Somelijer
« Reply #86 on: 08/May/2011 »
Potpis, vidim da si radio na istom gradivu kao i ja  ;D

Ne slazem se bas sa svim sto si ti rekao Pomorac. Engleski mora bito OK, nista sada perfekran ( poso su dobili neki ljui sto im je engleski bio tanak dobro). Uci se dosta, al nista sto prosijecan covjek nebi mogao savladati u nekih 2 mjeseca ( gradivo o vinima je extra zanimljivo). Iskustvo neko treba imat, moj CV je bio malo "modificiran" i nitko ga nije provjeravao  -()-

Najvaznije je da se dopadnes osobi koja te intervjuira, to je 80% posla. ja sam imao kombinaciju intervjua i testa, bilo je tesko, al nitko ne trazi da cete znat 100%, ja sam znao nekih cca 70% i dobio sam posao  :yahoo:

Idem za 4 dana na brod, jedva cekam  :rolleyes:




I,i,i,ima li kakvih utisaka za podeliti sa nama,par meseci kasnije?  :plovim:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Somelijer
« Reply #87 on: 08/May/2011 »


I,i,i,ima li kakvih utisaka za podeliti sa nama,par meseci kasnije?  :plovim:

@jkrznar ti se zadnji puta ulogirao prije 3 mjeseca. Vecina otislih ne nalazi vremena pisati sa broda. Skupo je, veza puca ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline TupTurupTup

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Somelijer
« Reply #88 on: 08/May/2011 »
@jkrznar ti se zadnji puta ulogirao prije 3 mjeseca. Vecina otislih ne nalazi vremena pisati sa broda. Skupo je, veza puca ...

Pa primecujem da ima jako malo postova ljudi nakon sto odu na brod,al valjda ce bit nekih komentara-bar kad se vrate   :rolleyes:

Vecina pise o pripremama,kako je bilo na intervjuima,da uskoro odlaze,i posle slabo...al kontam da to sve ima svoje razloge  :run: hihi

U svakom slucaju,sve pohvale za forum Sefe,puno pomaze :D


Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Somelijer
« Reply #89 on: 08/May/2011 »
Pa ko i ti, nakon tri miseca se logiro i samo zato shto ti treba sad nesht.

Kaki bi ti josh komentara. Imash sve shto te treba zanimat na forumu.