Author Topic: Iz kojih razloga te mogu odbiti za vizu?  (Read 4357 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Procitao sam sve topice na temu vize ali nigde nisam naisao na nijedan konkretan primer iz kojih ti razloga mogu uskratiti pravo na (ne dati) C1D pomorsku vizu?
Vidim da ime nekih ljudi na forumu koji su odbijeni ali niko ne kaze zbog cega, da li vam oni uopste kazu koji su to razlozi?
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Iz kojih razloga te mogu odbiti za vizu?
« Reply #1 on: 14/July/2013 »
A gle svi koji to pitaju sigurno imaju ili su imali problema sa zakonom ili su prije odbijani vise puta za turisticku vizu i sad je frka ne.

Ak si normalan, nisi odbijan prije, nemas problema sa zakonom, nisi imo problema sa drogom niti itko od uze familije nema straha. :).

Sta to mora biti da te odbiju za C1 vizu koja je tranzitna i sluzi samo onima koi rade na brodu, mislim bzvz a da ne pricam da jos te nisu odbili a ti se vec strasis, da ti mozda reces nama u cemu je problem jer upozno sam dosta forumasa kojima je prvi ugovor i nitko od njih nikad nije spomeno da ga strah da nece vizu dobit.


Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Iz kojih razloga te mogu odbiti za vizu?
« Reply #2 on: 14/July/2013 »
A gle svi koji to pitaju sigurno imaju ili su imali problema sa zakonom ili su prije odbijani vise puta za turisticku vizu i sad je frka ne.

Ak si normalan, nisi odbijan prije, nemas problema sa zakonom, nisi imo problema sa drogom niti itko od uze familije nema straha. :).

Sta to mora biti da te odbiju za C1 vizu koja je tranzitna i sluzi samo onima koi rade na brodu, mislim bzvz a da ne pricam da jos te nisu odbili a ti se vec strasis, da ti mozda reces nama u cemu je problem jer upozno sam dosta forumasa kojima je prvi ugovor i nitko od njih nikad nije spomeno da ga strah da nece vizu dobit.




Pitanje je postavljeno iz razloga sto  je na forumu bilo primera da su ljudi odbijeni za C1D vizu pa ovom prilikom pokusavam da uz pomoc tih ljudi odgovorim na  pitanje koje verujem zanima dosta nas. Pre nekoliko dana sam procitao na forumu da je covek imao problema sa vizom pa me intersuje koji to razlozi uticu na takvu odluku da ti ne daju vizu. -()-
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Re: Iz kojih razloga te mogu odbiti za vizu?
« Reply #3 on: 14/July/2013 »
Svi znaju vrlo dobro zasto su odbijeni.

Imas i ti razloge zasto pitas pa ih opet ne govoris.

Razloge sam ti ja naveo gore. Logika ti govori sama.

Bolje ti reci zasto se ti bojis da neces dobit vizu pa ti mozda netko i pomogne.

Sent from my HTC One using Tapatalk 2

Offline Moon

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Iz kojih razloga te mogu odbiti za vizu?
« Reply #4 on: 14/July/2013 »
Na primer, nije služio vojni rok. Jeste kod nas ukinuta obaveza, ali on je trebao po pravilu, da bude među zadnjim ili predzadnjim.

Kada su u periodu srednje škole, mladići imali pregled, upis u evidenciju, ne sećam se baš tačno kako je sve bilo, lomio je ključnu kost, imao zauške... Bez ikakvog čuda božjeg, njegov otac i ja smo bili saglasni (inače ni u čemu), da on neće da služi vojsku, ni pod razno. Deca i ja smo već neko vreme imali prijavu stana na drugoj adresi. Tako da su pozivi (ne puno, i nisu ga baš nešto zvali) su tamo išli (dojavila nam rođaka). Onda smo se deca i ja preselili na tu (sadašnju) adresu, a rođaka je dala adresu od njegovog oca (gde smo prethodno živeli). Izbegao tako lako.

Edit
U početku, nije ni znao da izbegava pregled, upis u evidenciju, regrutaciju. Čudio se kako ga ne zovu. Hteo da bude padobranac  :rofl: kao tata (kad već nije kao deda pilot). Lude godine.
Kasnije, hormoni se smirili, uključio mozak. Kaže, padobranstvo može i bez vojske.




Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Re: Iz kojih razloga te mogu odbiti za vizu?
« Reply #5 on: 14/July/2013 »
Svi znaju vrlo dobro zasto su odbijeni.

Imas i ti razloge zasto pitas pa ih opet ne govoris.

Razloge sam ti ja naveo gore. Logika ti govori sama.

Bolje ti reci zasto se ti bojis da neces dobit vizu pa ti mozda netko i pomogne.

Sent from my HTC One using Tapatalk 2


Jesi li razmisljao ti da se zaposlis u policiji bio bi dobar islednik
http://www.youtube.com/watch?v=y5jmW4LJFLE
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Re: Iz kojih razloga te mogu odbiti za vizu?
« Reply #6 on: 15/July/2013 »
Stvarno ne vidim vezu izmedju odbijanja za turisticku sa C1D... tj. ne bi trebalo da postoji veza izmedju ta dva... to sto sam ja hteo da posetim strica u Chicago(2 puta bezuspesno) , nema nikakve veza sa tim sto sada idem da radim za americku kompaniju i prosto mi treba c1D ... a pritom nisam osudjivan , nisam dovodjen u vezu sa drogama ... odbili su me za turisticku jer jednostavno su se plasili da ne emigriram (ne znam, verujem da je zbog toga)... sada , posle 10 godina idem iz drugih razloga i pobuda i stvarno nema razloga da budem odbijen...
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline milojko

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Iz kojih razloga te mogu odbiti za vizu?
« Reply #7 on: 15/July/2013 »
A gle svi koji to pitaju sigurno imaju ili su imali problema sa zakonom ili su prije odbijani vise puta za turisticku vizu i sad je frka ne.

Ak si normalan, nisi odbijan prije, nemas problema sa zakonom, nisi imo problema sa drogom niti itko od uze familije nema straha. :).

hehe eto moj je slucaj jos pod ??? meni su stavili admin processings a nisam nikad imao problema sa zakonom ama bas nikakvih. a izgleda da su me odbili mozda zbog oca koji ima pun k.... sudskih procesa zbog nanosenja teskih povreda i ko zna jos kakvih raznih gluposti.Mislim jedino to moze biti razlog. ljudi 100 % razmisljaju da sam i ja isti takav :D ccccc    
Debts of Our Fathers aint that a bitch  :tuctuc:

Na primer, nije služio vojni rok. Jeste kod nas ukinuta obaveza, ali on je trebao po pravilu, da bude među zadnjim ili predzadnjim.

Kada su u periodu srednje škole, mladići imali pregled, upis u evidenciju, ne sećam se baš tačno kako je sve bilo, lomio je ključnu kost, imao zauške... Bez ikakvog čuda božjeg, njegov otac i ja smo bili saglasni (inače ni u čemu), da on neće da služi vojsku, ni pod razno. Deca i ja smo već neko vreme imali prijavu stana na drugoj adresi. Tako da su pozivi (ne puno, i nisu ga baš nešto zvali) su tamo išli (dojavila nam rođaka). Onda smo se deca i ja preselili na tu (sadašnju) adresu, a rođaka je dala adresu od njegovog oca (gde smo prethodno živeli). Izbegao tako lako.

Edit
U početku, nije ni znao da izbegava pregled, upis u evidenciju, regrutaciju. Čudio se kako ga ne zovu. Hteo da bude padobranac  :rofl: kao tata (kad već nije kao deda pilot). Lude godine.
Kasnije, hormoni se smirili, uključio mozak. Kaže, padobranstvo može i bez vojske.

