Author Topic: Prijavio sam se direktno kod Vikinga  (Read 7092 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline vikingnewbee

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Prijavio sam se direktno kod Vikinga
« on: 12/July/2013 »
Plata leze u svajcarcima, naravno, kao sto pise u ugovoru.

Dakle, treba da otvoris devizni racun u bilo kojoj banci, naravno proveri u vise banaka koja koliko skida po transakciji, kao i na godisnjem nivou.

Kada otvoris racun, trazices instrukcije za uplate iz inostranstva u CHF valuti.
Treba da dobijes IBAN i SWIFT kodove, koje ces proslediti vikingu, kao i adresu tvoje banke itd, videces vec na formularu.


Oblacic's stronger half



Hvala druze, rjeseno..


Za ostatak ekipe koja mi salje upite, mozda je offtopic, ali odgovor saljem ovdje.. Prijavio sam se direktno kod Vikinga, pozvali mu u BG nakon 4 mjeseca cekanja, da odradimo intervju. Tada su mi rekli da je procedura da ce mi javiti rezulatate nakon 7-10 dana.. Javili mi sutradan da sam primljen.. 15ti August, Viking Atla.. Znaci nemogu pomoci ekipi koja pita a vezano za proceduru dobijanja posla, jer nisam isao preko agencija pa i ne poznajem procedure...


Pozz

Offline t0fz88

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Prijavio sam se direktno kod Vikinga
« Reply #1 on: 12/July/2013 »
ja sam na skroz isti nacin aplicirao ....

poslali su mi da su zadovoljni sa CV-jem i trazili mi preporuke poslodavaca...poslao sam im to pre 7 dana i eo ..jos cekam na odgovor

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Prijavio sam se direktno kod Vikinga
« Reply #2 on: 12/July/2013 »
Kad nabavim preporuke direktno cu i ja da appliciram preko kompanije. Smaranje je preko agencije. Posto planiram Cabin Steward poziciju. :wave:
What goes around comes around

Offline vikingnewbee

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Prijavio sam se direktno kod Vikinga
« Reply #3 on: 13/July/2013 »
Ako su samo preporuke problem, mozes ih i napraviti, i prijaviti se odmah. Svakako ces cekati (poziv za intervju) ali neznam koliko, pa bi bilo pametnije da sam sebi rjesis preporuke  ;)

Offline Dare

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Prijavio sam se direktno kod Vikinga
« Reply #4 on: 13/July/2013 »
Cestitke !

Za koju poziciju si primljen ?

Offline vikingnewbee

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Prijavio sam se direktno kod Vikinga
« Reply #5 on: 13/July/2013 »
Hvala drug,


Cabin Steward... To sam i trazio, i  :yeah: upusilo je ;)

Pozz

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Re: Prijavio sam se direktno kod Vikinga
« Reply #6 on: 13/July/2013 »
Brate samo mi reci je l' mi treba pecat, posto ne znam kako cu to da izganjam? :/ :hehe:
What goes around comes around

Offline vikingnewbee

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Prijavio sam se direktno kod Vikinga
« Reply #7 on: 14/July/2013 »
Za preporuke s nasih krajeva moze a i ne mora da ide pecat a za eventualne preporuke s broda ne ide pecat. Recimo originalne neusminkane preporuke s broda i evaluation forms koje sam im ja slao nemaju pecat.



Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Re: Prijavio sam se direktno kod Vikinga
« Reply #8 on: 15/July/2013 »
Ako im kazem da sam radio za Princess ne znam koliko mi je to pametno, posto i nisam bas neke najbolje simpatije dobio kod prethodne kompanije, sad ako budu me provjeravali kod Princess-a, mogao bih da nadrljam strasno, jer cisto sumnjam da ce ista ljepo za mene reci, jer sam ih odbio za drugi ugovor. Kapiras sta hocu da kazem, tako da mi je mac sa 2 ostrice  :hehe:
What goes around comes around

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Prijavio sam se direktno kod Vikinga
« Reply #9 on: 15/July/2013 »
Ja sam slao direktno i cekam datum za intervju. Preporuke sam, sam uradio i to bez petchata. Inace preporuka ne mora imati pecat, to je samo neko kod nas izvalio pa svi idu na pecat, kucajte na google "recommendation example" i vidjet cete da ih je vecina sa potpisom. To ne mora da bude za svaku firmu, ali uglavnom meni je proslo bez petchata. Ukupno je proslo 2 mjeseca od kako sam poslao cv, preporuke.

Offline renii

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: Prijavio sam se direktno kod Vikinga
« Reply #10 on: 15/July/2013 »
Ako ti je pecat toliko bitan uradi ga na photoshopu, nije uopste tesko

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Re: Prijavio sam se direktno kod Vikinga
« Reply #11 on: 15/July/2013 »
I ja sam obavila online prijavu,kontaktirali su me nakon mjesec dana i evo trebala bih 17.07. na intervju u BG,na njihov brod,cekam detalje.Ima li jos ko? :plovim:
:plovim: :pad:

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Re: Prijavio sam se direktno kod Vikinga
« Reply #12 on: 16/July/2013 »
Aham, hvala drugari na informacijama, drugar mi tamo radi kao Cabin Steward i kaze da mu je puno bolje nego na preko okeanskom. Sto nimalo nisam sumnjao, nego zanima me samo jos ovo, kada appliciram online, da l' cu imati skype interview ili ce me pozvati na neku od odredjenih lokacija pa raditi "live interview"
Jer strasno ne volim virtualne intervjue...
Pozdrav svima i da se sto prije ukrcate  :D
What goes around comes around

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Re: Prijavio sam se direktno kod Vikinga
« Reply #13 on: 21/July/2013 »
Aham, hvala drugari na informacijama, drugar mi tamo radi kao Cabin Steward i kaze da mu je puno bolje nego na preko okeanskom. Sto nimalo nisam sumnjao, nego zanima me samo jos ovo, kada appliciram online, da l' cu imati skype interview ili ce me pozvati na neku od odredjenih lokacija pa raditi "live interview"
Jer strasno ne volim virtualne intervjue...
Pozdrav svima i da se sto prije ukrcate  :D
Koliko je meni poznato uglavnom se obavljaju 'brodski' intervjui,ako im se sviđa tvoj CV pozovu te na razgovor sa hotel menadžerom na tebi najbliži brod.
:plovim: :pad:

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Prijavio sam se direktno kod Vikinga
« Reply #14 on: 22/July/2013 »
Koliko je meni poznato uglavnom se obavljaju 'brodski' intervjui,ako im se sviđa tvoj CV pozovu te na razgovor sa hotel menadžerom na tebi najbliži brod.
wow to je po meni puno bolje nego skype...ako nije tajna za koju si ti poziciju aplicirala? xD ja cu uskoro poslati CV za recepciju pa me zanima sve i svasta vezano za Viking