Na primer, nije služio vojni rok. Jeste kod nas ukinuta obaveza, ali on je trebao po pravilu, da bude među zadnjim ili predzadnjim.


eh ima jos i ovo stoo MOON kaze sto se tice vojske ja jesam regrutovan ali nikad nisam je sluzio tako da nisam na pitanje o vojsci mogao odgovoriti da sam sluzio kad nisam sluzio.kod nas u Bosni je totalno ukinuto sluzenje vojske odma poslije moje regrutacije. joooj ba jesu ljudi komplikovani ccccc.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Iz kojih razloga te mogu odbiti za vizu?
« Reply #8 on: 15/July/2013 »
Stvarno ne vidim vezu izmedju odbijanja za turisticku sa C1D... tj. ne bi trebalo da postoji veza izmedju ta dva... to sto sam ja hteo da posetim strica u Chicago(2 puta bezuspesno) , nema nikakve veza sa tim sto sada idem da radim za americku kompaniju i prosto mi treba c1D ... a pritom nisam osudjivan , nisam dovodjen u vezu sa drogama ... odbili su me za turisticku jer jednostavno su se plasili da ne emigriram (ne znam, verujem da je zbog toga)... sada , posle 10 godina idem iz drugih razloga i pobuda i stvarno nema razloga da budem odbijen...

Kada je Cikago u pitanju onda su vrlo velike sanse da svako bude odbijen za turisticku vizu iz prostog razloga sto tamo zivi preko 300 hiljada Srba tako da mozes cak i da nemas nikoga tamo i da ne poznajes takodje nikoga tamo ali sama cinjenica da nas ima toliko u tom gradu, ambasadi ne uliva poverenje da ce se aplikant zaista i vratiti u Srbiju :D
Ja sam pre nekoliko godina hteo da idem preko studentskog programa da radim tokom letnjeg raspusta u Americi i javio sam se agenciji koja salje studente i nalazim im posao po mnogobrojnim gradovima. Guess what? Nigde u ponudi nije bilo NISTA za Cikago :D Bas iz tog razloga jer je dobijanje vize bilo ravno lutriji :D


Sto se tice teme, postoje razlicita iskustva. Najbolje bi bilo da svako ko je odbijen napise i razlog zbog cega je odbijen ili bar zbog cega smatra da je odbijen. Poslednje u nizu je iskustvo ovog momka koji je napisao da to sto je odbijan za turisticku vizu je uticalo na dobijanje C1/D vize. Doduse nije napisao da je odbijen ali sam njegov odgovor ukazuje na to.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline milojko

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Iz kojih razloga te mogu odbiti za vizu?
« Reply #9 on: 15/July/2013 »
odbijenica po nekom clanu 212g cini mi se al u dodatnom opisu adminn processing a to vec traje od 22 marta. i sad kad istekne 6 mjeseci u septembru opet razmisljam predavati za vizu iako se ovo do tad nerijesi. mada vec sam poceo da sumnjam da cu dobiti ikakav odgovor od ambasade. da hoce bar da mi odgovore da znam na cemu sam.

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Iz kojih razloga te mogu odbiti za vizu?
« Reply #10 on: 15/July/2013 »
odbijenica po nekom clanu 212g cini mi se al u dodatnom opisu adminn processing a to vec traje od 22 marta. i sad kad istekne 6 mjeseci u septembru opet razmisljam predavati za vizu iako se ovo do tad nerijesi. mada vec sam poceo da sumnjam da cu dobiti ikakav odgovor od ambasade. da hoce bar da mi odgovore da znam na cemu sam.



A jesi li razmisljao o tome da ti njih kontaktiras? Video sam na forumu negde da je isto zbog nekih administrativnih provera coveku receno da ukoliko oni njega ne kontaktiraju u roku od 90 dana o njih moze pozvati na broj telefona ambasade.
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline milojko

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Iz kojih razloga te mogu odbiti za vizu?
« Reply #11 on: 16/July/2013 »


A jesi li razmisljao o tome da ti njih kontaktiras? Video sam na forumu negde da je isto zbog nekih administrativnih provera coveku receno da ukoliko oni njega ne kontaktiraju u roku od 90 dana o njih moze pozvati na broj telefona ambasade.

sutra zovem ambasadu da vidim sta i kako. Samo neznam na koji broj da nazovem jer imaju dva na jednom ostvis poruku a drugi neznam valjda direktno pricas sa nekim (za taj drugi broj nisam upucen). ako ko zna na koji je bolje da nazovem neka kaze :D bio bi zahvalan :D